Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ras-Putin

A+A-

Bu şarkı bir papaz kızına yazılan bir zaman meşhur olan batı pop müziğinin güzel örneği. Şarkı ne kadar güzelse ikinci hecesi o kadar çirkin. Çünkü Putin bir Sovyet aydınını profilini veriyor. Kendisi KGB ajanı olduğundan devleti yönetenlere karşı nasıl, muhatabına karşı nasıl, şahsi çıkarları için nasıl davranacağını iyi bilir. Yani çok yüzlü bir insan. Adam demedim. Bütün Sovyetlerde yetişmiş, iş başında olan, yönetimde olan insanlar bu tıynette insanlar. Özbekistan’da bir kız öğrencim benden önce görev yapan bir Türk öğretmenle gezip tozmuş. Kocası Türkiye’de çalışıyor. Önce okumuş sonra çalışıyor. Benim dönemimde boşanmışlar. Kız “Hocam onu şikayet edip Türkiye’den attıramaz mısınız” diyor. ”Neden veya ne diyeceğim” demiştim. Bir iftira atıp attırmak. Çünkü onlar “biz ölüyü diri, diriyi ölü göstermekte mahiriz” derlerdi. İşte iki yüzlülük. İşine gelmeyince yöneticisi de sade halkı da iftirada ve bahane bulmakta hiç zorlanmazlar.

“Dostum Putin(!!!)”. Senden dost olmaz. Senden ancak ajan olur. Tipik bir Sovyet insanısın. Hani daha önce “Bir Müslüman devletin başkanı batının uşağı olmasın ben de Müslüman olacağım” demiştin. Biz de diyoruz ki “Sovyet döneminde yetişen bir tane göründüğü gibi olan, olduğu gibi görünen adam bulsak biz de sizin sözlerinize değer vereceğiz” diyorduk. Evet ABD ve batı düşmanlığında tahrik ve teşviklerinin belli bir noktaya geldiği. Şu günlerde gördük ki sen iki yüzlü değil üç yüzlü bir ajan artığısın. Çünkü Kürdü bombalamak üzere hava sahasını açtın bu günkü durum ortaya çıktı. Orta yerdeki Tel Rıfat’a müdahale izni vermedin. Onlar bunu bir lütuf gibi gördüler. Kapattın hava sahasını şimdiki yaşananlar meydanda. Sana inanan kürde yazıklar olsun. Sana inanan bir Türk olmayacağı için başka sözüm Arap ve diğerlerine. Ey Putin efendi ey kızıl çar! Sen Kürde başka, Arap’a başka ABD’ye başak bize başka İran’a başka, Suriye’ye yüzünü gösteriyorsun.

Çeçen olaylarında da yerle bir ettin koca Çeçenistan’ı. Onlara destek veren ahmaklar seyrettiler. Şimdi de “Siyasal İslam İflas etti” diyorlar. Şimdi sıra İdlib’de. Ey vicdansız! Bu kadar çoluk çocuğun kışta kıyamette başlarına bomba yağdırıyorsun. Dağlarda sıkışan teröristler de senin ülkenden gelen Çeçen teröristleridir. . Yarın buradan kaçıp Moskova metrosunda veya Kızıl Meydanda eylem yaptıklarında aklın başına gelecek. O zaman da “bunları Türkiye gönderdi” mi diyeceksin? Çünkü uçak olayından sonra “Çeçen olaylarının arkasında da bunlar vardı” demiştin. Sana inanıp müttefik hatta stratejik ortak demek yanlışına düşenler kiminle dans ettiklerini anladılar. Anladılar ama dün” senin beynin çürümüş” dedikleri Makron’dan, “Nazi artığı” dedikleri Merkel’den medet umar hale gelinmiştir. Bütün bunlar olurken daha birkaç ay öncesinde “ABD’ye karşı ortak tavır alalım” diyen İran, Rus savaş uçakları gölgesinde hayasızca saldırıyor. Bizim “ey insanlık” değil “ey Müslümanlık” diye haykırmamız gerekir. İran için ön almaya değmeyeceği aşikardır. Çünkü onlar birer Süleymani kopyasıdırlar. Putin cami duvarını kirletmektedir.

Rus’tan dost olmaz. Ticaret ortağı olabilirsiniz. Zaten Rus turistlerin zenginleri Antalya’ya gelmiyor. Onlar İspanya, İtalya ve başka ülkelere gidiyor. Bize döküntüler parasız pulsuz çulsuzlar geliyor. Putin ile hiçbir konuda özel konuşulmaz. Yine uçak krizinden önce “Erdoğan yiğit adam” diyen Putin, uçak krizinde ne haddini aşan ifadeler kullanmıştı hatırlayınız. Hele bir S-400 ‘ler aktif hale gelseydi de bu fırsatta o füzelerin Rus uçaklarını düşman olarak tanıyıp tanımadığına şahit olsaydık. En kısa yoldan milli savunma sistemleri yapılmalıdır. En kısa zamanda batı tarzı lüks binalar yerine kendimizi savunacak düşmanımızı kahredecek sistemler yapılmalıdır. O zaman ne Putin’in çok yüzlülüğü, ne ABD’nin aymazlığı ne “bacak kadar bir ülke” olan Fransa’nın hükalalığı kalacaktır. Biz de bunlara minnet etmeyeceğiz.

Şimdi Rusya’nın kapısını çalmayı bekliyor terör. Çünkü buradan kaçanlar kendi ülkeleri olan Rusya’ya kaçacaklar. Kendi vatanlarını işgal eden Rus emperyalizmini tehdit edeceklerdir. Hani bir ayı ile dans eden eşek hikayesi vardır. Onun tekrar okumak gerekir. Şimdi tam zamanı.

Rus papazının kızı olan Rasputin ne kadar oynaksa Putin de o kadar oynak dönek ve fırıldak. Çağdaş Çar’a inanmayınız diye bu sütunlarda çok yazdık. Bir musibet bin nasihatten daha üstündür derler ya…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.