Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

SİHA çıktı Amerika ve AB’nin planları bozuldu!

A+A-

Terör örgütlerini başımıza musallat edenler Türkiye’nin savunma sanayii de bu seviyelere geleceğine ihtimal bile veremiyorlardı. Kendilerindeki kibir ve beğenmişlik duygusu gözlerini kör etti onların akılları dumura uğradı. Şimdilik savunma sanayinde geldiğimiz nokta bir eşik tahtasıdır önümüzdeki yıllarda neler yapacağımızı hayret ve endişe içinde izleyecekler.

Terör örgütlerini maşa olarak kullananlar “SİHA çıktı mertlik bozuldu” psikolojisi yaşıyorlar. BM nezdinde SİHA’larla ilgili yasal sınırlama çalışması yapabilirler. Füzelerde 300 kilometre sınırlaması yapılmıştı, Fransa da buna benzer bir çalışmanın hazırlığı yapıyor olabilir. Maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmeye çalışmak. Çakal şerefsizler.

Maksatları Birleşmiş Milletlerin (BM) üzerinden yeni bir tasarı çıkartmak böyle yüksek teknoloji ürünün satılması yasaklansın diye nedeni kendilerinin bu seviyede olmamaları ve eski sömürgelerinde kendilerine karşı çıkmasından korkuyorlar düşünsenize bizim kamikaze dron sürüsünden maliye satmışız ve bu sürü onların askeri üssüne saldırıyor gerisini düşünün. Az bir maliyetle yüksek imha ve zarar yapıyorsun hem de sürü saldırısına alçak uçuşla yapıyorsun üsse radar görmüyor yada geç görüyor o otonom kamikaze dronlar kendi hedefini tespit edip imha ediyor psikolojik olarak saldırıya uğrayan o üssün sahibini düşünün korkuları bu artık devranın döndüğünü ama bunlar için bir felaket öbür türlü olsaydı inanın sesleri çıkmazdi buna Rusya katılır ABD katılır, Fransa katılır. Nedeni dış devletlerde askeri üstleri var ve hep çekişme alanlarında karşılarında bizi buluyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları