CHP'den AK Parti'ye Sarraf'lı Güler'li gönderme

CHP'den AK Parti'ye Sarraf'lı Güler'li gönderme

CHP Sözcüsü Haluk Koç son gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal...

A+A-

İşte Haluk Koç'un yaptığı açıklamaların satır başları:

Başbakan müsveddesi kalkmış ahlaktan adaletten bahsediyor.

Kurtuluş Savaşı'nı adını ağzına alamayan başbakan müsveddesisin.

Sizden ayrılan birisi özgül ağırlıktan bahsediyordu. Şimdi geldiğin nokta bu. Sende bu da yok. Senin fotoğrafın bu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın kumaşından demokratlık çıkmaz. Başından beri söylüyoruz, AKP'den demokrat çıkmaz.!

Kalkmış hodri meydan başbakanlık kalksın diyor. Biz 2002 yılından beri söylüyoruz.

Ensar Vakfı'nda yaşanan çocuk istismarı konusuna gelince bazı gerçekleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

İlk ve Orta Öğretim'de yurt ve pansiyon açmak Milli Eğitim Bakanlığı'nın görevinde. Nabi Hocac konuş! Senin bakanlığının görevi. Milli Eğitim Bakanlığı bu işi bilerek ve isteyerek yerine getirmedi. 4+4+4 sonrası 17 bin köy okulu kapandı. Asli görevleri arasında olan yurt ve pansiyon açma görevini yerine getirmedi. Bu öğrenciler bazı sapıkların eline düştü. Ey utanmazlar, ey arlanmazlar. Kanunlarımıza göre özel kuruluşlar ilk ve orta öğretim kurumu açamazlar. Hiç bir denetim yapılmadı. Denetim yapan personel baskı altına alındı. Suç işlenmesi için bütün koşullar AKP'nin zihniyeti tarafından hazırlandı. Legal görünümlü illegal yerlerinde çocuklarımızın ırzına geçildi.

Elinizi yüreğinizin üzerine koyun vicdanınızla düşünün. Yaşları 9 ile 10 arasında değişen 45 tanesi Karaman'da Ensar Vakfı'na ait bu yurtlarda cinsel istismara uğradı. Buradan bütün halkımıza özellikle halkımıza, AKP'ye oy veren muhafazakar kardeşerimize özellikle seslenmek istiyorum. Allah aşkına 9-10 yaşındaki çocuğa reva mı bu? Kabul edilebilir mi?

MUAMMER GÜLER VE REZA SARRAF İLİŞKİSİNİ NASIL İFADE EDECEKSİNİZ O ZAMAN?

Bir seferden bir şey olmaz. Bu utan verici bir şey. Genel Başkanımız soruşturmada Muammer Güler'in Reza Sarraf için söylediği şeyleri söyledi. Niye sizin aklınıza hemen o anlayış geliyor. Sizin içinizde o sapıklık var o yüzden.

Eğer o anlam üzerinde gideceksek Rıza Sarraf ve Muammer Güler arasındaki ilişkiyi nasıl ifade edeceksiniz? Sizin kafanız tümden bozulmuş. Aile Bakanı çocuk istismarcıları karşısında kendisini siper etmiştir. Kaynakçaya baktığınızda orada Muammer Güler yazar. Bunu yapmaktan utanmıyorlar. Söyleniş amacının dışındaki anlamıyla alıp siyaseti gerip CHP'yi, tüzel kişiliğimizi, 11 milyonu töhmet altında bırakıyorlar.

Bunca zamandır silahları bombaları gömenlerin önüne yatanlar kalkmış bize laf diyorlar. Gidiyorsun Ahmet Bey. Sen kendini kurtar. Bak Binali'yi hazırlıyorlar.

Kadın ve erkek eşit değildir diyen senin Cumhurbaşkanın. Senin bacak aranı çekiyor muyum diyen senin milletvekilin. Yırcalı'da ağaçların kesilmesini engelleyen kadınları gazlıyanlar bunlar değil miydi? Berkin'in annesini yuhalatanlar bunlar değil miydi? Bütün bunları görmeyeceksin dünkü bu sözü amacının kastı dışında yorumlayarak CHP'yi çarmıha germeye çalışacaksınız. Çünkü sizi yönetenlerin kafasının arkasında bu düşünce var. Maalesef böyle.

ŞEHİT HABERLERİ

Gün oluyor 10'u buluyor. Bu konuda gerçekten yüreği yanan bir siyasetçi olarak kabul etmeyin bu ülkenin değerlerine bağlı bir yurttaş olarak söylüyorum. Şehit olan her evladımızın kanında AKP'lilerin eli var. Tarih Eylül 2012. Oslo'da basına yansıyan sözlerin dışında ben bir AKP PKK ittifak metni açıkladım. Nereye ne kadar patlayıcı sakladınız hepsini biliyoruz dediler. Yamayın dedik, bu iş görüşülecekse Meclis'te olur dedik. 300 defa müracat yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.