Nadir Alpaslan’a yeni görev

Nadir Alpaslan’a yeni görev

Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Nadir Alpaslan 24 Haziran seçimleri sonrası oluşturulan yeni kabine sistemi ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

A+A-

21 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazetedeki atama kararlarına göre, Adalet ve Kültür Bakanlıklarında görev yapan şimdiki müsteşarlar bakan yardımcısı oldu. Gençlik, Sağlık ve Ulaştırma Bakanlıklarına da yeni bakan yardımcıları atandı. Kırşehirli Dernekler Federasyonu Onur Kurulu Üyesi olan aynı zamanda Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Nadir Alpaslan 24 Haziran seçimleri sonrası oluşturulan yeni kabine sistemi ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

NADİR ALPASLAN KİMDİR?

1966, Kırşehir Merkez doğumlu olan Nadir Alpaslan, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1999 yılında Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu’nda iş hayatına başlayan Nadir Alpaslan, dört yıl süreyle Turizm Bakanlığı’nda Bakan Müşaviri ve İdari Mali İşler Başkanı olarak görev yaptı. Profesyonel iş yaşamına 2003 ve 2007 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı ve Bakan Müşaviri olarak devam eden Nadir Alpaslan, 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı'na Abdullah Gül'ün seçilmesinin ardından, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı oldu. Nadir Alpaslan, 15 Nisan 2011 tarihinden bu yana Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır. 2014 yılında Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilince Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine devam etmiş ve 21 Temmuz 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem'in kayınbiraderidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.