Ankara’yı sahiplenmek istiyoruz

Ankara’yı sahiplenmek istiyoruz

Başkanlığını AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yaptığı Başkent Ankara Meclisi 6. Geleneksel iftar yemeğinde Ankara’nın siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi.

A+A-

Başkanlığını AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yaptığı Başkent Ankara Meclisi 6. Geleneksel iftar yemeğinde Ankara’nın siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi. Bünyesinde 30’dan fazla Hemşeri Derneği Federasyonu ve bunlara bağlı 1500’ü aşkın dernek, vakıflar ve sendikalar bulunduran Ankara’nın en büyük sivil toplum kuruluşu Başkent Ankara Meclisi 6. Geleneksel iftar yemeğine çok sayıda davetli katıldı. İlki geçen yıl düzenlenen Ankara’ya hizmet eden “Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü” Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel sekreteri Arif Şayık’a verildi.

ankara-meclisi-11.jpg

CEYLAN: SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR

Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan Ankara’nın sorunlarını her platformda dile getirdiklerini belirterek takibinde olduklarını kaydetti. Ankara’nın eski Ankara olmadığına dikkat çeken Ceylan şunları söyledi “Ankara, Kültür ve sanatın başkenti olduğu halde maalesef İstanbul’a kaptırmışız. 20’ye yakın üniversitede 300 bin öğrenci, 8 Teknokent var. 12  sanayi bölgemiz var. Savunma sanayinin Başkenti Ankara, Mobilyanın başkenti de Ankara’dır. Ankara artık memur şehri değil bir sanayi ve ticaret merkezidir” dedi. “Hızlı trenin, şehir hastanelerinin merkezi de Ankara’dır” diye sözlerine devam eden Nevzat Ceylan “Stadyum yapılması kangrene dönüşmüştü, stadyumun inşasına  yakın zamanda başlanacak. Fuar alanı bitmek üzere.  Hipodrom ve Cebeci Stadyumu Millet Bahçesi olacak. Ulus kent meydanındaki tarihi dokuya uygun olmayan yapılar yıkılmak suretiyle eski cazibesine kavuşacak” şeklinde konuştu.

ankara-meclisi-13.jpg

FEDERASYONLARI TEK ÇATIDA BULUŞTURDUK 

Başkent Ankara Meclisi’nin kuruluş amacı hakkında da bilgi veren Nevzat Ceylan, “Memleketi neresi olursa olsun Ankara’da yaşayanların tamamıyla Ankara’yı sahiplenmek olduğunu belirterek” sözlerine şöyle devam etti. “Bütün güzellikleri fazlalıkları ve eksiklerine rağmen Ankara’mızın en büyük eksiği bir türlü sahiplenilmemesidir. Herkes kendi memleketine nasıl iş götürebilirim, hemşerileriyle nasıl dayanışma içerisinde olabilirim derdine düşmüştür. Bu doğaldır ama yaşadığı kenti de unutmaması lazım. Biz bunun üzerine Ankara’da ki hemşehri dernekler federasyonlarıyla bir araya geldik. Ankara’da 30’dan fazla federasyon başkanıyla birlikte Başkent Ankara Meclisini kurduk. Ankara’yı daha çok sahiplenmek için beraberiz. Şu anda Başkent Ankara Meclisi Ankara’nın büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi haline geldi” dedi.

ankara-meclisi-12-001.jpg

SERGİ GÖZ DOLDURDU

Karayolları sosyal tesislerinde gerçekleştirilen iftar yemeğine eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, eski Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, TBMM idare Amiri Orhan Yeğin, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Hemşehri Dernekleri Federasyonları Başkanları ve Ankara’da önemli hizmetlere imza atan STK’ların yöneticileri katıldı. İftar öncesi salonda Ankara İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün destekleriyle açılan ilk meclisin açılışına ait şimdiye kadar hiç sergilenmemiş fotoğrafların sergide ile Kat-ı sanatçısı Murat Ateş’in Deri kesme hat sanatı eserleri ve Ebru Sanatçısı Kültür ve Turizm Bakanlığı daire başkanı Sanem Arıkan’ın Ebru sergisi gezildi.

ANKARA’YA HİZMET ETMEK BİR ŞEREFTİR

İftar yemeğinden sonra Üstün hizmet ödülüne layık görülen ATO ve Ankara Kalkınma Ajansı hakkında kısa film gösterisi yapılırken ATO Başkanı Gürsel Baran ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’a ödülleri takdim edildi. ATO Başkanı Baran, Ankara’ya hizmet etmekten, Ankara’nın ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda ilerlemesine katkı sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Pek çok sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Başkent Ankara Meclisi tarafından ödüllendirilmek benim için onurdur” dedi. “Ankara’ya gönül verdim” diyen Baran, şunları söyledi, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkentine, Ankara’ya hizmet edebilme fırsatı verdiği için Allah’a şükrediyorum. Göreve başladığımdan bu yana çalışma arkadaşlarıma, çalışmalarımızla arkamızda güzel ve anlamlı izler bırakmamız gerektiğini söylüyorum. Gelip geçici makamlar aynı zamanda bayrak yarışının da sürdüğü yerler. Biz, bayrağı gidebileceğimiz en ileri noktaya taşımak azmindeyiz” ifadelerini kullandı.

ankara-meclisi-14-001.jpg

ONUR DUYUYORUM

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ta, “Ankara’ya hizmet etmekten onur duyduğunu belirterek, Başkent Ankara Meclisinin ödülüne layık görülmem benim için onur kaynağıdır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.