Arzu Candevir

Arzu Candevir

Yazarın Tüm Yazıları >

Sessiz canların sesi olmak

A+A-

Uzun zaman oldu elime kalem kağıt almayalı. Oysa en sevdiğim şeydir izlediklerimi, gördüklerimi, duyduklarımı, araştırdıklarımı, farkında olduklarımı biriktirip kalemimim mürekkebinden akıtmak.

7-8 yıl öncesine kadar; Okul yıllarıma ait yazılarım Kardelen dergisinde yayımlandı. Eskiler bilirler antikunti.com’un her telden yazarlarından biriydim. Posta Gazetesi’nde Yasemin ALTAN ile birlikte birkaç köşe yazısı yazdım. Zaman zaman çeşitli yerlerde editörlük ve metin yazarlığı yaptım.

Ardından iş hayatı, eğitimler, seminerler, mesleki girişimler, çocukların eğitim süreçleri ve onları hayata kazandırma telaşı derken bir baktım yazmaktan uzaklaşmışım. Bu dönem içerisinde sahiplendiğim köpeklerim oldu ve onlarla ailem daha da büyüdü. Hayatıma önemli yer etmiş bu canlar için araştırmalar, çalışmalar yaptım. Tırnağından, tüyüne kadar her konuda bilgiye sahip oldum ve hala öğrenmeye de devam ediyorum. Şimdilerde onlarla ilgili bir ırk derneğim var ve Türkiye’de tek otorite olan bir federasyona bağlıyım, federasyon merkezi İspanya olan “Dünya Köpek İttifakına” bağlı. Ankara Üniversitesiyle çalışmalarımız var. Bu zaman içerisinde ne yazacak o kadar şey oluştu ki ama “hadi” dediğinde olmuyor bazen. Sonuçta yazmak meşakkatli, ciddi bir iş. Sen bir yazarsın bin kişinin ruhuna dokunursun o nedenle yazmak önemli bir iş.

Ödüllü yazarlardan James MİCHENER’in dediği gibi “Ben çok iyi bir yazar olmayabilirim ama mükemmel bir yeniden yazabilirim” yani yeniden yazabilmek iyi yazmanın anahtarıdır. Kendimi en özgür hissettiğim zamanlardır yazarken geçirdiğim vakit o nedenle bende o kilidi açmaya karar verdim. Nereden başlasam dediğim zamanda Anadolu Gazetesinin bana vermiş olduğu desteğin onuruyla yeniden kağıt ve kalemime kavuşmanın sevinci içerisindeyim. Anadolu Gazetesi’nin misyonu, vizyonu ve sloganı “SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ” çok etkileyici ve mükemmel. Bu nedenle bende bu slogana uygun bir giriş yapıp yaşamımızın bir parçası olan köpeklerimiz ile ilgili bilgilerimi sizlerle birlikte çoğaltarak “SESSİZ CANLARIN SESİ” olalım istedim. Artık her hafta köpeklerimizin ırkları, sağlıkları, kimlikleri, özellikleri, eğitimleri, beslenmeleri, etkinlikleri, yardımları ve onlara dair ne varsa bu köşede bulabileceksiniz. Sizlerde bu süreçte köpeklerinizin resimlerini yollayabilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Her hafta resimleri paylaşıp, yanıtlarınızı vermeye çalışacağım.

Demeden geçemeyeceğim; bana ilham veren ve destekleyen dostuma teşekkürlerimle.

Bol patili günlerde sevgiyle kalın, hoşçakalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.