Yozgatlılar Arabaşı’nda buluştu

Yozgatlılar Arabaşı’nda buluştu

Ankara’da yaşayan Yozgatlılar, Yozgat Dernekler Federasyonu ile Etimesgut Yozgatlılar Derneği tarafından düzenlenen geleneksel Arabaşı gecesinde bir araya geldiler.

A+A-

GÜLAY ERTUNÇ

Ankara’da yaşayan Yozgatlılar anlamlı bir organizasyona imza attı. Eryaman Grand Park Salonu'nda düzenlenen programa Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç, Etimesgut Yozgatlılar Derneği Başkanı Abuzer Guffari Bakır, Yozgatlılar Etimesgut Sincan Bölge Başkanı Hüseyin Yoldaş, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve 2.000'i aşkın Yozgatlı katıldı. Programda Kuran-ı Kerim tilaveti sunuldu, Afrin şehitleri ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

077.jpg

SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYUYORUZ

Gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç katılan davetlilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi, “Yozgatlı Dernekler Federasyonu ve Etimesgut Derneğimiz ile Etimesgut'ta, Sincan’da bulunan tüm derneklerimizce ortaklaşa düzenlenen geleneksel Arabaşı buluşması vesilesiyle sizleri burada ağırlamaktan, sizlerle birlikte olmaktan ve memleketimize özgü geleneksel bir lezzetimizi sizlerle paylaşmaktan dolayı son derece mutluyuz. Toplantımıza teşrifleriniz nedeniyle dernek, başkanlarım ve yönetim kurulum adına hepimize şükranlarımı sunuyorum. Hoş geldiniz ve şeref verdiniz” dedi.

DUALARIMIZ ONLARLA

Başkan Ahmet Koç konuşmasını şöyle sürdürdü, “TSK’nın 20 Ocakta Afrin bölgesinde yuvalanan ve dış destekle Türkiye için bir tehdit haline gelen terör örgütlerine yönelik başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekâtını bütün kalbimizle destekliyoruz. Zeytin Dalı Harekâtı ile hem Türkiye hem de o bölgede yaşayan halka karşı, güven ve huzur ortamı oluşturacaktır. Türk Askerinin her yerde barışı ve huzuru sağladığını biliyoruz. Bu operasyonu barışın habercisi olarak okumamız gerekir. Mehmetçiklerimize Afrin operasyonunda başarılar diliyoruz. Allah Yar ve Yardımcıları olsun. Dualarımız sizinle. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

ETKİLİ DERNEKLERDEN BİRİSİ HALİNE GELDİK

Başkan Koç konuşmasının devamındı şu ifadeleri kullandı, “Bizler 2003 yılında Ankara’daki tüm dernekleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nu kurduk. Çok büyük çabalar ve gayretler çok şükür meyvesini verdi. Bugün itibari ile Federasyonumuz Ankara’daki en etkili, en kurumsallaşmış, en kuşatıcı ve hemşerileri tarafından en çok sahiplenilen bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir. Federasyonumuz bugün itibari ile 140 ilçe, belde ve köy derneği ile Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını bünyesinde barındırmaktadır. Federasyonumuz tam bir üst birlik ve çatı olma hüviyetini kazanmıştır.

DAİMA YAPICI OLDUK

Yozgatlılar, federasyon sayesinde tarihindeki en örgütlü yapıya ve kuruma kavuşmuştur diyen Başkan Ahmet Koç, “Federasyon bu güne kadar Yozgatlılar tarafından oluşturulmuş en makbul ve herkesin birlikte hareket etmeyi arzuladığı bir kurum mahiyetindedir. Bizler son derece yapıcı bir yaklaşıma sahibiz. Herkese kapımız açık. Bize bir adım gelene on adım yaklaşmaya, elini bize uzatana kucağımızı açmaya hazırız. Birlik dirliktir, bütünlüktür ve bizler asla küçük idealler peşinde olmadık, olmayacağız. Devletin çeşitli kademelerinde kendisini yetiştirmiş çok sayıda insanımızın olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle, onlarla istişarelerimiz sürekli devam ettiği bilinen bir gerçektir. “Bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın yolu birlik ve beraberlikten geçer” Bunun idrakindeyiz. Bu sebeple bütün insanımıza kapımız açıktır. Onlar bizim insanımız, bizim bir parçamızdır. Federasyonumuzun kuruluşu olan 2003 den beri milletvekillerimizle, bürokratlarımızla ve siz değerli hemşerilerimizle sürekli iç içeyiz, istişare hâlindeyiz. Hemşerilerimize hizmeti bir vazife bilerek burada bulunduğumuzun da bilincindeyiz. Yozgatlının geniş gönül dergâhında herkese yetecek kadar yer var, muhabbet var, dostluk var, kardeşlik var. Bizler bu anlayışı sözle değil tavırlarımızla da bugüne kadar gösterdik ve ispatladık” ifadelerini kullandı.

