Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Seçim ve spor

A+A-

Seçimler bütün hızıyla devam ederken ve adaylar canhıraş bir çalışma temposuyla halkın fikrini çelmeye çalışırken imdada Dünya Futbol Şampiyonası yetişti. Halk açısından tam imdat oldu. Hep aynı üslupla konuşmak her gün birkaç yerde konuşmak yordu insanları. Elbette o nutukları atanları daha fazla yordu. Kolay değil günde üç ayrı yerde saatlerce konuşmak. Bu arada ulaşım da ayrı bir yorgunluk sebebi. Havaalanı da hava yolu şirketi de çoğaldı ama yine de insan fıtratına hele hele belli yaşlardaki insanın fıtratına aykırı ve kaldırılması zor bir sorumluluk. Halkın bıktığı bu konuşmalara pek rağbet etmediği özellikle akşam saatlerindeki seçim merkezi gezileri gibi işleri bıraktıkları evde maç seyrettikleri böylece rahatladıkları çokça işittiğim sözler oldu.

Seçim kampanyalarının bir diğer yorulanı da adaylardı. Seçimin erken olması kısa zamanda çok yerde konuşmak mecburiyetini beraberinde getirdi. Belli aralıklarla konuşmak miting tertip etmek hem konuşma hem dinleme ve dinlenme açısından tercih edilen bir durum olmasına rağmen böyle bir durumla karşı karşıya kalmak liderlerin konuşmacıların performansını da halkın dikkat-i nazarına celbetti. Elbette her yerde aynı şeyleri söylemek dinleyenleri bıktıracaktı. Öyle de oldu. Ancak liderler de artık konuşacak konu vaad edilecek torbada materyal kalmadığı için son zamanlarda zorlandılar. Çok sıklıkla tekrarlara düştüler. Bu tekrarların bazıları daha önceki söylenişi başkalaştırır tarzda oldu. Ama seçim sath-ı mailini küçük kazalarla atlattık çok şükür. Bu gün oy veriyoruz. Netice ne olursa olsun memleketin hayrına olacaktır. Bu defa diğerlerinde olmadığı kadar büyük bir istek var oy kullanmaya. Bu defa daha net daha sert ve daha neticeye odaklı çalışılmış olmalı ki herkes kendi tarafının kanması için canhıraş bir çalışma içerisindedir.

Neyse çıkan neticeleri tartışırken iyi ki futbol var. Biraz da o atmosferden uzaklaşıp maç heyecanını yaşamak isteyenlerin çok olduğuna şahit oluyoruz. Yani bir on gün daha maç heyecanı ile yatıp kalkacağız. Seçim atmosferinden sıkılan hanımların bir de futbol heyecanın ile adeta kendilerini cezalandırılmış hissetmeleri ancak Temmuz ayının sonlarında nihayete erecektir. Seçim sonuçlarının yeni bir kaos ortamına sebebiyet vermemesi, yeni ufuklar açması yeni bir hareket getirmesi arzusuyla… Seçilenleri elbette tebrik edeceğiz genel bir değerlendirme yapacağız ancak şimdilik güzel temenniler ve hoş tahminler ile yetinmek lazım.

Bir seçim seçimler içinde ilk seçim hayırlara vesile olsun. Memleketin üzerindeki kara bulutların dağılmasına vesile olsun.

Not: Bu yazım seçim günü yazıldı ancak tashihinden bazı elde olmayan sebeplerle geç kaldım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.