Sincan Anadolu Mektebi ile tanıştı

Sincan Anadolu Mektebi ile tanıştı

Sincan Anadolu Lisesi öğrencileri, yazar ve eserleri hakkında elde ettikleri birikimleri “Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu” panel programında izleyicilere aktardılar.

A+A-

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı kapsamında Mustafa Kutlu okumalarını tamamlayan Sincan Anadolu Lisesi öğrencileri, yazar ve eserleri hakkında elde ettikleri birikimleri “Hikâyemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi Mustafa Kutlu” panel programında izleyicilere aktardılar.  Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Sami Güçlü, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce ve Sincan İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Ahmet Gürsel Avcı ile Sincan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı program Sincan Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

OKULUMAZDA OLMASINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ

Okul Müdürü Koray Yeter’in, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programının okullarında gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade ettiği selamlama konuşmasında “Sincan Anadolu Lisesi olarak akademik başarı yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de çok önem vermekteyiz. Onların bu anlamda gelişmesi için müdürlük olarak her tür desteği vermeye hazırız. Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi mezun vermeyen ve ömür boyu sürecek olan bu mektebe katılmaktan ve okumalara Mustafa Kutlu ile başlamaktan mutluyuz” dedi.

KONU VE KONUKLAR

Programın sunum bölümünde; çalışmalarını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Meltem Saygı’nın rehberliğinde yapan öğrencilerden Eda Yarar “Mustafa Kutlu ve Toplum”, Gamze Babadağ “Özündeki Sen”, Furkan Özdemir “Mustafa Kutlu Tarz ve Teknikleri”, Berfin Altıntaş ise “Mustafa Kutlu ve Kadın” konu başlıklarıyla, okuyup derinlemesine tanıdıkları yazarı ve kendilerinde bıraktığı izleri anlattılar.

ÖZGÜVENLERİNDEN ÇOK ETKİLENDİM

Öğrencilerin sunumlarının ardından değerlendirme konuşması yapan Sincan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Gürsel Avcı “Mustafa Kutlu eserlerinin Anadolu Mektebi tarafından okutulmasına çok memnun oldum. Öğrencilerin sunumlarını izleyince ne kadar iyi anlatım yaptıklarını gördüm ve özgüvenlerinden de çok etkilendim. Bu konuda emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞARILARI DAİM OLSUN

Ankara İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce de yaptığı değerlendirmede “Ankara’da başıma gelen en güzel şey Anadolu Mektebi ile tanışmak oldu. Katıldığım tüm programlarda yazarları daha derinlemesine dinledik ve öğrenme fırsatı bulduk. Sayın Bakanımıza, öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz” ifadesiyle Anadolu Mektebi’nin faaliyetlerinin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BU TABLOLAR BENİ HEP HEYECANLANDIRIYOR

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü de “Ankara’nın bu büyük nüfuslu ilçesinin bir okulunda, Sincan Anadolu Lisesi’nde, Anadolu Mektebi başlangıç faaliyetini birlikte izledik. Sekiz senedir çalışıyorum ve gördüğüm bu tablolar beni hep heyecanlandırıyor. İlk kez sunum yapan öğrencilerin bize gösterdikleri bu tabloyu Anadolu’nun çok farklı köşelerinde de gördüm. Gayretimiz hayallerimizin ötesine çıktı. Bu gençlerimiz başlangıcı çok güzel yaptılar. Ancak bu uzun soluklu koşuda sona kadar “Ben Oldum” demeden ilerlemeleri gerekir. Sabırlı olup çok çalışıldığında yapılamayacak bir şey yoktur. Doğuştan var olan kapasitemizin ancak istendiğinde ve kararlı olunduğunda geliştirilebildiğini düşünüyorum” dedi.

VAKTİNİZİ İYİ DEĞERLENDİRİN

Kendinize çok yüksek kapasiteli ve çok değerli bir varlık olarak bakın ve bu hayatı nasıl daha değerli hâle getireceğinizi düşünüp bir yol çizin diyen Sami Güçlü, “Biz, Anadolu Mektebi olarak size; önce kendinize sonra ailenize, topluma ve millete hizmet edebileceğiniz bir teklifte bulunuyoruz. Hepimizin dünyasını değiştirmesi mümkündür. Sizler vaktinizi değerlendirme şeklinizi değiştirip bu yolda ilerlerseniz başarırsınız. Okuduğumuz yazarlar bu toplumun tarih, kültür, edebiyat, dil konularına yürekten bağlı yani yerli ve milli yazarlarımızdır. Bizler önce kendimizi, sonra dünyayı tanıyacağız. Böylesi sağlıklı olan yoldur. Sizleri de bu yola davet ediyorum. Anadolu Mektebine verdikleri destekten dolayı Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, okul idaresine ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Program, Okul Müdürü Koray Yeter tarafından Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Sami Güçlü’ye plaket takdim edilmesi ve öğrencilerle fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.