Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Hak sahiplerine 70 bin konut

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Hak sahiplerine 70 bin konut
Yayınlanma:

Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

"Maalesef bu yılın Ramazan ayın depremler sebebiyle buruk geçirdik. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Nerede olursak olalım, kalbimizde kafamızda hep burayla buradaki insanlarımızla birlikteyiz. Biz asla bu depremi unutmadık, depremde kaybettiğimiz canları unutmadık.

Deprem yıkıntıları altında kalan hayalleri unutmadık. Tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Yıkılan evlerin daha güvenlisi ve moderni ile yapacağız. Şehirlerimizi en güzel haliyle yeniden ayağa kaldıracağız. Çünkü biz bu ülkeyi aşk ile seviyoruz.

Biz Malatya'ya sevdalıyız. Çünkü biz bu millete hizmet etmeyi şereflerin en büyüğü olarak görüyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

İkrar verdiğinde ikrarından dönmeyen, davasına sadık Malatya yanımızda olduğu sürece önümüzde hiçbir engel duramaz. Malatya, bizimle olduğu sürece bizim bileğimizi kimse bükemez. Göğsünde bin yılların şeref nişanını taşıyan Malatya ile yol yürüdükçe Türkiye Yüzyılı bizim için bir el uzatımı mesafede. Bu şehir zor günde, dar günde, kar günde bir olanlardan. Birliğinde taviz vermeyenlerin, yüreği ve bileği ile vatanına sahip çıkanların. Ejdadın emanetini yaşatmayı şereflerin en büyüğü bilenlerin...

Malatya, ipi Kandil'deki PKK'lıların eline olanlara yar olur mu? Malatya FETÖ'ye gülücük dağıtanlara yar olur mu? Milletin ve devletin geleceğini ortaya sürenlere yar olur mu?

Ülkesinin güvenliğini terör örgütlerine, dış politikasını emperyalistlere teslim edeceklere yar olur mu? Siz bu işi bitirdiniz. Allah'ın izni ile 14 Mayıs'ta sandıkta bitireceksiniz.

Deprem bölgesindeki 6 milyona yakın bağımsız bölümü inceledik. 872 bin bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak, hasarlı olduğunu belirledik. Malataya'da bu rakam 132 bine yakındır.

MALATYA'DAKİ HAK SAHİPLERİ İÇİN 70 BİN KONUT

Amacımız 319 binini bir yıl içinde teslim edecek şekilde 650 bin yeni konut ve köy evi yaparak şehirlerimizi normal hayatlarına döndürmek.

Malatya'daki hak sahipleri için 70 bin konut ve 25 bin 300 köy evi inşa etmeyi planladık.

Evlerle birlikte iş yerlerini de ihmal etmiyoruz. Malatya'ya 70 bin konut planladık. Yeni konutlarımızı 4 katı geçmeyecek şekilde yapacağız.

Pötürge'de, Yeşilyurt'ta daha önceki depremden hak sahibi olan vatandaşlarımızın anahtarlarını teslim edeceğiz.

Malataya'da başladığımız köy evlerinden bir kısmını Ramazan Bayramı'nda teslim edeceğiz.

-(Millet İttifakı) Ruhsuz, ufuksuz, vizyonsuz böyle bir ekibe bırakın Türkiye'yi, bırakın Malatya'yı, bakkal dükkanı bile emanet edilemez.

-(Millet İttifakı) Sadece hayal satan, sadece lafazanlık yapan, uçuk kaçık vaatlerle günü kurtarmaya çalışan bu ekibin siyasetten tasfiye vakti gelmiştir.

Acaba bu bay bay Kemal ne yaptı? Bunun yaptığı bir şey var mı? Bay bay Kemal bir zamanlar SSK'nın genel müdürü değil miydi? Aman yarabbim o hastanelerin hali neydi?

Siyaset sahnesini sizler de takip ediyorsunuz. Gelin onlara sandıkları mezar edelim. Şu CHP PKK terör örgütünün parlementodaki uzantıları ile beraber yürümüyor mu? Terör örgütlerinin Kandil'deki ağa babaları oradan talimat veriyor mu?

Bu seçimlerde Batı buraya talimat veriyor. İki farklı zihniyet yarışıyor. Son 20 yılda ülkemize kazandığımız Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, milletimizn 60 yıllık hayalini gerçekleştirdiğimiz Togg'umuzla...

CHP'nin adamları, karayüzleri onlar ise ne yapıyorlar TCG Anadolumuzu karalıyorlar. Bunlar Togg'u da karalıyorlar. Siz iktidar olmadınız mı? Oldunuz. Siz bir toplu iğne yapamadınız.

Bizim LGBT ile işimiz yok. Biz bu sapkınlarla mücadele ediyoruz. Aile bizim için kutsal, ona laf ettirmeyiz. Şu anda anamuhalefetin yanındaki yavru muhalefet bunlar LGBT ile ilgili bir şey söyleyebiliyor mu? Hiçbir şey söyleyemez.

Artık biz İHA'larımızı, SİHA'larımızı, Akıncılarımızı hepsinden öte KIZILELMA'mızı yapıyoruz. Bunların yasaktan, baskıdan başka mazileri yok. Ne diyor? Terörist başını çıkaracaklarmış? Ne diyor Selo'yu çıkartacaklarmış.

Ruhsuz, ufuksuz, vizyonsuz böyle bir ekibe bırakın Türkiye'yi, bırakın Malatya'yı, bakkal dükkanı bile emanet edilemez. Bizim bildiğimiz Malatya bu ülkeyi 7 ortaklı bir yıkım ittifakına teslim etmez. Bizim bildiğimiz Malatya azılı teröritleri aramıza salmayı vaat edenlere asla itibar etmez."

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.