Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sahte kahramanlar

A+A-

Son günlerde bir “Hero” modası çıktı gidiyor. Bunun anlamını sanırım çok insan biliyordur “Kahraman” demek. Ama bu kahramanlık öyle her insana yakışacak bir lakap değil. Bunu bilerek o tişörtü giymek lazım.

Bu ülke gerçek kahramanlarını unutmaz ve unutturmaz. İlk kurşunu atan Kubilaylar, Nene Hatunlar, Ömer Halisdemirler, Fethi Sekinler, Kara Fatmalar gibi sayıları çoğaltmak mümkün. Bu ülkenin gerçek kahramanları bitmez bunu böyle bilin o tişörtü giyen alçaklar.

15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece bu aziz Türk milleti gerçek kahramanlar çıkardı işte o kahramanlardan birisi “Ömer Halisdemir” gerçek bir kahraman ve gerçek bir vatansever. Ülkesini savunmak için komutanının alnının ortasından vurarak belki de darbe girişiminin önlenmesinde ilk adımı atan gerçek bir vatanseverdi.

Kimi gibi derseniz İzmir’de Fethi Sekin. PKK’lı alçaklar bombalı araçla İzmir Adliyesi’nin otoparkına girmek istemiş ve kahramanlığı dillere destan olan Fethi Sekin’in dikkati sayesinde belki de bir katliam önlenmişti.

Fethi Sekin son kurşununa kadar teröristlerle çatışmış birisini öldürmüş birisini yaralamış fakat alçakların saldırı sonucu şehit olmuştu. İşte gerçek kahramanlar böyle oluyor. Kahramanlık vatanın için kendini feda ediyorsan o zaman gerçekten o tişörtü giyeceksin.

Çanakkale Savaşı’nda 275 kilo ağırlığındaki top mermilerini sırtlayarak top kundağına yerleştirip İngiliz gemisi Ocean'ın batırılmasını sağlayan gerçek bir Anadolu çocuğu gerçek bir kahraman Seyit Onbaşı. İşte size daha örneğini vereceğimiz kahramanlarımızdan bazıları.

Siz kime kahraman diyorsanız. Ona gidin söyleyin kahramanlık öyle masum insanlara saldırmakla, tanklarla otomobilleri ezmekle, köprüleri kuşatmakla Meclis’i bombalayarak kahramanlık taslanmaz. Türk milleti bunu bize öğretti aklımızı başımıza alalım deyin. Yoksa aklınızı alırız bunu da bilin.

Yok cezaevini merak ettim, yok ne anlama geldiğini bilmiyordum diyerek kıvırmayacaksın. Üstelik bu tişörtü giyip sokağa çıkıp sahte kabadayılık yapanların tamamı üniversite öğrencisi mümkün mü ne anlama geldiğini bilmemesi.

Bu tişörtü giyen alçaklara sormak lazım. Siz kime ne mesajı veriyorsunuz? Pensilvanya’ya biz buradayız senin için pisi pisine ölürüz mü demek istiyorsunuz. Ya da yine biz buradayız bakın bitmedik falan ayaklarına mı yatıyorsunuz?

Alçaklığın anlamı gereği yok. Kendi milletine kurşun sıkan, kendi meclisini bombalayan, köprüsün tanklarla yıkmaya çalışan alçaklardan kahraman çıkmaz. Çıksa çıksa alçak ve şerefsiz insanlar çıkar. Onun için giydiğine dikkat edeceksin.

Şunu bilin ki bu millet sizin gibi çapulculara bu ülkeyi bırakmayacak ve her daim karşınıza dikilecek. Kime ne mesajı veriyorsanız ona da söyleyin bu milletin sinirlerini fazla zıplatmayın sonra doğduğunuza bin pişman olursunuz.

Evet bir ölür bin doğarız dediysek bunu gerçekten yaparız. 15 Temmuz gecesi bunu anlamadıysanız size bunu bir kez daha hatırlatmak isterim ki biz bitti demeden bitmez. Türk milleti Kurtuluş Savaşı’nda kağnılarla cepheye silah taşıyarak bu ülkeyi kazandı bizler sizin gibi üç beş çapulcuya bu ülkeyi teslim eder miyiz?

Hiç düşündünüz mü? Kafanız basmıyor mu sizin bu millet size bir kez daha izin verir mi alçaklar. Onun için aklınızı başınıza toplayın bu milletin sabrını test etmeye kalkmayın ve tişörtleri giyerken bir kez daha düşünün. Yoksa sokakta karşınıza çıkan birilerinden fena dayak yersiniz benden de uyarması aklınızda bulunsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.