Çocuk Başbakan 'Parka gideceğiz' dedi, toplantıyı bitirdi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başbakanlık koltuğunu Reyhan Nur Ünlü'ye devretti. Kısa bir 'Bakanlar Kurulu' toplantısının ardından 'Çok önemli bir programımız var. Parka gideceğiz' diyerek toplantıyı sonlandıran

Çocuk Başbakan 'Parka gideceğiz' dedi, toplantıyı bitirdi!
Yayınlanma:
Güncelleme:

POSTA.COM.TR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Başbakanlık koltuğunu Reyhan Nur Ünlü’ye devretti.

Başbakan Davutoğlu’nun koltuğuna oturan Reyhan Nur Ünlü, çocuk bakanlardan oluşan kabine ile kısa bir toplantı yaptı. Bunun ardından, "Kıymetli basın çok önemli bir programımız var ve oraya yetişmemiz gerek" diyerek oynamak için parka gitmek istediklerini söyledi ancak o sırada Davutoğlu, "Basın özgürdür, soru sorsunlar" sözleri üzerine Reyhan Nur, tek bir soru aldı.

ÇOCUK KABİNESİNİN KADIN AĞIRLIKLI OLMASI SORULDU


Bir gazetecinin, çocuklardan oluşan kabinenin kadın ağırlıklı olmasının ülke yönetimine nasıl bir etkisi olacağına yönelik sorusunu yanıtlayan Ünlü, "Aslında bana kalırsa bir değişiklik olmaz. Neden? Bayan ya da erkek fark etmiyor. O yüzden" diye konuştu.

'ŞİMDİ ÇOCUK OLARAK HEP BERABER OYUN PARKINA'

Reyhan Nur, cevabının ardından, "Devam edebilir miyim" diye söz alıp, "Sevgili bakanlarım, bugünkü toplantımız sona ermiştir. Şimdi çocuk olarak hep birlikte oyun parkına gidiyoruz" diyerek toplantıyı bitirdi.

'ÇOK DEMOKRATİK BİR BAŞBAKANLIK YAPIYORSUNUZ'


Başbakan Davutoğlu ise, basına başka soru hakkı tanımayan Reyhan Nur'a "Basına başka bir soru vermiyorsunuz değil mi? Çok demokratik bir başbakanlık yapıyorsunuz" diye takıldı.

Çocuklardan oluşan Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından Başbakan Davutoğlu, çocuk başbakan ve bakanlara hayat boyu hatıra olarak saklamaları için üzerinde isimlerinin ve ünvanlarının yazılı olduğu plakaları verdi.


 

Haberin Videosu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.