Şiddeti önleme eğitimi

Şiddeti önleme eğitimi

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Kadına Yönelik Şiddet Alanında Çalışan Mesleki Personelin Travmaya Yönelik Müdahale Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi verildi.

A+A-

Ankara Kalkınma Ajansı ile Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaklaşa “Kadına Yönelik Şiddet Alanında Çalışan Mesleki Personelin Travmaya Yönelik Müdahale Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi” verildi. 50 personele verilecek olan eğitimler 160 saat sürecek.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü (ŞÖNİM) arasında "Kadına Yönelik Şiddet Alanında Çalışan Mesleki Personelin Travmaya Yönelik Müdahale Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi" projesi için imzalar atıldı. ŞÖNİM tarafından yürütülecek çalışma ile şiddet gören kadın ve beraberindeki çocuklarla çalışan psikolog, sosyal çalışmacı ve çocuk gelişimci gibi mesleki personelin travmaya yönelik müdahale becerilerinin arttırılarak hizmet standartlarının yükseltilmesi amaçlanıyor.

20 GÜN EĞİTİM

Bu eğitim kapsamında Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, (Ankara ASPİM), Ankara ŞÖNİM ve yerel yönetimlere bağlı kadın konukevlerinde çalışan 50 mesleki personele yönelik 25 kişilik 2 grup halinde 10’ar günlük 80 saatlik eğitim olmak üzere toplamda 20 gün ve 160 saatlik eğitim verilecek. Hizmet alınacak eğitim travmatik vaka ile niteliksel görüşme ve müdahale teknikleri, travmatik vakalar ile grup çalışması teknikleri, çözüm odaklı kısa süreli terapi, krize müdahale teknikleri, stresle başa çıkma becerileri, çatışma çözme ve öfke yönetimi ve travmaya maruz kalmış ya da tanık olmuş çocukla çalışma teknikleri konularından oluşacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.