BEKLEDİĞİMİZ İLGİ VE ALAKAYI GÖREMEDİK

Kıymetli Misafirlerimiz tüm iyi niyetli çalışma ve yaklaşımlarımıza rağmen muhataplarımızdan hak ettiğimiz ilgi ve alakayı bu güne kadar görmedik ve hala da görmüyoruz diyen Başkan Ahmet Koç, “Beklediğimiz destek ve ilgiyi bir türlü arkamızda tam olarak hissedemedik. Hep eleştirilere maruz kaldık. Hep bir şekilde yaftalandık. Tüm bunlara karşı birlik ve beraberliğimiz adına sustuk ve sessiz kaldık. Bu birlik ve beraberliği sağlama noktasında her zaman ve her platformda desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim.

HEP DİK DURDUK AMA DİKLENMEDİK

Kurulduğumuz günden bu güne sahip olduğumuz çizgimizden hiçbir zaman taviz vermedik. Samimi tavrımızı daima muhafaza ettik. Asla hemşerilerimizin değerlerine muhalif tavır, duruş ve söylem içinde bulunmadık. İnsanımızın kafasını aşağıya eğdirecek hiçbir hal ve harekette bulunmadık “Dik durduk ama diklenmedik.” Her zaman insanımızı önceledik. Onlardan gelen talepleri elimizden geldiğince karşılamaya çalıştık. İnsanımızın sesi olmaya, onların dertleri ile dertlenmeye çalıştık. Ancak üzülerek şunu burada belirtmek isterim ki biz hep yalnız kaldık, göz ardı edildik, taltif edilmedik, emeğimiz takdir edilmedi ve ödüllendirilmedik. Seçim zamanlarında ziyaretler sıklaştı ama diğer zamanlarda pek hatırlanmadık. Elimizi güçlendirecek, söylemimizi destekleyecek, duruşumuzu savunacağımız somut bir kazanım hiçbir zaman bizlere verilmedi, bunları elde etmemize yardımcı olunmadı” ifadelerini kullandı.

BİRLİĞİMİZİN TAÇLANDIĞI ANLAMLI BİR GECE OLDU

Başkan Ahmet Koç konuşmasını şu sözlerle tamamladı saygıdeğer konuklarımız, “Bugün bu kadar yoğun bir ilgi ve katılımla düzenlemiş olduğumuz arabaşımız, birliğimizin, beraberliğimizin taçlandığı bir faaliyet olmuştur. Bizler bugüne kadar olduğu gibi arkamızda sizlerin desteğini hissettikçe daha başarılı işler yapacağız inşallah. Daha ileri gideceğiz. Geleceğe daha güvenle yürüyeceğiz. Gelecek Yozgat ve Yozgatlı için inşallah daha iyi şeyler getirecektir. Ben Allahtan böyle olmasını temenni ediyorum. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız, Arabaşı programımıza katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinize en derin sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Afiyet olsun, Allah’a emanet olunuz. Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

yozgatlilar-enver-demirel.jpg

AZİZ MİLLETİMİZ AKLINI YÜREĞİNİ ORTAYA KOYDU

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkan Ahmet Koç’tan sonra kürsüye gelen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, vatan, bayrak ve millet için canını feda eden tüm şehitlere rahmet, gazilere de acil şifalar dileyerek, "Devletimizin, kahraman silahlı kuvvetlerimizle Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, büyük Türk Milleti'nin aklıyla ve yüreğiyle ortaya koymuş olduğu bir "Milli Mücadele"dir. Zeytin Dalı Harekatı’nda, milletçe, kahraman silahlı kuvvetlerimizin yanında ve onlarla her daim birlikteyiz. Allah yar ve yardımcıları olsun, aslanlarımıza güç ve kuvvet versin" dedi.

yozgatlilar-murat-ercan.jpg

BİRLİK VE BERABERLİK ÖNEMLİ

Başkan Enver Demirel’den sonra kürsüye gelen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’da  bir teşekkür konuşması yaptı. Başkan Ercan yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Buradan hepinizi selamlıyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Tabii çevremizde yedi düvel bize düşman olmuş. Etrafımızı sarmışlar bizi boğmak istiyorlar ama biz asla ve asla kim ne yaparsa yapsın bayrağımızı indirmeyeceğiz, vatanımızı böldürmeyeceğiz ve ezanımızı susturmayacağız Allah’ın izniyle. Yeter ki birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Bu organizasyonlar birliğin düzenin beraberliğin devamı noktasında çok çok önemli. Bu vesile ile bu organizasyonu tertip eden arkadaşlara ve siz katılanlara tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

yozgatlilar-kaymakam-fuat-gurel.jpg

TEKRAR BİR ARADA OLMAK BÜYÜK KEYİF

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel programda yaptığı konuşmada şöyle konuştu, “Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün bizleri buraya davet edip buluşturduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte beraberliğimizin kapısı olması dolayısıyla güzel bir akşam olacak. Geçen senede böyle bir akşamdı. Sizlerle beraber olmuştuk. Aradan bir sene geçti tekrar bir araya geldik. Etimesgut son sayımlara göre 566 bin 500 sayılı rakamıyla Ankaramızın en büyük ilçelerinden biri.

