“Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende!”

“Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende!”

“Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende!” projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında hayata geçirildi.

A+A-

“Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende!” projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılında hayata geçirildi. Proje ile uzun vadede, gençler arasında tütün ve bağımlılığa dair bilinç geliştirilmesi, gençlerin gelecekte sağlıklı bir yaşam sürmeleri hedefleniyor. Gençlerin sorumluluk hissederek akranlarını da sigara ve diğer tütün ürünlerinden uzak tutmasını hedefleyen bu proje bir ‘sağlıklı yaşam hareketi’ olarak nitelendiriliyor. Bu hedef doğrultusunda Sağlık Bakanlığı, gönüllü genç eğitmenlerle Türkiye’nin 81 ilinde ilk aşamada 18-30 yaş arasındaki gençlere akran eğitim modeliyle gönüllü eğitmenler tarafından tütün bağımlılığı, tütün endüstrisinin gençleri hedef alan çalışmaları, hastalıklar ve bu konuda birçok örnekle ücretsiz eğitimler vermeye başladı.

nefise-andicen-11.jpg

TÜTÜN BAĞIMLILIĞIN ZARARLARI ANLATILDI

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve gönüllü eğitmenler tarafından verilen “Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende” eğitimi Sincan ilçesi Nefise Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesin’de gerçekleşti. Okul Müdürü İsmail Hakkı Bal ve okul rehberlik servisinin girişimleriyle gerçekleştirilen ekinlikle, tütün bağımlılığı, tütün endüstrisinin gençleri nasıl hedef aldığı ve tütüne bağlı hastalıklar gibi konular pek çok farklı örnekle ve etkinlikle (film izleme, rol oynama, istasyon) öğrencilere aktarıldı.

103 ÖĞRENCİ KATILDI

Türkiye’de tütün bağımlılığına karşı bilinç oluşturulması için kamu ve sivil toplumu bir araya getiren “Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende!” projesinde, Sağlıklı Yaşam İçin Görev Bende projesinin gönüllü eğitmenlerinden Meryem Betül Kodalak, Hacer Özyanıkoğlu, Pelin Demir ve Hale Bilir’in verdiği eğitime katılan 103 öğrenci, tütün bağımlılığı ve zararları konusunda bilgi sahibi olmanın yanı sıra farkındalık kazanarak eğitimlerini tamamladılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.