Akşener: Millet İttifakı'na ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına oy vermelisiniz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun'da milletvekili adayları tanıtım toplantında açıklamalarda bulundu.

Akşener: Millet İttifakı'na ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına oy vermelisiniz
Yayınlanma:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu seçimde, bu seçim sisteminin değişeceğine söz veren Millet İttifakı'na ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına oy vermelisiniz." diye konuştu.

Akşener, "Bugüne kadar hiç başka bir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim, sadece sizi dinledim, sizin dertlerinizi dinledim. Çünkü bize göre seçmen velinimettir. Dedim ki o zamanlar, 'Dertlerinizi dinleyeceğim'. Uzun zamandır seçmenin dertlerinin dinlenilmediği, buna karşılık projelerle, hizmet üzerinden rekabet etmek lazımken herkesin birbirine düşman edildiği, komşunun komsusunun karşısına dikildiği ama birilerinin cebini doldurduğu bir düzenle yönetiliyoruz." dedi.

aa-20230413-30841485-30841479-iyi-parti-genel-baskani-aksener-samsunda-konustu.jpg

Akşener şöyle devam etti:

"Şimdi patron sizsiniz. Oyunuz çok kıymetli. El ele verip bu harami düzeni değiştireceğiz. Sizden İYİ Parti'ye oy istiyorum. Sizden 13. cumhurbaşkanlığı seçiminde sayın Kılıçdaroğlu'na oy istiyorum. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti'mize oy istiyorum. Özellikle AK Parti'li kardeşlerimden oy istiyorum. Çünkü bu seçim parlamenter sistemin konuşulduğu son seçim. Velev ki sayın Erdoğan kazandı, partisinde kimseyi bırakmadı. Bu tarafta büyük haksızlıklara uğramış büyük bir öfkeli kitle oluşacak. 5 yıl sonra parlamenter sistemin konuşulamadığı, haftada 36 bin imza atmak zorunda olan ucube sisteme tekrar başkan seçeceğiz. 5 yıl sonra ne yapılacak? Öfke dolu bir sistemde aynı yetkilere sahip, dünün yetkilerine sahip biri gelip oturacak. Bu seçimde, bu seçim sisteminin değişeceğine söz veren Millet İttifakı'na ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına oy vermelisiniz."

aa-20230413-30841485-30841483-iyi-parti-genel-baskani-aksener-samsunda-konustu.jpg

Akşener, "Sandık başında görev almanızı istiyorum. Biz siyasi partiler olarak elimizden geleni yapacağız, bunun sözünü veriyorum. 14 Mayıs akşamı sandıklar açılacak, sayın Kılıçdaroğlu 13. cumhurbaşkanı olacak ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan saygıyla yolcu edilecek. Alkışlarla sayın Kılıçdaroğlu o makama oturacak."

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.