YAŞADIĞIMIZ YERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Bu nüfus içerisinde en büyük paya sahip Yozgatlılar. Fakat muhtemeldir ki Ankara’nın diğer bölgelerinde de Yozgatlıların yoğunluğu var. Fakat Etimesgut’taki Yozgatlıların farkı onların kendilerini Etimesgutlu olarak tanımlıyorlar, dernek isminden de anlaşılacağı gibi Etimesgutlu olmuşlar buraya yerleşmişler ekmeğinin peşine düşmüşler. Geldikleri toprakları unutmayarak ama aynı zamanda da Etimesgut’a sahip çıkıyorlar. Yaşadığımız yerlere sahip çıkıp oraların sorunlarını çözümlenmesi adına elimizden gelen en büyük gayreti göstereceğiz” dedi.

BİZ KARANLIK GÜÇLERİN TEKERİNE ÇOMAK SOKTUK

Kaymakam Fuat Gürel konuşmasını şu sözlerle tamamladı, “Çünkü biz özellikle son yıllarda karanlık güçlerin tekerine çomak sokmaya başladık. Zeytin dalı operasyonunda Türkiye’mizin inşallah o bölgesinde Suriye’nin kuzeyinde sıkıntı çıkarmaya çalışan teröristlerin oyununu bozacağız. Türk askerine başarılar dilerim. Çünkü 30 yıla yakındır terör belası ile mücadele ediyoruz. O bölgede oyun kurucular ülkemizi zora sokmak için muhtemeldir ki bizi sıkıntıya sokmak için bir şeyler yapabilirler. Ama bizim kardeşlik duygularımızı arttırdıklarını bilmiyorlar. Bizleri bu akşam bir araya getiren bizleri sizlerle buluşturan federasyon başkanına ve yönetimine, kültürümüzü kaybolmaktan korkan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

yozgatlilar-ahmet-gundogdu.jpg

SELA OKUYANLAR HADLERİN İBİLDİRDİ

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı, “Bu topraklar 1071 yılında bizim için vatan kılındı. O günden beri uluslararası şer odakları ve içerdeki piyonları hiçbir zaman durmadı ve durmayacaklardır.  Bizler Çanakkale destanını kitaplarda okuduk. 15 Temmuz’da yedi düvel yine piyonlarıyla bu ülkeyi ele geçirmek İstedi ama bu millet Çanakkale destanını yeniden yazdı. Esasen 15 Temmuz gecesi olanı anladığımız da Afrin’i de, Malazgirt’i de anlamış olacağız. 15 Temmuz gecesi bela okuyanlar ve sela okuyanların karşı karşıya geldiği geceydi ve sela okuyanlar FETÖ’cülere hadlerini bildirmişlerdir” dedi.

ABD RAHATSIZ OLDU

Afrin’de yapılan operasyonlarla ilgili ABD’nin rahatsız olduğunu biliyoruz ve rahatsız olmasını bekliyoruz diyen Gündoğdu, “Çünkü dünyanın neresinde olursa olsun darbenin arkasında hep Amerika vardır. Bolivya Devlet başkanının sözünde “Sadece Amerika’da darbe olmaz, çünkü Amerika’da Amerikan Büyükelçiliği yoktur” der. Bizi rahatsız eden tek şey bu ülkenin ekmeğini yiyerek, PYD, PKK, YPG’nin terör örgütü olup olmadığına kafa karışıklığı yaşayan elimizde istihbarat raporu yok diyenlerin Türk Bayrağı altında Mehmetçikle birlikte savaşan ÖSO’yu hemen terörist ilan etmeye kalkışması bunu şunun için söylüyorum” ifadelerini kullandı.

GÖLGE ETMEYİN YETER

AK Parti Milletvekili Gündoğdu sözlerini şöyle tamamladı, “Dün Hz. İbrahim ateşe atıldığında serçenin, karıncanın görevi gücü oranında su taşımasıydı. Karganın da ateşi yükseltmesi için odun ve çubuk taşıyordu. Bende diyorum ki Türk ordusu Afrin’de Türk milletinin onurunu korumak için ümmetin sözcülüğünü yapmak için PKK ve Amerika’ya meydan okuyorsa ey içerdekiler gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. Ben bu duygularla Yozgatlı kardeşlerimin ezan aşkını, vatan aşkını, bayrak aşkını hocamızın okuduğu Aşrı şerifte Allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz, ayetinin manasını yaşayarak ortaya koymalarından dolayı çok teşekkür ediyorum ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

yozgatlilar.jpg

enver-demirel-plaket.jpg

yozgatlilar2.jpg

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.