Ahmet Davutoğlu'ndan iktidara uyarı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iktidara, kamu görevlilerine uyarıda bulundu.

Ahmet Davutoğlu'ndan iktidara uyarı!
Yayınlanma:

Türkiye 14 Mayıs'ta yapılacak seçimleri gündemi bomba gibi sarsarken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iktidara, kamu görevlilerine ve vatandaşlara çağrıda bulundu.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Davutoğlu videoya, "İktidarı ve kamu görevlilerini uyarıyor, vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum" notunu düşerek paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“BU OYUNU SERGİLEYENLER KAYBEDECEK”

"Çok açık bir şekilde iktidar ve iktidarın içinde yapılanmış bazı yapılar, seçime, tırmandırılan bir gerilim ortamı içinde girmek istiyor. Biz bu oyunu daha önce görmüştük; 70'li yıllarda, 90'lı yıllarda. Benzer bir oyun sergilenmek isteniyorsa, bilsinler ki bu oyunu sergileyenler kaybedecek. Önce bir iklim oluşturmaya çalıştılar. Kelimeleri, kavramları özenle seçerek bir iklim oluşturma çabası… Bir genel başkan 'küffar' ifadesini kullandı. Seçim kazanmamış olmakla birlikte geçmişte başbakanlık yapan birisi, 'yabancı istilacılara terk etmeyeceğiz' dedi. Bugün de 'terör örgütleri sandıklarda' dedi. Bir iklim oluşturma çabasının altyapısı oluşturuldu. Şimdi ise bu iklim normalleştirilmeye çalışılıyor. Açık tehditlerle normalleştirilmeye çalışılıyor. Seçim güvenliğinden sorumlu İçişleri Bakanı, seçimleri bir siyasi darbe olarak nitelendiriyor. Sayın Bahçeli ise açık bir şekilde muhalefet liderlerini mermi ile tehdit ediyor. Sanki biz onun tehdidinden korkarak sinip kenara çekilecekmişiz gibi.”

“İKTİDAR KESİMLERİNİ BİR KEZ DAHA UYARIYORUM”

Davutoğlu, Erzurum mitinginde saldırıya uğrayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklamalarda bulunarak, “İmamoğlu'na yönelik fiili saldırılar, üçüncü aşamaya geçmek için bazılarının kenarda beklediğini gösteriyor. Yani fiili gerilim ortamı. Seçime 5 gün kaldı. Böylesi kritik bir aşamada herkesi hem uyarmak hem de vatandaşlarımıza çok açık bir mesaj vermek istiyorum. Önce iktidar kesimlerini bir kez daha uyarıyorum. Takip ettiğiniz yol ve yöntem; gerilimi tırmandırarak iktidarda kalma çabanız, sizin iktidarda kalmanızı sağlamaz ama büyük zarar verir. Bu ülkeye tamiri zor bir süreç yaşatır. Devlet içinde neredeyse paralel YSK, paralel güvenlik gibi yapılanmalara asla tevessül etmeyin. Hele hele Erzurum'da yaşanan son olayda, doğrudan İçişleri Bakanlığı'nda muvazzaf görev yürütmekte olan bir uzman çavuşun fiili olarak bu olaylarda tahrik edici ve yönlendirici bir rol oynaması, her şeyden önce İçişleri Bakanı'nın hesap vermesi gereken bir durumdur” diye konuştu.

“YASA DIŞI HİÇBİR TALİMATI DİNLEMEYİN”

Kamu bürokrasisine de seslenen Davutoğlu, “Çok kritik bir eşikte valililerimiz, emniyet müdürlerimiz, güvenlik birimlerimiz, bütün kamu bürokrasisi; devletin kamu bürokrasisi olduğunu unutmamalılar. 15 Mayıs sabahı, 16 Mayıs günü yeni bir Cumhurbaşkanı, yeni Cumhurbaşkanı Yardımcıları, yeni Bakanlarla muhatap olacaklarını akıllarında tutsunlar. Yasa dışı hiçbir talimatı dinlemeyin. Kamu güvenliğini sağlayacak olan her türlü çabayı gösterin. Aziz milletime şu mesajı iletmek isterim: Hiç merak etmeyiniz. Bu devlet, bu ülke ve demokrasimiz asla sahipsiz değildir. Demokrasimize yönelecek her türlü eylem, her türlü teşebbüs; içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü müdahale, her türlü terör tehdidine karşı her şeyden önce biz dimdik ayakta duracağız ve ülkemizin geleceğini karanlığa sürüklemek isteyen otoriter yapılara da, kaos peşinde koşanlara da asla fırsat vermeyeceğiz. 14 Mayıs'ta herkes güven içinde oylarını kullanmalı, oyuna sahip çıkmalı ve 15 Mayıs sabahı yeni bir baharı hep beraber karşılamalıyız. Biz buradayız, burada olmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin 70'li, 90'lı yıllarda karşı karşıya kaldığı benzer oyunlara sürüklenmesine asla izin vermeyeceğiz. Biz bu oyunu daha önce gördük. Bir daha bu ülkeye yaşatmayacağız" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.