Serdar Bozdoğan

Serdar Bozdoğan

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Şehrin emini

A+A-

Bir milleti ihya eden güç yerel yönetim ile temin edilir. Çünkü şehirlerin gelecekleri, yerel yöneticilerin ufuklarıyla doğru orantılıdır. Burada aslolan insanımızı huzur ve mutluluk içinde müreffeh bir seviyede yaşatabilmektir.

Toplumların ihtiyaçlarını öngörebilmek, derdin olduğu gönüllere deva olabilmek şehir hizmeti ile sağlanır.

Gelecek nesillere emanet edebileceğimiz insan ve medeniyet odaklı bir vizyonla güzel şehrimiz Türkoğlu yönetilirken tarih ve kültür mirasımız her daim iri ve diri tutulmalıdır.

Belediyecilikte şehrin, havasına, suyuna, kokusuna ve dokusuna ahenk katmak için hizmet sevdalısı olunmalıdır.

Bu ilke ışığından feyiz alarak Türkoğlu’nu model bir ilçe yapabilme hedefiyle yola çıkılmalıdır.

Çalışmalarda çevreye duyarlı, tarihini ve kültürel mirasını koruyan, insan ve medeniyet merkezli bir anlayışla hep birlikte yönetecek ve geleceğin Türkoğlu’sunu şuurlu bir şekilde inşa edebilmeyi vizyon olarak kabul etmelidir.

Bu kutlu amacı gerçekleştirmek için; bilgi, tecrübe, liyakat ve hizmet aşkı akılda, fikirde, ruhta ve kalpte mevcut olmalıdır.

Bir sevdadır Türkoğlu diyerek koyulan yolda çatışma değil uzlaşı, kutuplaşma değil bütünleşme, ayrılık değil kavuşma, kayıp değil kazanım ve bil hassa proje odaklı bir hizmet sunarak gönüller kazanmaya özen gösterilmelidir.

Tam da bu güzel değerleri ele alırken kimyasında ve ruhunda bu özellikleri barındıran, ilmi, fikri ve vicdanı ile örnek bir insan olarak gösterilen, tanımaktan da mutlu olduğum güzel bir insan var.

Avukat Özkan Muslu.

Çocukluktan gençliğe, yetişkinlikten aile hayatına ve mesleki alanda her daim Türkoğlu’nun bağrında olan, sivil toplumdan, sosyal politikalara, yardımlaşma ve dayanışmadan ahilik şuuruna varıncaya kadar mümtaz şahsiyeti ile gönüller fetih etmiş güzel bir insan.

Şehrin dokusunu, konusunu, huyunu, suyunu ve bil hassa sorunlarını gören, bilen, fikir oluşturan, çözüm için istişare eden, bilgelerin bilgisinden kendisini mahrum etmeyen bu güzel insan belediyecilikte şehrin emini unvanına erişecek donanım ve kapasiteye sahip olan birisi.

Avukatlık mesleğinin yanı sıra Kahramanmaraş Baro başkan Yardımcılığı yapan, sivil toplum çalışmalarında aktif rol alan ve Ak Parti Kahramanmaraş il başkan yardımcılığı görevini yürüten çevresinde seveni ve sevmeyeni dahil herkesin takdirini alan bir kişiliğe sahip.

Çıkmış olduğu yolda sayın Av. Özkan Muslu’ya başarılar diler aynı zamanda Türkoğlu ilçesi sakinlerine hayırlı olsun temennilerimi sunarım…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.