Necmettin Erkan: Desteğinizi bekliyorum

Necmettin Erkan: Desteğinizi bekliyorum

AK Parti Kırşehir Milletvekili adayı Necmettin Erkan Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerini Kırşehir’de iftar sofrasında ağırladı.

A+A-

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili adayı Necmettin Erkan Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerini Kırşehir’de iftar sofrasında ağırladı. Hemşerilerine seslenen Erkan “Hepinizin Kırşehir’de yaşayan anne, baba, hala, dayı, teyze ve akrabaları vardır. Sizden isteğim Kırşehir’de 24 Haziran seçimlerinde bu akrabalarınızın bize destek olması sağlamanızdır” dedi.

Kırşehirliler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı AK Parti Kırşehir Milletvekili adayı Necmettin Erkan’a destek iftar programı düzenlediler.

kirsehir-005.jpg

ÜST DÜZEY KATILIM

AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerine Kırşehir’de iftar programı düzenledi. Düzenlediği iftar yemeğinde birlik ve beraberlik vurgusu yapan Erkan Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerinden destek beklediğini söyledi. Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen programına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir AK Parti Milletvekili adayı Necmettin Erkan, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ata, Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, Kırşehirliler Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetim Kurulu Üyesi Erol Tosun ve çok sayıda Ankara’da ikamet eden Kırşehirli katıldı.

KIRŞEHİRLİLER İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM

Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerine düzenlediği iftar yemeğinde konuşan AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan, “Bugün burada Ankara’da yaşayan Kırşehirli hemşerilerimizle birlikte yapmak istedik. Biz Ankara’da yaşayan Kırşehirli nüfusunun yoğunluğunun farkındayız ve Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin birlik ve beraberliğinin de farkındayız. Bizim amacımız gerek Kırşehir gerek Ankara’da tüm hemşerilerimizin beraberliği. Bunun içinde ben şahsım olarak elimden geleni yapmaya hazırım. Malum önümüzde Türkiye’nin kaderini belirleyecek 24 Haziran seçimleri var. Benim Ankara’da yaşayan hemşerilerimden bir isteğim var. 24 Haziran seçimleri öncesi Kırşehir’de yaşayan tüm akrabalarına bizlere destek vermelerini sağlamasıdır. Çünkü Kırşehirlilerin birlik ve beraberliği için bu çok önemli” dedi.

BENİ TANIYAN TANIR

Programda konuşmasının ardından kendini tanıtan Necmettin Erkan “Beni tanıyan tanır. Aslen Kaman doğumluyum. Öğrenim hayatımı Kırıkkale’de geçirdim. İlk olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde BELKA AŞ’de işe başladım, burada Satın alma ve Personel Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 2005 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Başkan Danışmanı olarak görev yapmaya başladım. Daha sonra 2008 yılında İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak göreve başladığım ve Milli Prodüktivite Merkezinde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini birlikte yürüttüm. Esnaf ve Sanatkar Genel Müdürlüğüne 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı; 2014 yılında da Genel Müdür olarak atandım. Şuanda sizlere hizmet edebilmek için milletvekili adayıyım. Bu dönemde siz değerli hemşerilerimden desteklerinizi istiyorum. Buraya gelerek yanımızda olduğunuzu bizlere göstermenizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HAYATIMDA HİÇ BİR ZAMAN SİYASETİ BİRİNCİ SIRAYA KOYMADIM

Erol Tosun'un konuşmasının ardından Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bir konuşma yaptı. Bahçeci konuşmasında, "Çok değerli hemşerilerim. Ankara'dan bugün iftar programımız için şehrimize gelen dernek üyelerimiz ve programa katılan hemşerilerim hepinize afiyet olsun. Allah Ramazan'ımızı mübarek eylesin. Tabii yoğun bir tempo içerisindeyiz. Bu tempo içerisinde siyasetin ve demokrasinin gereği olarak her yere ulaşıp halkımızla hasbihal etmeye çalışıyoruz. 16 yıldır iktidarda olan ekibin bir parçası olarak yaptıklarımızı hatırlatıp desteklerini istiyoruz. Tabii Erol abide söyledi aslında siyaset hayatta her şey demek değil. Ben siyasetçi olarak her zaman söylüyorum. Hayatımda hiçbir zaman siyaseti birinci sıraya koymadım. Benim için hayatta birinci sırada vatanım, milletim; ikinci sırada da şehrim var” dedi.

16 YILDA 7 KAT TRİLYON HİZMET YAPTIK

Başkan Yaşar Bahçeci sözlerine Kırşehir’e yaptıkları projeden bahsederek, “9 yıldır bu şehre bir vizyon kazandırmaya şehrimizi geleceğe hazırlamaya umudu olan yarınlara umuyla bakan bir şehir inşa etmeye çalışıyoruz. Bu süre içerisinde sayısız eseri hayata geçirdik. Dün bir açılışımız vardı. 57 tane eserimiz olmuş. Bunlar küçük şeylerde değil. Belediye olarak 722 trilyonluk eserler yapmışız. Hükümet olarak ta 16 yılda 7 kat trilyon hizmet yapmışız şehrimize. Kırşehir kökleri olan geçmişi olan bir şehir. Kırşehir'in 9 yıl öncesine kadar ben Belediye başkanı olmadan önce Kırşehir'in pazar yerinden terminaline, meydanından parklarına kadar her şeye ihtiyacı vardı. Biz 9 yılda hükümetimizin Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği ile Kırşehir'imizde çok güzel işler yaptık. Peki, bunlar yeterli mi? Hayır yeterli değil. Daha çok işimiz var. Şehrimizin neden gelişmediğini düşündüğümüzde görüyoruz ki çekişmeler, küçük hesaplar, siyasi kavgalar var. Bunlar ne yazık ki şehrimize hep kaybettirmiş. Kırşehir ilk defa bu noktada kabuk değiştirmiş şekilde. Artık Kırşehir menfaatlerini her şeyin üstünde tutan bir yönetime gayret ediyoruz. Bu çok önemli. Ankara'ya sık sık geliyoruz. Orada da birçok hemşerimiz var onlarla da konuşuyoruz. Kırşehir'de ki gelişmelerden orda yaşayanlarda mutlu oluyorlar. Bizim burada başarılı olmamız sadece Kırşehir'i değil, kökleri hala burada olan binlerce hemşerimizi yurtdışında yaşayanları, İstanbul'da yaşayanları gurbete giden herkesi ilgilendiriyor. Onun içinde biz başarılı olmak zorunda olan bir şehiriz” dedi.

KIRŞEHİR’İN ALT YAPI PROBLEMİ KALMADI

Bahçeci Kırşehir’e yapılan yatırımlardan bahsederek “Ahilik bizim en önemli değerimiz. Ama 750 yıl boyunca ahilikle ilgili bir çivi bile çakılmamış. Şimdi külliyemizi hızla inşa ediyoruz. Şimdi tek isteğimiz Ahilik kanunu çıkarmak, vakfı kurmak. Necmettin Bey genel müdürlüğünde her şeyi takip etti. Hedefimiz külliyeyi bitirip ahiliği bir dünya markası haline getirmek. Kırşehir'i de bu manada bir çekim merkezi haline getirmek. 40-50 yıl boyunca Kırşehir'in bir alt yapı problemi kalmadı. Alt yapı işleri çok zor işler. Belediye Başkanları alt yapı işlerini hiç sevmezler. Alt yapı yapılmadan koyulan bir tuğla vatan hainliğidir. Bu milletin parasını çöpe atmak demektir. Ama maalesef bizim siyaset anlayışımızda yıllarca şova ve şovenizme dönük olduğu için altı boş ver üstü süsle milletin gözünü boya oyları al senden sonra ne oluyorsa olsun demektir. Bu anlayış maalesef şehirlerimizi mahvetti. Ama biz çok şükür bütün şehrin alt yapısını değiştirdik. Bekir Bozdağ'ın katılımı ile ana risale hattımızın ve şehir içi içme suyu şebekemizin de açılışını gerçekleştirdik. Tam 83 trilyonluk yatırım yaptık. Ana risale ve şehir içi şebekesine. Bütün bu şehir içinde gördüğünüz düzenlemelere 100 trilyonluk harcama yaptık. Bugün Türkiye'nin birçok şehrinde göremeyeceğiniz standartlarda yollar, bisiklet yolları, peyzaj alanları ve birçok çalışmalar yaptık. Kırşehir akıllı şehir haline gelecek. Bütün şehrin tek merkezden kontrol edildiği bir sisteme geçip trafik problemini de çözmüş nadir şehirlerden biri olacağız. Bunlar ancak çok çalışmakla mümkün” dedi.

