BBP Başkanı Mustafa Destici Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranını açıkladı

Seçimlere kısa bir süre kalırken BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranını açıklayarak “Bu iş ilk turda biter” dedi.

BBP Başkanı Mustafa Destici Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranını açıkladı
Yayınlanma:

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken siyaset daha da alevlenmeye başladı. Cumhur İttifakı’nda yer alan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, siyasette yaşanan son gelişmeleri ve oy oranlarını değerlendirdi.

Mustafa Destici “Seçime neden ortak liste ile girmediniz?” sorusuna, “Seçim sisteminden dolayı ittifaktaki 4 partinin ortak listeyle girmesi halinde büyük bir avantaj sağlayacağını, yüzde 55’e tekabül eden bir milletvekili sayısına ulaşacağımızı söyledim. Lakin bu olmadı. 4 siyasi parti ayrı listelerle seçime kendi logomuz ve listelerimizle gidiyoruz. Amacımız 1. turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçtirmek.” Şeklinde cevap verdi.

Mustafa Destici 14 Mayıs seçimleri ile ilgili sorulan “Seçimler ilk turda biter mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı seçimlerinin ilk turda biteceğini ön gördüğünü bildirirken, Erdoğan’ın oy oranını değerlendirdi. Destici, “Sahadan yüzde 49-51 arası bir oy gözüküyor. Son günlere doğru bu oy oranı artar. Milletvekili seçimlerinde ise hedefimiz 300’ün üzerinde olması ve Meclis’te çoğunluğu elde etmek. BBP olarak ciddi bir oy oranı yakalayacağımıza inanıyorum, güçlü bir grupla Meclis’te yer almak istiyoruz. 30 yıllık bir partiyiz, ilk kez barajsız seçime gidiyoruz.” Dedi.

BBP’in seçimlerde baraj sorunu olmadığını vatandaşların kendi illerinde verecekleri oylarla milletvekillerini Meclis’e göndereceklerini belirtti. Destici BBP’nin yüzde 5 ile 10 arasında oy alma hedefi olduğunu belirtti.

Destici’nin Erkan Baş’a Tito artığı” diyerek neye dikkat çekmek istediği merak konusu olurken Destici; “Batı ve ABD’nin istihbaratları Türkiye’de Türk devletinin varlığına, bütünlüğüne, milletin istiklaline kast eden herkese arka çıkıyor. Aşırı sol gruplarla PKK rahatlıkla kol kola giriyor. TİP Başkanı da PKK listesinden Meclis’e girdi 2018 yılında. TİTO zihniyeti artığı derken TİTO Marksist, Leninist ve ateist bir yapı. Yugoslavya’yı 27 yıl kimliksizleştirdi. Erkan Baş da bu zihniyetin Türkiye’deki temsilcisi. Bana muhalif basın ırkçı, faşist demeye kadar vardırdı. Benim inancım bir kere ırkçı değildir. Bizimki kültür milliyetçiliğidir etnik milliyetçilik değildir. Ben Marksist, Leninist, PKK ile kol kola girmiş, ülkenin bütünlüğüne kast etmiş birinden özür dilemem.” Şeklinde cevap verdi.

Kızılay’ın AHBAP’a çadır satma olayı ile ilgili sorulan “Kızılay Başkanı istifa etmeli mi?” sorusuna, “Çadır satma meselesi gündeme geldiğinde bunu hayretle karşıladım. Biz ilk günden beri deprem bölgesindeyiz, insanların en önemli ihtiyacı çadır ve Kızılay’ın çadır sattığını görüyoruz. Bu maruz görülebilir bir şey değil. Kızılay’ın deprem anından itibaren depolarında ne kadar çadır varsa bölgeye sevk etmesi lazımdı. Bunu yapmamışlar, önce bunu kabul etti sonra da diğer görevlilerin sattığını söyledi. Kızılay itibarı kaybı ile karşı karşıya kaldı. Kurumun başkanıysanız, kurumu temsil ediyorsanız ve artık kuruma zarar vermeye başladıysanız, bu yapılanlardan dolayı insanlar başta kan bağışı olmak üzere Kızılay’a bağışta bulunmama noktasına geldiyse Kızılay başkanına düşen ayrılmak ve liyakatli birine koltuğu teslim etmektir. Sadece Kızılay’a değil hükümete ve Cumhur İttifakına da zarar veriyor. Olgunluk göstermesi lazım.” Dedi.

Ülke gündeminden düşmeyen CHP ile HDP arasında anlaşma var mı sorularına Destici, “Türkiye’nin terörle mücadelesi devam ediyor ve aksamaması gerekiyor. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’de başkası olacağına PYD olsun diyor. PYD’nin PKK olduğunu Kılıçdaroğlu bilmiyor mu? Eski HDP milletvekili Sırrı Sakık kapalı kapılar arkasında verdiği sözü açıkla dedi. Bu sözlerden biri cezaevindeki Selahattin Demirtaş ve terörist elebaşısı Abdullah Öcalan’nın hapisten çıkarılması olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu böyle bir şey yok dedi mi, Akşener ne diyor bunlar dedi mi? Gerçek milliyetçi değil.” Cevabını verdi.

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.