Akçakoca: Kırşehir’e hizmet bizim görevimiz

Akçakoca: Kırşehir’e hizmet bizim görevimiz

APC Yapı Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akçakoca “ Kırşehir’e hizmet bizim görevimiz. Bize düşen doyduğumuz yerin yanı sıra doğduğumuz yerinde kıymetinin bilinmesi bu yüzden Kırşehir’e gereken ilgi ve alakayı göstermemiz gerekir” dedi.

A+A-

APC Yapı Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akçakoca “ Kırşehir’e hizmet bizim görevimiz. Bize düşen doyduğumuz yerin yanı sıra doğduğumuz yerinde kıymetinin bilinmesi bu yüzden Kırşehir’e gereken ilgi ve alakayı göstermemiz gerekir” dedi.

levent-akçakoca4.jpg

APC Yapı Tasarım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akçakoca, çalışkanlığı, azmi, kendine ve ekibine olan sonsuz güveni ile örnek bir Kırşehirli. Avrupa'nın ortasında dünya markası yapma hedefiyle kurduğu APC Yapı Tasarım A.Ş. firmasıyla çelik dekorasyon ve cam sektöründe ülkemiz adına gururlanacağımız projeler hedefliyor. 2006 yılında işbirliği ve takım ruhunu birleştirerek Ankara Esenboğa Havalimanı yolu üzerinde, 32 dönüm arsa üzerinde, son teknoloji makine parkuruna sahip 17 bin metrekarelik fabrikasıyla yurt içi ve yurt dışında kaliteli firmalar ile önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Bizde Anadolu Gazetesi olarak dünyaya açılan bu ticaret hattı hakkında bilgiler almak için Levent Akçakoca’nın kapısını çaldık. Mütevazi ve beyefendi kişiliği ile sorularımızı yanıtlayan Akçakoca başarısının sırrını sizler için anlattı.

akca.jpg

Gülferi ÖZBEK: APC Yapı Tasarım A.Ş.’nin vizyonundan bahseder misiniz?

Levent Akçakoca: ´´Özgün Projelere Parlak Dokunuş´´ sloganı, küresel düşünceleri, yerel yaşamlara, çağın tekniğini de sanatçı ruhla birleştirmeye çalışan APC Yapı Tasarım A.Ş, bünyesinde mimar, mühendis ve tekniker kadrolarında yabancı personeller çalıştırarak, ülke ekonomisi için yurt dışı ve yurt içerisinde istihdam sağlayarak memleketimize katkıda bulunmak adına, sektöre farklı tasarımlar sunmaktadır.

İç piyasa da başarılı olmanın dış piyasa yolunu da açacağının bilincinde hareket etmektedir.

BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTIK

Globalleşen dünyamızda, %80 ihracat ile sektördeki güçlü ve iddialı yapısını koruyan firma, yurt içi ve yurt dışında havalimanları, alışveriş merkezleri, rezidans, spor kompleksi, otel, kültür merkezi gibi önemli projelerde yer almış, uzman kadrosuyla gece gündüz çalışarak başarılı işlere imza atmış, hala da atmaktadır.

Gülferi ÖZBEK: APC Yapı Tasarım A.Ş.’nin hizmet anlayış nasıl? Müşterilerine ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

Levent Akçakoca: APC Yapı Tasarım A.Ş, tecrübesini ve ustalığını, tüm inşaat evresini üstlendiği Antalya Havaalanı Dış Hatlar Terminal genişletme projesinde gösterdi. Firmamız, "Biz bu işi de yaparız" düşüncesiyle projenin her evresini tek başına üstlenmiştir. Seramiğinden granitine, uzay çatısından asma tavanına, dumansız hava sahalarından check-in adalarına kadar işçilik ve kalite olarak umulanın ötesinde iş çıkartmaya devam etmektedir. İnce işlerin müteahhidi olan firma, geniş bir yelpazede "Anahtar Teslim" anlayışıyla hizmet vermekteyiz.

levent-akçakoca-2.jpg

BİR ÇOK ÖDÜLE İMZA ATTIK

Gülferi ÖZBEK: Firmanız İstanbul Grand Airport 3. Havalimanı projesindebüyük rol oynuyor. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?

Levent Akçakoca: Ülkemizin birçok ödüllü projesine imzasını attık, yanı sıra Suudi Arabistan, Mısır, Tunus, Libya, Abu Dhabi, İngiltere, Hollanda, Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan Senegal,Venezüella gibi birçok projede yer alan APC Yapı Tasarım Şirketimiz , hali hazırda yapımı devam eden ,dünyanın en büyük havalimanı olacak ve Türkiye’mizin ilkleri arasında yerini alacak, İstanbul Grand Airport 3. Havalimanı projesinde, bünyesinde barındırdığı yedi yüzün üzerinde personeli ile iç dekorasyon dahil tüm işlerin yapımını üstlenmiş, her geçen gün büyüyerek , yeni işler alarak, başarısına başarı katmayı başarıyor.

Gülferi ÖZBEK: En yüksek istihdam sağlayan firmalar arasında ödül aldınız?

Levent Akçakoca: “Şahsımı ASO’da unutmamış ,Sayısal ve Oransal olarak en yüksek istihdam artışı gösteren firmalar arasına almış ve personel istihdam eden firma ödülüne layık görmüştür. Aynı zamanda 04 Nisan 2018’de Ankara Sanayi Odasında gerçekleşen Meslek Komitesi asıl ve yedek üyeliği seçimlerinde 14.Meslek komitesi Meclis Üyeliğine seçilen Akçakoca ASO faaliyetlerini de yürütmektedir. Ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak, yurt içi yurt dışı projelere ağırlık vererek, ihracat hacmini artırarak döviz girdisi sağlamayı ve sosyal-ekonomik hedeflere ulaşmayı amaçlamaktayız” dedi.

KIRŞEHİR’E HİZMET BİZİM GÖREVİMİZ

Gülferi ÖZBEK: APC Yapı Tasarım Şirketi dışında Kırşehirspor Kulüp Başkanlığı yaptınız ve orada da öenmli başarılara adım attınız bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

Levent Akçakoca: Sanayici kimliğimin yanı sıra Kırşehir'e de çeşitli hizmetlerle katkıda bulunmak istedim. 2016-2017 sezonunda Kırşehir Spor Kulüp başkanlığını görevini üstlendim ve Kırşehir Spor Kulübünün bir üst lige çıkması için elimizden gelen herşeyi yaptık.Önemli başarılara imza attık. Bunda benim yanım sıra futbolcularımızda büyük rol oynamıştır. "Bir Kırşehir sevdalısı olarak, Anadolu’nun Türkleşmesi ve İslamlaşma süreci olan 13. yüzyılda Türk dilinin öncüsü Aşık Paşa, sevgi ve gönül insanı Hacı Bektaş-ı Veli, "bana seni gerek seni" diyen Yunus Emre, bilim insanı olan kendi kurduğu medreselerde astronomi eğitimi veren Cacabey, koskoca bir imparatorluğun fikir babası ve mimarlarından Şeyh Edebali, aklın, sanatın, çalışmanın, ahlakın gelişimini sağlayan Ahi Evran-ı Veli'si, yakın zamanda kaybettiğimiz sazın sözün ustası halk ozanımız Neşet Ertaş gibi nice değerleri yetiştiren Kırşehir'in takdir edersiniz ki bir farkı olmalı fikri ile , Bize düşen görev de onların değerini bilmelerine vesile olmak, unutturmamak ve yaşatmaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.