Şehir hastaneleri dünyaya örnek oldu

Şehir hastaneleri dünyaya örnek oldu

Ülkemizin sağlık turizmi ile termal zenginliklerini dünyada tanıtma amacıyla yola çıkan Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD), gerçekleştirdiği faaliyetlerle amacına emin adımlarla ilerliyor. 

A+A-

Ülkemizin sağlık turizmi ile termal zenginliklerini dünyada tanıtma amacıyla yola çıkan Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD), gerçekleştirdiği faaliyetlerle amacına emin adımlarla ilerliyor.  2019 yılının, Türkiye-Rusya Kültür Yılı olması nedeniyle tanıtım çalışmalarına Rusya’da ağırlık veren TESTUD, önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. TESTUD, büyük bir sağlık projesi olan ve aynı zamanda dünyada da örnek gösterilen şehir hastanelerini ve başarılı uygulamalarını Rus Bakanlara yerinde anlatacak.

Rusya’da termal sağlık turizmini tanıtmaya yönelik yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken Dernek,  sağlık turizmine yönelik 100 bin Rus turist hedefini gerçekleştirmek amacıyla özveriyle çalışıyor. Rusya’da kurduğu temaslarla bugüne kadar ülkenin termal zenginlerini ve başarılı sağlık uygulamalarını hem Türkiye’de hem Rusya’da yaptığı çalışmalarla Ruslara anlatan TESTUD, Türkiye’nin sağlık turizmine önemli bir katkı sağlayacak yeni bir organizasyonu gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı.

İLK DURAK BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ

TESTUD, başta Rusya Sağlık Bakanı olmak üzere çeşitli Rus Bakanlara, ülke genelindeki şehir hastanelerini yerinde anlatacak. Belirli periyodik aralıklarla Türkiye genelindeki şehir hastanelerini inceleyecek olan Rus Bakanların ilk durağı, Ankara’daki Bilkent Şehir Hastanesi olacak. Haziran ayında yapılması planlanan organizasyon kapsamında Bilkent Şehir Hastanesi’ni Rus Bakanlara, TESTUD Başkanı Yavuz Yılık ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri yerinde tanıtacak.

Türkiye’nin sağlık turizmi, şifalı suları, kaliteli tesisleri ve rehabilitasyon merkezleri ile başarılı sağlık uygulamalarını Rusya’da tanıtmaya yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini anlatan Yılık, bu bağlamda Rus Bakanları Türkiye’de ağırlayarak, şehir hastanelerini tanıtacaklarını bildirdi. 

Büyük bir sağlık projesi olan ve aynı zamanda dünyada da örnek gösterilen şehir hastanelerinin ve başarılı uygulamalarının özellikle Rusya’da büyük yankı bulduğunu dile getiren TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, gerçekleştirdikleri faaliyetlerde Ruslarda Türkiye’nin sağlık turizmine yönelik bir farkındalık oluşturduklarını belirtti. “2020 hedefimiz, rehabilitasyon ve termal turizmde kademeli olarak ülkemize ortalama 100 bin Rus turist getirmek ve ülkemize 1 milyar dolar döviz kazandırmak” diyen Yılık, bu hedefe emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.