Mesut Kaya: Hükümetten idam istiyoruz

Mesut Kaya: Hükümetten idam istiyoruz

Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mesut Kaya ve gerek terör örgütü tarafından kandırılıp dağa çıkarılan gerekse son günlerde yaşanan çocuk istismarlarına dikkat çekmek için basın toplantısı düzenleyin Meclis’e verilmek üzere imza ka

A+A-

ORHUN YILDIZ
Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mesut Kaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “PKK/KCK Hain Terör örgütünün çocuklara ve kadınlara karşı istismar uyguladığını bilmemiz gerekiyor. Yakalanan Hain teröristlerin ifadelerine neticesinde; bölücü terör örgütü PKK/KCK içindeki kadın ve çocukların acımasızca cinsel istismar ve tecavüze uğradığını, çocukların örgüt saflarında savaştırıldığı ve işkence yaptıklarını bir kez daha ortaya koydu. Güvenlik güçlerimizin düzenlenen başarılı operasyonlarla ağır darbe alan ve aralarında sözde örgüt yöneticilerinin de bulunduğu birçok elemanını kaybeden bölücü terör örgütünde kadın ve çocukların uğradığı cinsel istismar ve tecavüz olayları örgütün kirli yüzünü gözler önüne seriyor. Örgüt içinde yaşananlar, güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin ifadelerine yansımıştır. E.A. isimli teröristin tecavüzü sonucu hamile kaldığını belirten kadın terörist, örgütün doğan çocuğu Avrupa'da satmak üzere el koyduğunu ve olay sonrası kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi. Güvenlik güçlerine 12 Eylül 2018'de teslim olan terörist G.C. de başka bir teröristin, çocuk yaştaki kıza tecavüz ettiğini ve kızın kaçmaması için infazla korkutulduğunu” söyledi.

ÖRGÜT İÇİNDE ERKEK ÇOCUKLAR İSTİSMAR EDİLİYOR

Başkan Kaya konuşmasının devamında, “Terör örgütü PKK'da 2003-2010 yıllarında faaliyet gösteren ve 2011'de teslim olan terörist F.T. de kan donduran ifadelerde bulundu. Örgüt içinde erkek cinsel istismarına birçok kez şahit olduğunu belirten F.T, eski örgüt mensuplarının örgüte yeni katılan ve yaşı küçük erkek örgüt mensuplarına tecavüz ettiklerini söyledi. Diyarbakır'da yakalanan bir erkek terörist de örgüte zorla katıldığını ve Suriye'de götürüldüğü kampta kendisine ve birçok çocuğu defalarca tecavüz edildiğini” anlattı.

yozgatlilar-12.jpg

UYUŞTURUCU BAĞIMLISI KIZ ÇOCUKLARI İSTİSMARA UĞRUYOR

“PKK'lı başka bir terörist de örgüt içinde özellikle kız çocuklarının bilinçli olarak uyuşturucuya alıştırılarak cinsel istismara maruz bırakıldığı itirafında bulunan” Başkan Kaya, “Özellikle 13-14 yaşlarındaki kız çocuklarının yemeklerine ve içeceklerine uyuşturucu koyularak bağımlı hale getirildiklerini belirten terörist, uyuşturucunun etkisini gösterdiği her seferde çocukların cinsel istismara uğradıklarını” anlattı. Kaya, “Örgüt içinde çocukların her türlü cinsel istismara maruz kaldıklarını dile getiren terörist, çocukların zayıfladığını istifade edildiğini, uyuşturucuya alıştırdıklarını, tecavüz ve tacizlerden sonra infazla korkutularak kaçmalarının engellenmeye çalışıldığını kaydetti. Buna rağmen fırsatını bulanların ölümü göze alarak kaçtıklarını, yakalananların ise infaz edildiğini” söyledi.

İNTİHARA KALKIŞIYORLAR

Başkan Mesut Kaya konuşmasının devamında, “PKK tarafından 9-14 yaşlarındaki çocuklardan bir tabur oluşturulduğunu, buradaki kızlardan bazılarının istismara uğradığını bunun sonucunda intihara teşebbüs ettikleri ortaya çıktı. Hain Terörün örgütünün bir eylemi olduğu açıkça bellidir. Bu gruptaki kız çocuklarından bazılarına tecavüz edildiği, hamile kalanların bölgeye en yakın hastaneye götürülerek hayati tehlike riskine rağmen hamileliklerinin sonlandırıldığı belirtildi. Çocuklardan bazılarının ise travmayı atlatamayarak intihara teşebbüs ettiği belirlendiğini” ifade etti. Kaya, “Müslüman bir ülke olduğumuzu işlenen bu suçun cezası sadece “İDAM” olduğunu ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

yozgatlilar-11.jpg

ÇOK ACI BİR OLAY

Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mesut Kaya son günlerde yaşanan çocuk istismarları ile ilgili olarak şunları söyledi, “Şu günlerde, ne yazık ki ülkemizde gereken tepkiyi gösteremediğimizi sadece birkaç dakikalık haber konusu olan İstanbul Küçükçekmece’de yaşanan 5 yaşındaki yavrumuz ne kadar acı bir olay yaşadığını ve kendisinde oluşacak travmayı düşünmek dahi istemiyoruz. Bizlerin sesi olan Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde tepki gösteren halkımız "Hak, hukuk, adalet", "Çocuğa uzanan eller kırılsın" “Tek cazası İDAM olsun” ve "Kanarya uyuma çocuğuna sahip çık" sesleri yetkililerce bir an önce duyulmalı ve gerekenler yapılmalıdır. En kısa sürede tüm toplumu empati yapmaya ve o yavru bizim yavrumuzda olabilirdi düşüncesiyle herkesi bu konuda gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve Adalet Bakanımızı derhal konunun bir an önce incelenerek Toplumun hassasiyetlerini görerek bu suça ilişkin idam çıkarılmasını istiyoruz. Çocuğumuzun yaşadığı elim hadise millet olarak bizleri de derinden sarstığını, yaraladığını ve üzdüğünü belirtmek istiyorum. Rabbim hepimizin çocuğu bu hainlere karşı korusun ve esirgesin” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.