Başkan adaylarını bekleyen tehlikelere karşı önlem

Başkan adaylarını bekleyen tehlikelere karşı önlem

Mart sonunda yapılacak seçimlere hazırlanan adaylar, çeşitli hastalık riskleriyle karşı karşıya. Fitoterapi Uzmanı Dr. Buğra Buyrukçu, seçim başarısını ve genel sağlığı direkt etkileyen bu risklere karşı adayların mutlaka koruma programı uygulamaları gere

A+A-

HABER MERKEZİ

Fitoterapi Uzmanı Dr. Buğra Buyrukçu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere hazırlanan belediye başkan ve belediye meclis üyesi adaylarının, özellikle düzensiz beslenme ve mevsim koşulları nedeniyle çeşitli risklerle karşı karşıya olduklarını bildirdi. Dr. Buyrukçu; seçime girecek belediye başkan adaylarının altta yatan rahatsızlıklarına bağlı olarak performans azalması, kolon hastalanmaları, ses kısılması, iltihabi hastalıklar gibi sorunlarla, gerekli önlemler alınmaz ise baş edemeyeceklerini kaydetti. 

İKRAMLAR, TOKALAŞMALAR TEHDİT

Seçim çalışmaları esnasında adayların ikram edilen yiyecek ve içecekleri tükettiğini, yeterli ve dengeli beslenemediklerini bildiren Dr. Buğra Buyrukçu, “Bu da hem ishal, bağırsak iltihabı, mide sorunlarına yol açıyor, hem de adayın performansını olumsuz etkiliyor. Yine kış koşulları nedeniyle artan salgından en çok adaylar etkileniyor. Toplu alanlarda bulunan, sayısız kişiyle temas eden adayların enfeksiyonlara yakalanma oranı artıyor. Vücut dirençleri yüksek değilse, bu hastalıklara yakalanma ihtimalleri artarken, hastalık sürecini daha ağır ve uzun geçiriyorlar” dedi. 

KİŞİYE ÖZEL RİSK ANALİZİ ŞART

Durumun farkında olan adayların, en baştan tedbir aldıklarını söyleyen Dr. Buyrukçu, “Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda adayımız risk analizi yaptırıp, gerekli tedavi programlarını aldıktan sonra çalışmalarına yoğunlaştılar” dedi.  Adaylara yapılan risk analizinde ihtiyaç duydukları vitamin ve minerallerin tespitinden, düzensiz beslenmenin yol açacağı sağlık sorunlarına, virüs ve mikroplarla mücadeleye kadar pekçok noktanın ele alındığını belirten Dr. Buyrukçu, şöyle devam etti:

İŞTE ALINAN TEDBİRLER 

 “Bütün bunlar adayların çalışma tempolarını ve verimini direkt etkileyen faktörlerdir. Riskleri engellemek için her adaya seçime kadar sürecek kişiye özel tedavi planlaması yapılmaktadır. Bu planlama içinde akupunktur, fitoterapi, vitamin ve minerallerle risk faktörünü azaltıp adayın hastalanmasını engellerken, mikroplarla savaşmasına olanak veriliyor. Ses kısılmasına bağlı ortaya çıkan sorunlara karşı aromaterapik ve fitoterapik destekler veriyoruz. Bütün bunların yanısıra seçim çalışması sırasında da sürekli adayın yanında ekipten bir uzman bulunduruyoruz. Uzmanımız adayın yaşam tarzını planlarken, sağlığına dönük tüm tedbirleri de alıyor” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.