Aleyna Erzurumlu

Aleyna Erzurumlu

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Özlenen mevsim geldi

A+A-

Çok uzun süre olmuştu hatta nereden bakarsak pandemi hayatımıza girdiğinden beri yaz aylarında şöyle gönlümüzce piknik yapmak, tatile çıkmaktan çok uzaktık. Evlerde kısıtlı hayat şartları altındaydık. Çok şükür kuralların hafiflemesiyle birlikte sıcak havaların tadını çıkarmaya başladık.

İnsanın içini ısıtan bazen de canımızdan bezdiren sıcak havalar ülkeye giriş yapmış durumda artık. Güne tertemiz bir havayla gözümüzü açmak başlı başına insanın enerjisini yükselten bir durum. Hava durumlarına bakmadan planlar yapmak, hiç yapacak bir şey bulamazsan bile soğuk içecek eşliğinde parklarda saatlerce vakit geçirme mevsimi gelmiş.

Parklar, bahçeler, sokaklar ve kafeler tıklım tıklım. İnsanlar içinde biriktirdikleri enerjileri atmak için kendini sokaklara vurmuş. Her yer kalabalık, her yer insan kaynıyor. Bunun büyük bir payı da tabii ki üniversite öğrencileri son sınavlarından önce herkes kendini rahatlatma moduna geçmiş. Herş ey güzelken hayatımızda yeni bir dönemin başladığı bu sıralarda hayat pahalılığını da göz önünde bulundurmak gerekir. İnsanlar kafalarını dağıtmak için dışarı çıkmak istediğinde maalesef menülerdeki fiyatlar bunun önüne set koyabiliyor. En basitinden bir su bile yüzde kaç zam aldı. Bunun yanında yemek fiyatları da ortada.

Her şey iyi hoşken insanın canını sıkan durumlardan biriside tabiiki de güneş koruyucu kremlerdir. Uzmanlar bas bas bağırırken güneşten teninizi olabildiğince koruyun diye ama kısa bir araştırma sonucunda güneş kremlerinin fahiş fiyatlarıyla karşılaştım. İmkanı yok almanın bu şartlar altında. Zaten çoğu süpermarketlerde kilitli kutularda yerini almış bile. Bir insanın her gün her mevsim şartlarında kullanması gereken bir ürünken bu kadar fiyat neden? Markaların birbirleri ile kıyaslanması elbette mümkün ama uygun fiyatları da görünce insan şüpheye düşmüyor değil.

Yaz akşamları bir başkadır söylemi tam anlamıyla yaşanıyor başkentimizde. Ankara Büyükşehir Belediyesinin konser etkinlikleri start verdi. Her akşam farkı bir müziği Ankaralılarla buluşturacak. Bunun yanında diğer belediyelerimizde bir sürü yaz etkinlikleri düzenlemektedir. Kendisine farklı etkinlikler arayan arkadaşlarımızın internet adresinden bakmalarını öneriyorum.

Öte yandan havaların ısınmasıyla birlikte Ankaralılar piknik alanlarını da doldurmaya başladı. Özellikle ormanlık alanlarda mangal yapacak Başkentlilerden ricam daha dikkatli olmaları. Piknik sonrası yaktığınız ateşin iyice söndüğünden emin olduktan sonra bulunduğunuz yerleri terk edin. Herkese iyi günler diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları