Mustafa Toruntay: Dünyaya yön veren bir Türkiye var

Mustafa Toruntay: Dünyaya yön veren bir Türkiye var

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Merkez Konferans Salonu’nda hain FETÖ terör örgütünün kalkıştığı 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ikinci yıl dönümünde “15 Temmuz’u Unutma Unutturma” adı altında bir anma programı düzenledi.

A+A-

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Merkez Konferans Salonu’nda hain FETÖ terör örgütünün kalkıştığı 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ikinci yıl dönümünde “15 Temmuz’u Unutma Unutturma” adı altında bir anma programı düzenledi. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan program sinevizyon gösterimi ve Kur’an tilaveti okunması ile devam etti. Çok sayıda davetlinin katıldığı programda zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

PROGRAMA YOĞUN KATILIM

Anlamlı programa AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, yapan HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika çalışanları, çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı. Davetliler sinevizyonda gösterilen slaytlar eşliğinde darbe gecesi yaşananlara bir kez daha şahitlik ettiler.

img_2678.jpg

AZİZ TÜRK MİLLETİ TARİH YAZMIŞTIR

Programın açılış konuşmasını yapan HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, hain darbe girişimine karşı milletin tek yürek olarak direnip bağımsızlığını koruduğunu kaydetti. Toruntay ayrıca; “Milletimiz artık tek vücut olmuştur. Bu nedenle ülkemize yönelen tüm tehditler, hain ve sinsi planlar milletimizin çelik iradesine çarpıp bertaraf olacaktır. 15 Temmuz Gecesi, tarihte destanlar yazmış şerefli Türk silahlı kuvvetlerimizin içerisine yuvalanmış, asker görünümlü hainler, ülkemizi işgal etme hevesine kapılmış ve bir darbe girişimine kalkışmışlardır. İlk olarak Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekat Merkezi’ni bombalayan polislerimizi şehit eden gözü dönmüş alçaklar, daha sonra gazi meclisimizi hedef almış ve bombalamıştır. Hainler yine durmamış, vatanını, milletini seven vatandaşlarımızın da üzerine kurşun yağdırmıştır. O gece 251 kardeşimiz şehit olup vatan toprağına düşerken, 2 bin 196 vatandaşımız da gazilik mertebesine erişmiştir.

oztasima-programi-13.jpg

DÜNYAYA YÖN VEREN BİR TÜRKİYE VAR

Şehitlerimizin 150’e yakınını da maalesef başkentimizde verdik. O gece emellerine ulaşacaklarını düşünen alçaklar, milletimizin devletiyle, devletimizin milletiyle bir ve beraber olmasıyla derdest edilmiş ve Türk milleti bir kez daha adını altın harflerle tarihe yazdırmıştır” dedi. Artık söz dinleyen değil söz dinleten bir Türkiye olduğunu da sözlerine ekleyen Toruntay; “PKK’sı, PYD’si, IŞİD’i ya da FETÖ’sü bu saatten sonra adı ne olursa olsun, kim tarafından desteklenirse desteklensin ülkemiz üzerinde hiçbir güç oyun oynamaya kalkışmasın. Artık emir alan değil, dünyaya yön veren bir Türkiye var” ifadelerini kullandı.

oztasima-programi-15.jpg

VERİLECEK BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZ YOKTUR

Genel Başkan Mustafa Toruntay ardından söz alan AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın da şunları söyledi, “Şehitlerimizi saygıyla, hürmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu aziz milletin hainlere, alçaklara vereceği bir karış toprağı bile yok. O gece Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle meydana inerek ve bu alçak kalkışmayı önledik. Bu vesileyle, tüm dünyaya bizim milletimizin ne kadar asil ve basiretli oluşunu bir kez daha göstermiş olduk” dedi.

“Bizim milletimiz çok büyük bir millet

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül da yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Lider taşın arkasına saklanırsa, millet dağın ardına saklanır diyen bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Yine o kara gecede liderimiz, Cumhurbaşkanımız hain darbecilerin karşısında dimdik durmuş, bir adım geriye atmamıştır. Bizler de o gece meydanlara inerek, tankların önüne geçip ilerlemelerine fırsat vermedik ve hain kalkışmayı yekvücut olarak engelledik. Bizim milletimiz çok büyük bir millet” dedi.

oztasima-programi-14.jpg

OYUNUN FARKINDAYIZ

Mesut Akgül’ün ardından son olarak söz alan HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan konuşmasında, “Dış güçlerin tarih boyunca bölgemizde ve özellikle de ülkemiz üzerinde emelleri olduğuna” dikkat çekti. Başkan Aslan, “Oynanan oyunların, yapılan planların farkında olmalıyız. Bir olmalıyız. Ancak bu şekilde üzerimize gelen saldırılara karşı direnebilir, bağımsızlığımıza sahip çıkabiliriz” ifadelerini kullandı. 15 Temmuz Anma Programı katılımcılara takdim edilen plaket töreninin ardından sona erdi.

oztasima-programi-16-001.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.