HİZMET YAPACAKLARA TEŞVİK OLMASI LAZIM

Bahçeci 24 Haziran seçimlerine değinerek “ Bugün Necmettin Beyle yola çıktık. Kaman'da her halde 10’a yakın köy gezdik. Kırşehir'in başarısı Türkiye'yi ilgilendirir. Çünkü Türkiye'nin geçmişteki başarıları bizim medeniyetimizi ilgilendirir. Medeniyetin tohumları bizim şehrimizde atılmış. Onun için Kırşehir'i küçümsememek lazım. Gayret etmemiz, koşturmamız, her yere ulaşmamız lazım. Konuşmacılarımız söyledi. Ankara'da Milletvekillerimiz var. Yıllardır Ankara'daki Kırşehirlilerin tek isteği Ankara'dan Kırşehirli vekil çıkarmaktı. Bu nasıl oldu sizce.2017 Nisan referandumunda bu referandum Kırşehir'de Türkiye'de bütün şehirlerde demokrasiyi güçlendirecek dediğimizde bize inanmayanlar oldu. Artık halkın istediği isimler milletvekili sıralarına girmek zorunluluğu geldi. Onun için bu kadar Kırşehirliyi partiler listelerine koymak zorunda kaldı. Daha önce niye umursanmamıştı. Daha önce Kırşehirli yok muydu Ankara'da. Türkiye'de siyasal manada bütün her şey değişti. 24 Haziran seçimi hem Kırşehir için hem de ülkemiz için oldukça önemli. Türkiye olağanüstü şartlarda bir seçime gidiyor. Bizim için önemli olan Türkiye'nin birliği, dirliği ve kalkınması. Hepimiz için bu ülkenin menfaatleri her şeyin üstünde olması gerekir. Hizmetin partisi olmaz. Hizmet yapacaklara teşvik olmamız lazım. Destek olmamız lazım. Çalışan adama yol göstermemiz gerekir. yoldaş olmamız lazım. Bir millet kendine hizmet edenlere sahip çıkmalıdır. 24 Haziran hepimizin sahip çıkması gereken bir gündür” dedi.

BURAYA PARTİCİLİK YAPMAYA GELMEDİK

Ata konuşmasının bitinde mikrofona Ankara'dan Kırşehirliler Vakfı'nı temsilen gelen ve milletvekili adayına destek için gelen Erol Tosun'a verirken katılımcılara teşekkür etti. Tosun düzenlenen programla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Tosun, açıklamasında " Biz buraya particilik yapmaya gelmedik. Hüseyin Bey'in söylediklerine katkı olsun diye söylüyorum. Bu sene Ankara'da maşallah Kırşehir yağmuru var. CHP'de 2. sıra bir arkadaşımız aday seçilecek sırada, İYİ Parti'de aday bir arkadaşımız var ama ağırlık AK Parti'de gördüğüm kadarıyla Ankara'da 1. Bölgede, 2.Bölgede ve 3. Bölgede adaylar var. İnşallah 4 tane arkadaşımız seçilecek sırada. Ben Kırşehir toplantılarında her zaman şunu söylerim. Particilikten ziyade yapacağımız en önemli şey Kırşehir'e hizmet. Ankara'da söylediğimiz zamanda insanlar hep yanlış değerlendirdiler bunu. Parlamentonun yerini öğrenecek milletvekili bir senede öğreniyor. Bakanlıkların yerini 2 senede öğreniyor derken sonrada süre bitiyor. Ondan sonrada diyorsunuz ki Kırşehir için çalışacağız. Adam bakanlığın yerini öğrenene kadar bir sene geçerse meclisteki odasını öğrenene kadar 6 ay geçerse icraat yapacak zamanı bitiyor.

