Aysel Ayşe Aygün Özer

Aysel Ayşe Aygün Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şehit Ahmet Çağlar İlkokulu karne heyecanı

A+A-

Merhaba sevgili Anadolu Gazetesi okuyucuları 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk dönemi Cuma günü sona erdi ve öğrenciler karnelerini aldı. Pandemi gölgesinde acısıyla tatlısıyla ilk dönemi atlattılar darısı ikinci dönemin başına diyelim.

Bütün öğrencilerimize güzel bir tatil diliyorum öncelikle Şehit Ahmet Çağlar İlkokulu eğitim öğretiminin ilk yılında birçok yol kat etti yeni bir okul olmasına rağmen her şeyi tam anlamıyla öğrencilerine dolu dolu güzel bir şekilde sundu.

Okul yönetimimiz çocuklarımız kitap okumayı sevsinler diye onlara kitap okuyabileceği harika bir kütüphane yaptı. Bu kütüphaneye desteğini esirgemeyen yüreği güzel arkadaşlarımızdan dostlarımızdan gelen güzel kitaplar da yerlerini.

Çocuklarımız daha güzel şartlar altında okusun diye öğretmenlerimiz ve Sayın Müdürümüz Hüseyin Çevik beyde bununla ilgili ellerinden geleni en güzel şekilde yerine getirdiler.

Çocuklarımızın eğitim ve öğretim alanında çaba sarf eden onları geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize teşekkürü bir borç bilirim.

Bunun dışında Keçiören Belediye Başkanı Sayın Turgut Altınok’a,  Şehit Ahmet Çağlar İlkokuluna verdiği destekten dolayı da teşekkür ederim. Çocuklarımızın daha sağlıklı daha temiz bir ortamda derslerine devam etmeleri için okulumuza dezenfektan ve temizlik alanında bizlere birçok yardımda bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretmenlerle ilgili söylediği birkaç sözü burada sizlerle paylaşmak isterim. Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.

* Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.

* Yeni kuşak en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.

* Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir.

Ulu önder Atatürk ne kadar güzel söylemiş gelecek nesillerin yollarına ışık tutan öğretmenlerimize Çok teşekkür ederiz.

Çocuklar, yarınlarımızın en masum yüzü… Hepimizin ortak hayali; onlar için güzel bir gelecek düşlemek.

aysel-ozer2.jpg

Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk

Unutmayalım çocuk ailenin aynasıdır onların yansımasını yansıtır ve yaşatır onlara iyi davranalım onları sevgi ile büyütelim her zaman yanlarında olalım

Saygılarımla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları