Cumhurbaşkanı Erdoğan  Muharrem İnce'nin Gülen iddiasına yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muharrem İnce'nin Gülen iddiasına yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ’Gülen’in ABD’den usulüne uygun istenilmediği iddialarına yanıt verdi.

A+A-

Balıkesir’deki mitinginde binlerce kişiye hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vakit birlik vaktidir. İrade, erdem ve cesaretle Türkiye şahlanacak. Kardeşlerim Balıkesir Türkiye’nin vitrinlerinden biridir. Bunun için son 16 yılda Balıkesir’e 25 katrilyon yatırım yaptık. Konuşuyorlar, laf ola beri gele. Bunlar daha çırak bile değil. Biz yol aldık yol. Çıraklığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bıraktık, Başbakanlıkta kalfalık, Cumhurbaşkanlığında ustalık, muhteşem kadromuzla hamdolsun Türkiye’mizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıdık" dedi.
Siyasette rekabet güzel olduğunu ancak siyasetteki bu rekabetin millete, memlekete daha çok hizmet vermek için yapılıyor olması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, Türkiye bizi 1994 yılındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan beri bilir. Ne yaptığımızı, söylediğimizi, kimlerle mücadele ettiğimizi sizler iyi bilirsiniz. Ülkemizi bugüne getirene kadar darbecilerden uluslar arası güçlere kadar çok farklı kesimlerin saldırılarına maruz kaldık. Davos’ta ‘one munite’ dedik dünya hareketlendi. ‘Dünya 5’ten büyüktür’ dedik. Yine dünya hareketlendi. Bir adaletsizlik, haksızlık vardı. Niye ‘one munite’ dedik. Oradaki kişi terbiyesizlik yapıyordu. Çünkü o, çocukları öldürmesini gayet iyi bilen Siyonistlere karşı oradaki temsilcisini savunuyordu. Biz o çocukları öldürenlere karşı dik durmak zorundaydık. Biz kim olursa olsun, her zaman haklının hakikatin yanında olacağız. Bugüne kadar hiçbirine eyvallah demedik. Önce Allah’a güvenerek, ardından milletimizle gönül gönüle vererek üstesinden geldik. Demokrasinin standartlarını yükseltirken, sadece milletimizin gözüne baktık. İcazeti de iradeyi de tasdiki de asla başka yerde aramadık. Kimseyi yerinden etmek için değil, millete hizmet için talip olduk" dedi.

DAVULU BAŞKASININ ELİNE VERİP ÜLKE YÖNETİLMEZ

Ana muhalefetin ilkokul müsameresi kıvamında oyunlarla yönetildiğine dikkat çeken Erdoğan, "Adayları takip ediyorsunuz değil mi? Ülkemizin milletimizin hayrına bir şey söylediklerini duyanınız var mı? Ana muhalefetin adayı başka, projeleri açıklayan başka. Cumhurbaşkanı adayı duruyor, genel başkanları proje açıklıyor. Bay Kemal niye aday olmadı. Adayları bir kere çıktın yenildin, iki kere çıktın yenildin, üç kere çıktın dört kere çıktın yenildin. Hala duruyorsun diyordu. Bu nasıl iştir. Sonunda aday oldu. Beyannameyi o açıklıyor. Ya niye Cumhurbaşkanı adayınız değil de adayı o açıklıyor. Projeler kimin projesi. Cumhurbaşkanı adayının projeleri nerede. Yok. O mu idare edecek o mu idare edecek. Belli değil. Kaybedeceğini bildiği için milletin karşısına aday olarak çıkmaya yüreği yetmeyen ana muhalefetin başındaki zat koltuğu bırakmak istemediği için bu garabeti yaşıyoruz. Partinizi emanet etmediğiniz kişiyi milletin karşısına çıkartıp emanet edin, nasıl bir şeydir. Türkiye sizin partinizden daha mı kıymetsiz. Bu kafayla milletimiz bunlara ülkeyi emanet etmez de olan demokrasimize olur. Davulu bir başkasının eline vererek ülkeyi yönetmeye talip olunur mu? Ana muhalefet ilkokul müsameresi kıvamında oyunlarla yönetiliyor" diye konuştu.

SEN KİMSİN Kİ AMERİKALILAR SANA BİLGİ VERİRYOR 

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin yerli otomobil projesini iptal edeceği şeklindeki söylemlerine de değinen Erdoğan, şunları kaydetti: 

"Yerli marka otomobil projesinin ne olduğuna dair fikri olmayan zat çıkıyor, ben bu projeyi iptal ettireceğim diyor. Sebep olarak da 20 yıl geride kalmış proje diyor. Halbuki bu işi takip eden bakanlığımıza veya projede yer alan firmalardan birine gitse, kendilerine yerli marka otomobil projesinin geleceğin teknolojisine göre tasarlandığını öğrenecek. Derdi bu değil. Bunlar yıkmayı, yasaklamayı engellemeyi bilir, yapmaktan ön açmaktan hiç anlamazlar. Bizim şu anda otomotivde ihracatımızın miktarı 30 milyar doların üzerinde. Ben ne diyeyim, bunların ismini anmak bile bana zor geliyor. Bilmiyorlar. Bunlara 5 tane koyun verin, kaybedip gelirler. En çok da gönül yıkmayı bilirler. İşlerine gelmeyince önlerine çıkana bağırır çağırır hakaret eder sonra da hiçbir şey yokmuş gibi sırıtarak yollarına giderler. Aynı kişiyi Amerika’dan arayıp işletmişler. Ondan da haberi yok. Söylediği tüm bilgiler tüm rakamlar yanlış. Samimiysen dürüstsen Milli İstihbarat Teşkilatı’na başvur, sana bu bilgiyi aktaran kim, Amerika mı? Amerika’nın yetkilileri mi, söyle açıkla. Yalan söylüyor. Yok böyle bir şey. Sen kimsin ki Amerika’nın yetkili mercileri sana bilgi verir. Türkiye’yi yönetmeye talipler ama internetten buldukları iftiralarla dolu haberler üzerinden seçim kampanyası yürütüyorlar. Bizim FETÖ ile Amerika’ya verdiğimiz 85 koliye gazete küpürü diyor, zavallı zavallı. Adalet Bakanlığımızın bütün resmi tutanakları o kolilerin içinde, o resmi tutanaklarla beraber tabii ki gazete küpürleri de var. Ama adamların hayatı yalan üzerine kurulu. Bir yandan genel başkanlık koltuğunda oturan aslı, diğer yanda sahaya sürdükleri karikatürü gece gündüz aynı yalanları sıralıyorlar.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.