TECRÜBESİNİ KIRŞEHİR’E HİZMET ALANINDA KULLANACAKTIR

Tosun Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan’ın yanında olduklarını söyleyerek “Necmettin Bey kardeşimiz yıllardır Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yapan AK Parti 'de görev yapan hizmet aşkıyla dolu bir Kırşehir sevdalısı. Genel müdürlük düzeyinde, bürokraside görev yapması hakikaten tecrübesini, birikimini Kırşehir'e hizmet alanında kullanacağına inanıyorum. Particilik anlamında söylemiyorum ama gerçekten milletvekilliğine yakışır bir kardeşimiz. Her şeyden önce bürokratik tecrübesiyle hizmeti diğerlerine göre 100'e katlayacağına eminim. Ben hepinizi Ankara'dan gelen misafirler adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Necmettin kardeşime desteklerinizi bekliyorum. Hizmeti kim en iyi şekilde yapacaksa o kazansın diyorum ve Necmettin kardeşimin yapacağına inanıyorum. Tekrar başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun. "dedi.

KIRŞEHİR’DE 2’DE 2 YAPACAĞIZ

Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Hüseyin Ata yaptığı konuşmada " Değerli misafirlerimiz, saygıdeğer belediye başkanım, Kırşehir Milletvekili adaylarımız, Ankara'dan gelen dernek başkanlarım bu mübarek günde burada buluşmamıza vesile olan değerli Necmettin kardeşim için hepiniz hoş geldiniz. Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri olarak öncülük ettik, sağ olun sizlerde ev sahipliği yaptınız. Kısa zaman içeresinde bir günde organize ettik biz bu programı. Gönül isterdi ki zamanımız geniş olsun. Ama bizim için buraya gelen sevgili katılımcıların ayrı ayrı değeri var. Hepimiz burada sayın vekil adayımıza, cumhurbaşkanımıza, devletimize, milletimize destek olmak için buradayız. Gerek Kırşehir Vakfı'ndaki arkadaşlarım gerek Kırşehirliler Federasyonu’na bağlı dernek başkanlarımız, STK Başkanlarımız ile birlikte Necmettin Erkan kardeşime destek için buradayız. Allah nasip ederse 2-0 yapmak üzere hepimizin üzerine vazife düşüyor. 24 Haziran bizim için çok önemli bir milat olacak. Kırşehir 2 vekil, Ankara'da da Allah nasip ederse 4 vekil olacak. Çünkü birlikten kuvvet doğar” dedi.

24 HAZİRAN AKŞAMI CACABEY’DE KUTLAMA YAPACAĞIZ

Ata Ankara’da Kırşehirlileri tek çatı altında topladıklarını belirterek “Yıllardır Ankara'da hemşerilerimiz sürekli şikayet ediyordu. Biz şu kadarız biz bu kadarız vekilimiz yok dediler. Biz yıllarca Ankara'da ayrı faaliyet gösteren dernekleri tek çatı altında topladık. Şuanda vakfımız ve federasyonumuz birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Devletin önde gelen isimleri Kırşehirlilerin düzenlemiş oldukları iftarlarda programlarda buluşturduk. Ankara'da birlik ve beraberlik sağlandı. Ankara'da ilk defa 8 tane milletvekili aday adayımız var. 4 tanesi seçilecek durumda. İnşallah bundan sonra hedefimiz Ankara'da Belediye başkanı çıkarmak. Buraya gelen vekillerimiz ile birlikte Ankara'da 6 tane vekilimiz olur, belediye başkanımız olur. Ama biz madem buraya geldik, hepimizin burada evi, köyü, eşi, dostu var. Gitmediğimiz yer bizim değildir. Herkese ulaşacağız. Vekillerimizi anlatacağız. Yapacakları projeleri anlatacağız. İnşallah hep beraber 24 Haziran akşamında Cacabey Meydanı'nda 2 tane vekilimizi meclise göndermiş olarak hep birlikte kutlama yapacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.