Allıoğlu, “Birlik-beraberliğimizi elden bırakmayalım”

Allıoğlu, “Birlik-beraberliğimizi elden bırakmayalım”

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

A+A-

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bayramları bayram gibi kutlayacağımız günler çok uzak değil” diye konuştu. Salgının tüm dünyayı, tüm insanları, tüm sektörleri en derin şekilde etkilediğine işaret eden Başkan Allıoğlu, “Salgının verdiği zararın boyutu kadar bu süreçten çıkardığımız dersler, doğanın verdiği mesajlar da çok büyük. Sağlığın ve özgürlüğün kıymetini artık daha çok biliyoruz.

Çok Fazla Etkilendik Ama...                                                                               

Savaşların sadece teknolojiyle, topla, tüfekle değil, bir salgınla kazanılıp ya da kaybedileceğini çok net gördük. Dayanışma ve yardımlaşmanın en çok bu zamanlarda işe yaradığına tanık olduk” diye konuştu. GGYD Başkanı Allıoğlu, iş dünyası olarak süreçten en fazla etkilenen kesim olduklarını ancak aldıkları tedbirler, devlet destekleri ve dayanışma ile zararı asgaride tutmaya gayret gösterdiklerini de söyledi. 

Yerli ve Milli Üretime Güven                                                                                 

Salgının etkilerinin azalmaya başlamasıyla birlikte yeni normale, tam zamanlı işe dönmeye hazır olduklarını vurgulayan Nezih Allıoğlu, “Elbette tedbiri elden bırakmadan, birlik ve beraberlik içinde hareket etmekten vazgeçmeden… Salgının Uzakdoğu ülkelerine duyulan güvende yarattığı sarsıntının yerli ve milli üretime olumlu yansıyacağını biliyoruz. Sadece iç piyasada değil, dış ticarette de Türk mal ve hizmetlerine gösterilecek talebe hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Asla Ümitsiz Değiliz

Sürecin bugüne kadar başarılı şekilde yürütüldüğüne de dikkat çeken Nezih Allıoğlu, “Yeni normal dediğimiz dönemde de aynı azim ve gayretle sürdürülmesi yalnızca sağlık açısından değil, sosyal hayat, dahası ekonomik yaşam açısından elzemdir. Asla ümitsiz değiliz. Geçmişte çok büyük badireler atlatan Türk ekonomisi, özel sektörü, bugünleri de aşacaktır. Başkentli genç girişimciler olarak yeni döneme hazırlıklarımızı sürdürürken, aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı günlerde, barış içinde yaşanan bir dünya diliyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.