Öğretmenlere Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verildi

Öğretmenlere Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verildi

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Çankaya İlçe Milli Müdürlüğüne bağlı öğretmenlere Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi (PCM) verildi.

A+A-

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Çankaya İlçe Milli Müdürlüğüne bağlı öğretmenlere Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi (PCM) verildi. Eğitim programı Ankara Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birimi uzmanları tarafından yürütüldü.

Programda proje yazma ve bütçe hazırlama ile yürütme aşamaları anlatıldı. İki günlük eğitim programında, Avrupa Birliği ve diğer uluslararası fon kaynaklarının kullandığı “Proje Döngüsü Yönetimi” ve “Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı“ hakkında bilgilendirme yapıldı.

Programda, bir fikrin projeye dönüşmesi için gerekli analiz ve planlama aşamaları hakkında detaylı sunumlar yapılırken, uygulama aşamasında gerçekleştirilmesi düşünülen proje fikirleri üzerinden çalışma yürütüldü. Program sonunda katılım belgeleri Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel tarafından verildi. Ankara Kalkınma Ajansının, Ankara’da proje hazırlama ve yürütme kapasitesini artırma amaçlı eğitim programları yıl boyunca devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.