Toprak: Başvuru tarihini kaçırmayın

Toprak: Başvuru tarihini kaçırmayın

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara İl Müdürlüğü’ne bağlı Rüzgarlı Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Müdürü Birol Toprak ve Müdür Yardımcısı Hayri Yıldırım, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara İl Müdürlüğü’ne bağlı Rüzgarlı Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Müdürü Birol Toprak ve Müdür Yardımcısı Hayri Yıldırım, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (ANKESOB) ziyaret ederek, ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu ve Genel Sekreter Abdurrahman Varol’a 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunda yer alan bazı hususlarla ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ

Rüzgarlı SGM Müdürü Birol Toprak kanun kapsamı ve son başvuru tarihine dikkat çekerek, “7143 sayılı Kanun kapsamına; sigorta prim borçları, işsizlik sigortası, sosyal güvenlik destek primi, idari para cezası, damga vergisi, eğitime katkı payı, özel işlem vergisi, emeklilik keseneği, kurum karşılığı borçları, işsizlik sigortası, isteğe bağlı sigorta prim borçları ve topluluk sigortası girmektedir. İşverenlerimiz en yakın Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne başvuru yapabildiği gibi, e-sigorta yoluyla online ortamdan da başvurularını yapabilmektedirler. Yapılandırılan borçları 6, 9, 12 ve 18 gibi eşit taksitler halinde ödenebilecektir. Yapılandırma hakkını kaybetmemek için vadeli ödeme seçeneğini tercih edenlerin ilk taksitini ve peşin ödemeyi tercih edenlerinse peşin ödemelerini en geç 31 Ağustos 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Tüm bu kolaylıklardan faydalanacak işverenlerimiz unutmamalıdır ki yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018’dir” dedi.

ESNAF İÇİN ÖNEMLİ

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun hakkında esnaf ve sanatkarlara yönelik olarak kısa mesaj, eğitim toplantıları ve broşürler üzerinden sürekli bilgilendirmede bulunduklarını belirten ANKESOB Başkan Vekili Hasan H. Çavuşculu da, “Borçlara getirilen yapılandırma imkanı esnaf ve sanatkar mükelleflerimiz için çok önemli. Bu anlamda Rüzgarlı SGM Müdürü Birol Toprak ve Müdür Yardımcısı Hayri Yıldırım’a ziyaret ve hatırlatmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.