Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ŞEYH SAİT OLAYI YENİDEN YAŞANIR MI?

A+A-

Sayın Kılıçdaroğlu’nun vaatleri arasında akla uygun olmayan işler de var gibi gözüküyor. Suriye olayında hep Esat ile ortak fikirler beyan eden Kılıçdaroğlu şimdi daha iktidar olamadan şayet iktidar olursa Esat’tan davet almış. Suriye işi baştan bozulmasa da bu günleri yaşamasaydık en iyisi buydu. Lakin “derin strateji” bizi buralara kadar getirdi. Şimdi “Serok Ahmet” yüzünden olan bu durum üzerinde çalışmak gerekir. Bir defa Esat başta olduğu müddetçe kimse ona inanıp geri dönmez. Çünkü öldürülürler. Geri dönüşü sağlayabilmek için orada yaşayacak olanları can güvenliği ile yaşamalarını sağlamak için idarenin ya el değiştirmesi ki bu zor görünüyor. Veya Suriye yönetimi Lübnan’da olduğu gibi guruplar arasında paylaşımla idare edilmelidir. Cumhurbaşkanı şii, başbakan sünni, meclis başkanı Kürt, Genelkurmay Başkanı da Türkmen olarak paylaşılmalıdır.

Türk askerinin buradan ayrılmasını isteyen ABD ve Rusya’dır. Bunlarla eş fikirde olmak gayr-i milli düşünmek demektir. Sınırdan geçemeyen teröristler uçarak geçmeyi denedikleri bir zamanda oradan çekilince nelerle karşılaşılır? Zaten Sayın Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı da adeta ABD sözcüsü gibi açıklamalarda bulunuyor. Bir iktidar uğruna neler yaşanıyor Allah’ım! Başkasının atına binen çabuk iner unutmayalım.

Şeyh Sait isyanını tertip eden İngiliz kafası şimdi de yeni oyunla sınırımızdaki güvenli durumu dumura uğratacak böylece işgal başlayacak gibi geliyor. O zaman malumdur ki Kerkük Musul ve Erbil’i kaybettik. Şimdi de korkarım vatan bütünlüğümüzü bozacak planlarla muhatap oluruz. Bu saatten sonra ya iki emperyalist ile savaşı göze alarak onlara boyun eğmeyeceğiz veya vaki olan halin devamı ile yavaş yavaş bir noktaya gelmeye çalışmalıyız. Bunun elbette maliyeti olacaktır. Bu maliyet tamamen çekilerek yeni planların ortaya konmasına zemin hazırlamaktan daha iyi olacaktır kanaatindeyim. ABD Rusya’yı kullanmaktadır. Öldürmedeki acımazsız tavırları sebebiyle adeta “kiralık katil” gibi sahaya sürmektedir. Zaten dünyanın on birinci ekonomisi olan Rusya bu bakımdan da batı tarafından dikkate alınmamaktadır. Hiç bir teknik ürünü olmayan sanayi üretimi bulunmayan Rusya, sadece petrol, doğalgaz ve orman ürünlerinden gelir elde etmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.