Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye için çalışacağım

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Giresun'da halkla buluştu.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye için çalışacağım
Yayınlanma:

Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, her eve bereket getireceklerini belirterek, gençlere seslendi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının satır başları şu şekilde:

- Her eve bereketi getireceğiz hiç endişe etmeyin. Giresun'da 22 bin 294 genç ilk kez gidecek sandığa, oy kullanacak. Şimdi gençler siz demokrasi istiyor musunuz, iş aş istiyor musunuz? Benim sözüm var sizin bütün hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak. Gençler umutlarını yabancı ülkelerde değil kendi ülkesinde çalışarak, üreterek alın teri dökerek kazanmasını bilmeli ve kazanmalı.

"BU MİLLETİ KURU SOĞANA BİLE MAHKUM ETTİLER"

- Karadeniz için çay ve fındık stratejik üründür. Sadece bizim ülkemiz için değil dünya içinde önemli üründür.

- Fındığı üreten dünyadaki bir numaralı ülkeyiz. Elin oğlu bizim fındıktan milyar dolarları kazanıyor ama bu fındığı üreten Karadenizli kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor, biz kazanamıyoruz? Dedim ki: 'Sen her şeyi dolara bağladın, bu fındığı da o zaman dolar yapalım'. Kilosu 4 dolar. Bunun büyük bir kısmı yüzde 90’ı ihraç ediliyor. O zaman 4 dolar yaparsın sabit fiyat olur dolayısıyla üretici de her yıl ne kadar kazanacağını bilir.

- Sözüm söz. 4 doların altına asla düşmeyecek fındık. 5'li çetelere para buluyorsun. Fındıkçıya gelince 'nereden bulacaksın parayı?' diyorsun. Onlardan söke söke alacağım, size vereceğim. Bu milleti kuru soğana bile mahkum ettiler.

- Teröre karşı durmayan insan değildir. Teröre karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Allah'ın yarattığı bu dünyada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Yeteri kadar kamplaştı bu ülke, artık kamplaşmadan çıkmalıyız.

- İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. Sözüm söz, Türkiye için çalışacağım. Ekrem başkanın güzel bir sözü var: 'Her şey çok güzel olacak.'

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.