AK Parti Ankara’ya 115,6 milyar TL yatırım yaptı

AK Parti Ankara’ya 115,6 milyar TL yatırım yaptı

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Hacı Turan “AK Parti tarafından son 15 yılda Ankaramıza yapılan yatırım bedeli 115,6 Milyar TL. Biz Ankara’ya hizmet edeceğiz. Hizmet sevdalısı biri olarak biz diyoruz ki Ankara’ya vakit taş üstüne taş koyma vaktidir."

A+A-

RÖPORTAJ

GÜLFERİ ÖZBEK

16 yıllık AK Parti döneminde tarihe geçmiş bir isim Hacı Turan. Neden diye soracak olursanız sebebi belli. 16 yıllık AK Parti hükümetinde 38 yaşında Kırşehir’den milletvekili olan ve aradan 5 dönem geçmesine rağmen AK Parti’nin kalesi olarak bilenen Ankara’da yaptığı başarılı çalışmalarla tekrar aday gösterilmesi Hacı Turan’ın başarısını ortaya koyuyor.

ANADOLU’YA ANLATTI

Bizde Anadolu Gazetesi olarak bu başarının sırrını sormak için Turan Bey’in kapısını çaldık. Her zaman ki gibi güler yüzlü ve beyefendi kişiliği ile bizi karşılayan Turan’la 24 Haziran seçimlerinden, ekonomiye kadar çok sayıda konu hakkında konuşma fırsatımız oldu. İşte Hacı Bey’in anlattıkları.

Gülferi Özbek: AK Parti teşkilatlarında görev almış biri olarak partiniz sizin için ne ifade ediyor?

Hacı Turan: Türkiye Ak Parti iktidarlarıyla birlikte huzur ve istikrarlı günlere kavuştu. Demokratikleşmeden ekonomiye, ulaşımdan sağlığa, eğitimden toplumsal barışa, gerçekleştirdiği önemli reformlarla büyük bir başarıya imza attı. Ülke baştan aşağı yenilendi. Artık coğrafyasına yön veren güçlü bir Türkiye var. Milleti için çalışan, hizmeti yurdumuzun her bir köşesine kesintisiz getiren bir yönetim anlayışı var. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde mazlumların ve mağdurların umut ışığı, bölgesinin paylayan yıldızı bir Türkiye var. 5’ten büyük dünyanın vicdanı olan bir Türkiye var. AK Parti Hükümetlerimiz devleti milletine hizmetkâr kılan cumhuriyet tarihinin en kapsamlı alt ve üst yapı hizmetlerini meydana getirmiş, modern şehirler inşa etmiştir. Türkiye artık değişimin, gelişmenin, huzur ve istikrarın adresi olmuştur. AK Parti demek hizmet demektir.

Gülferi Özbek: Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Hacı Turan: İstikrarlı ve kararlı büyümesine devam ederek uluslararası derecelendirme kuruluşlarını her zamanki gibi yine yanıltan ülkemiz 2017 yılında %7,4’lük büyüme oranı ile dünyanın en büyük ekonomilerini temsil eden G- 20 grubu ülkeleri arasında, Çin, Hindistan ve Endonezya gibi hızlı büyüyen ülkeleri de geride bırakarak en hızlı büyüyen ülke olmuştur. AB ülkeleri arasında ise İrlanda’dan (%7,8) sonra en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olmuştur. Türkiye ekonomisi 2018'in ilk çeyreğinde % 7.4 büyüdü Ülkemizin 2003-2017 yılları arasında ortalama büyüme oranı %5,7 ve 2010-2017 yılları arasında ortalama büyüme oranı ise %6,8 seviyesinde olmuştur. Türkiye ekonomisi 2018'in ilk çeyreğinde % 7.4 büyüdü. 2002 Yılından Bu Yana 6,8 Milyonluk İlave İstihdam Yarattık. 2002 yılında 21,4 milyon kişi istihdam edilmekteyken, istihdam edilen kişi sayısı 2017 yılında 6,8 milyon kişi artarak 28,2 milyon kişiye yükselmiş durumdadır. İstihdam oranımız ise 2002 yılında %44,4 iken 2017 yılında yaklaşık 3 puan artış kaydetmiş ve %47,1 seviyesine yükselmiştir.

haci-turan2.jpg

İHRACATTA REKORLARA İMZA ATTIK

2002 yılının sonunda 36,1 milyar dolar olan ihracatımız 2017 yılı sonu itibarıyla 4 kat fazla değere ulaşarak 143,8 milyar dolara yükselirken aynı şekilde ithalatımız ise geçen bu dönemde 51,6 milyar dolardan 5 kat artmak suretiyle 233,8 milyar dolara yükselmiştir. 2002 yılının sonu itibarıyla 100 milyar doların altında gerçekleşen dış ticaret hacmimiz 2017 yılında 391 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır.

16 YILLIK DÖNEMDE TÜRKİYE’YE GELEN TURİST SAYISI %186 ARTMIŞTIR

2002 yılında ülkemize gelen turist sayısı yaklaşık olarak 13 milyon kişi iken, bu sayı 2017 yılında 38 milyona çıkmıştır. Türkiye’ye gelen turist sayısı son 16 yıllık dönemde %186 artış göstermiş durumdadır. 2018 yılının ilk çeyreği itibarıyla ise ülkemize 7,3 milyon turist gelmiştir. Bu sayı 2017 yılının ilk üç aylık döneminde gelen turist sayısından %51 daha fazladır.

Gülferi Özbek: Seçim çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Hacı Turan: Ankara 3. Bölge milletvekili adayı olarak seçim bölgemizde yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Halkımıza hizmet yolunda Yenimahalle, Etimesgut, Sincan, Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerimizde vatandaşlarımızla gece, gündüz demeden bir araya geliyor. Onların talep ve önerilerine çözüm üretiyoruz. Ankara’mız ülkemizin başkenti ve dünya markası bir şehir. Ankara 15 Temmuz destanının yazıldığı bir şehir. Son 15 yılda Ankara’mıza yapılan yatırım bedeli 115,6 Milyar TL. Biz Ankara’ya hizmet edeceğiz. Hizmet sevdalısı biri olarak biz diyoruz ki Ankara’ya vakit taş üstüne taş koyma vaktidir. Vakit Ankara’ya hizmet vaktidir. Halkımıza hizmete devam, Ankara’ya hizmete devam diyoruz.

haci-turan4.jpg

HACI TURAN HAKKINDA

1968 yılında Kırşehir ili Mucur ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Kırşehir’de; Yükseköğretimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite yıllarında öğrenci başkanlığı görevlerinde bulundu. İşletme alanında yüksek lisansımı yaptı. 2002- 2007 yıllarında AK Parti Kırşehir Milletvekilliği yaptı. Halen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Hacı Turan evli ve 3 çocuk babası.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.