Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Pancar Ekici Kooperatifi (Torku) yöneticileri neyin peşinde?

A+A-

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Recep Konuk ve mevcut yönetimi ne yapmaya çalışıyor neyin peşindeler?

Veremeyecekleri hesapları maskelemek için zaman mı kazanmaya çalışıyorlar?

Ertelemenin dayandırıldığı pandemi gerekçesinin hiç bir dayanağı yok. Aynı stadyumda üç gün önce Konyaspor Trabzonspor maçı yapıldı. Sporseverleri etkilemeyen pandeminin kooperatif üyelerini etkileyecek olması çok manidar değil mi?

Yaklaşık üç ay önce Konya Şeker ve iştirakleri iyi yönetilemiyor diye adaylığını açıklayan ve sahada çiftçiler ile istişareler yaparak çiftçinin umudu haline gelen Başkan adayı Uz. Dr. Alişan Taşpınar seçimin ertelenmesini nasıl yorumlamış ne demiş? Bir bakalım.

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ortağı değerli kardeşlerim; Bugün (29 Eylül 202 1) yapılan seçimli genel kurulumuz mevcut Konya Pankobirlik yönetiminin tutarsız ve hukuksuz bir kararı ile ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Erteleme her ne kadar kabul edilemez olsa da olanda hayır vardır diyerek yarın seçim olacak gibi çalışmaya, sizlerle buluşmaya, projelerimizi anlatmaya devam ediyoruz. Bize güvenen, dua eden, destek veren, bizimle yol arkadaşlığı yapan üretici çiftçi ortaklarımız ve aziz milletimiz hiç endişe etmesin, nöbetteyiz. Konya’mızın ve Ülkemizin değeri olan Konya Pankobirlik, Konya Şeker, işletme ve iştiraklerini hak ettiği yere getirecek kadroların işbaşına gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

 Konya Pankobirlik, Konya Şeker, işletme ve iştiraklerinde çalışan emekçi kardeşlerim;

Helalinden evinin rızkını kazanan, verilen görevi aşkla ve şevkle yapan, milletin malı olan kurumların hakkını koruyan hiçbir emekçi ve yönetici kardeşimde endişeye düşmesin. Biz göreve geldiğimizde kimsenin hakkı zayi olmayacak. Kimse kimseden hak olarak üstün olmayacak. Adil ve merhametli yönetim kuracağız. İşin ehli olmayan imtiyazlı ve torpilli olan varsa kurumlarımızdan söküp atacağız. Kurumlarımıza ihanet eden, verilen görevi ve yetkiyi suiistimal eden olursa da kanunların verdiği yetki gereği söküp atacağız. Bir tıp doktoru olarak biliyorum ki kanserli hücre söküp atılmazsa vücudu kaplar.

Konya Pankobirlik, Konya Şeker, işletme ve iştiraklerinin tedarikçisi ve müşterisi olan iş dünyasının kıymetli temsilcileri;

Biz göreve geldiğimizde hem kurumlarımız hem de sizler helalinden daha fazla kazanacaksınız. Evrensel ticaretin kurallarını işleten, kurumsallaşmış, kısa, orta ve uzun vade planlarını profesyonel ekiplerle yapmış, işinin ehli idarecilerin yönettiği bir yapı kuracağız. Sizleri yoran, üzen, sıkıntıya sokan ne varsa ortadan kaldıracağız. Siz de kazanacaksınız, çiftçilerimiz de kazanacak, kimse endişe etmesin.

Değerli Konyalılar, kıymetli siyasiler, muhterem yetkililer, aziz vatanseverler;

Sizler de endişe etmeyin. Konya Pankobirlik, Konya Şeker, işletme ve iştirakleri bugün mali açıdan sıkıntı içinde olsa da biz göreve gelirsek adil ve akıllı yönetim anlayışı doğrultusunda, ülkemizin çıkarları ortak paydasında sizlerle el ele vererek kurumlarımızı ve işletmelerimizi şaha kaldıracağız. Bazı kişi, kurum ve güç odaklarına bağımlı ve bağlı mevcut yönetim anlayışını çöpe atacağız. Adil, hakkaniyete dayalı, açık, şeffaf, itibari yüksek ve hesap verebilir bir yönetimin en güzide örneğini tüm dünyaya göstereceğiz.

Bizim niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayır olur İnşallah.

Allah’a emanet olun…

Uzm. Dr. Alişan Taşpınar

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları