BTP Ankara İl Başkanlığı'ndan ASMMO'ya ziyaret

BTP Ankara İl Başkanlığı'ndan ASMMO'ya ziyaret

Bağımsız Türkiye Partisi Ankara İl Başkanlığı heyeti Yapılan Genel Kurul sonrası Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığa seçilen Turgut BAHADIR’a bir hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

A+A-

Bağımsız Türkiye Partisi Ankara İl Başkanlığı heyeti Yapılan Genel Kurul sonrası Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığa seçilen Turgut BAHADIR’a bir hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

BTP Ankara İl Başkanlığı organizasyonu ile gerçekleşen ziyarette ASMMO Başkanı Turgut BAHADIR ve Oda Saymanı Gülahmet DOĞRUYOL’un yanı sıra; BTP Genel Sekreteri Av. Mustafa PAK, BTP Ankara İl Başkanı Murat ÖZİLHAN, BTP Ankara Teşkilatlandırmadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ömer ÇELİK,  BTP Ankara Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Adem TURHAN, BTP Ankara Basın Propagandadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı BEKTAŞ, BTP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Osman TIĞLI hazır bulundu.

ssmna.jpg

Oldukça Sıcak Bir havada gerçekleşen ziyarette Oda Başkanı Turgut BAHADIR Covid 19 Pandemi sürecinde ve yasaklar sırasında esnafların yaşadıkları sorunları dile getirirken, Oda üyesi Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin yaşadıkları problemleri de dile getirdi. Bahadır “Oda üyelerimiz dışarı çıkamadı, onların defterini tuttuğu mükellefler beyanname veremediler. O dönemde Mart, Nisan ve Mayıs ayına ait beyannameleri 6. Aya bunların ödemesini de 9-10-11. Alara ertelediler. Tabi bu arada küçük esnafa krediler verdiler, o kredi ödemeleri de yine 10-11-12. Aya denk geldi dolayısıyla bir kaos yaşandı. İşyerlerinin tamamı kapalıyken siz kredi veriyorsunuz sonra diyorsunuz ki 10-11-12. Ayda öde. Esanaf Para kazanamadıktan sonra bunu ödeyemedi. Sonrasında ise bizim meslektaşlarımıza sokağa çıkar çıkamaz durumu oluştu. Sonra biz gittik görüştük meslektaşlarımıza bir muafiyet söz konusu oldu. Daha sonra içişleri bakanlığı evinizle işyeriniz arasında sadece gidip gelebilirsiniz dedi. Bizim bu işi yapan insanlara, danışmanlarınıza, meslek örgütü var bu meslek örgütüne bir sorun. Bu insanlar sadece kendi ofislerinde defter tutmuyorlar ki. Kaldı ki o dönemde beyanname verilecek mali müşavirler serbest ancak işyerleri kapalıydı. Bu dönemde ayrıca 110’a yakın meslektaşımız Covid nedeniyle rahmetli oldu 1500’e yakın meslektaşımız hastalık süreci geçirdi biz bu manada aşı önceliği talep ettik ama gerçekleştirilmedi." ifadelerini kullandı.

BTP Genel Sekreteri Av. Mustafa PAK ise “Muhasebeci Mali Müşavirlerin sorunlarını yakından takip ettiklerini ve bu süreçte hem onların, hem esnafın, hem vatandaşın kısaca tüm milletin yaşadığı sorunların aslında Sosyal Devlet projeleri ile çok rahatlıkla çözülebileceğini dile getirerek “Sizin anlattığınız şeyler sosyal devlet olamamamızdan kaynaklı problemler. Pandemi ile bu problemler çok daha derinleşti. Görmüş olduk ki Sosyal Devlet değiliz. Ötelemek ile olmaz. Vatandaşa ihtiyaç anında istisnasız destek olabiliyorsanız sosyal devlet olursunuz. Yoksulluk sınırı üzerinde asgari gelir oluşturabilirseniz, vatandaşlık maaşı, ev hanımı maaşı, çocuk maaşı gibi gelirlerle vatandaşı desteklemelisiniz. Bu ülkenin çözümü var. Bu çözümü millet olarak görmek lazım oda başkanları gibi sivil toplum kuruluşu önderlerinin kendi problemlerinin yanında bu çözümü görmeleri ve anlatmaları gerektiğini düşünüyorum” diyerek “Bağımsız Türkiye Partisi programına da giren ve BRICS ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede uygulanmakta olan; Merhum Genel Başkan Prof. Dr. Haydar BAŞ’ın Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet Projeleri ile söz konusu problemleri aşabiliriz. Sizler bu ülkenin ekonomisinin can damarında faaliyet yapan insanlarsınız problemi görüyorsunuz ve bu çözümü en kolay anlayacak insanlar sizlersiniz, çözümü görürseniz ve anlatırsanız bu problemler ortadan kalkar.” dedi.

Oda başkanı Turgut BAHADIR ise Av. Mustafa PAK’ın açıklamaları üzerine Milli Ekonomi Modelini Mutlaka Okuyacağını ve değerlendireceğini belirtti.

Ziyarette daha sonra gerçekleşen fikir alışverişi ve istişarelerden sonra Oda Başkanı Turgut BAHADIR’a Prof. Dr. Haydar BAŞ’ın kaleme aldığı Milli Ekonomi Modeli kitabı hediye edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.