Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ramazan Bayramı

A+A-

Onbir ayı sultanına veda ediyoruz. Göz açıp kapayıncaya kadar ne çabuk ta geçti koskoca 30 gün. Geriye dönüp bakınca keşke bir otuz gün daha olsa da tutsak diyor insan içinden. Bugün mübarek Ramazan Bayramının birinci günü. Bu güzel gün başta aziz Türk milleti olmak üzere bütün İslam alemine hayırlar getirir inşallah.

Ayların en güzeli olan Ramazan ayında nefislerimize dur deyip, birbirimizin kalbini kırmaktan uzak durup, fakirlere yardım ederek bu ulvi ayın sevabından yararlandık veya yararlanmaya çalıştık. İnşallah sevap işleyen kullardan olmuşuzdur. Keşke Ramazan ayında gösterdiğimiz bu gayreti ve çabayı diğer aylarda da gösterebilsek.

Yardımlaşmanın ve birlikteliğin en üst seviyede yaşandığı Ramazan ayına veda ettik. Bugün bayramın ilk günü ve ağızlar açıldı yemekler yendi. Şekerlerle, çikolataların, tatlı ve sütlü tatlıların bir biri ardına afiyetle midelere indirildiği bu güzel günde bütün insanlara sağlık ve sıhhat dolu günler diliyorum.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini bu ayda yaşadık, camileri doldurup, iftarlarımızı açıp uykulu gözlerle kalktığımız sahurlarda artık geride kaldı. İnşallah seneye tekrar bu güzel aya erişmek nasip olur diyelim. Ülke olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde bol bol dua ederek ülkemizin ve milletimizin selameti için ellerimizi semaya açalım.

Manevi iklimini doruklarda yaşadığımız Ramazan ayından sonra da hareket ve davranışlarımıza asgari özen gösterip daha az günah işleyerek, daha az kalp kırarak daha güzel günlere hep birlikte çıkmak için büyük gayret gösterelim. Çünkü birbirimizi kırmak ve incitmek en kolay şey. Mümkün olduğunca sevdiklerimizi onları sevdiğimizi söyleyelim. Giden zamanı geri getirmek mümkün olmuyor biliyorsunuz.

Bir uyarı da ben sizlere yapmak istiyorum. Lütfen özellikle yaşlılar ve şeker hastaları olanlar bu konuda çok dikkatli olsunlar ve hayatlarını tehlikeye atmasınlar. Şimdiden hepinize sağlıklı sıhhatli güzel günler diliyorum. Mübarek Ramazan Bayramınınız kutlu olsun.

Sevgiyle sağlıkla ve esenlikle kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları