Strazburg ile Atılım Üniversitesi eğitimde işbirliğine gidecek

Strazburg ile Atılım Üniversitesi eğitimde işbirliğine gidecek

Fransa-Strazburg Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (ITI/RI) yeni müdürü Prof. Dr. Jean-Yves BASSOLE Atılım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinin davetlisi olarak üniversiteyi ziyaret etti.

A+A-

Fransa-Strazburg Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (ITI/RI) yeni müdürü Prof. Dr. Jean-Yves BASSOLE Atılım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinin davetlisi olarak üniversiteyi ziyaret etti. Ziyarete Strazburg Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsünün Hacettepe Üniversitesine görev ziyareti yapmakta olan eski müdürü Sayın Dr. Eckhart HÖTZEL de katıldı. Konuklar Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ’u ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Eryılmaz’ı ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Üner ile Erasmus Ofisini ziyaret etti.

İŞBİRLİĞİNE VARILDI

Fakültenin mütercim-tercümanlık, psikoloji ve İngiliz dili edebiyatı bölümlerine yapılan ziyaretler ve ilgili bölüm başkanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda Strazburg Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi arasında işbirliğinin ilk olarak Erasmus Anlaşması çerçevesinde başlatılması, daha sonra bir protokol imzalanması ve ilgili bölümler arasında çift diploma anlaşması olanaklarının araştırılması konusunda fikir birliğine varıldı. Psikoloji bölümü ile yapılan görüşmeler sonucunda ortak araştırma konularının bulunabileceği, özellikle Strazburg Üniversitesi’nin ortak çalışma yaptığı Yunanistan’daki partner üniversiteler ile üniversitemizin ortak araştırma ve yayın yapma ve sonuçları paylaşma toplantıları düzenleyebileceği konuşularak bu konuda girişimlerde bulunulmasına karar verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.