Davutoğlu'ndan İnce'ye jet cevap: Siyasi nezaketsizliği Erdoğan’la yarışıyor

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, “Muharrem İnce Erdoğan’dan iyi ders alıyor. Siyasi nezaketsizliği Erdoğan’la yarışıyor. Gayet yakışıyorlar birbirlerine. Yan yana dursalar iyi bir ekip olurlar. Yani siyasi nezaketsizlikle Erdoğan’la yarışıyor" dedi

Davutoğlu'ndan İnce'ye jet cevap: Siyasi nezaketsizliği Erdoğan’la yarışıyor
Yayınlanma:

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Davutoğlu, Babacan’ı kenara çeksin, kayıtsız destek oluyorum” teklifinde bulunmuştu. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, İnce’nin o açıklamasına ilişkin “Zavallı sözler” diye konuştu.

"SİYASİ NEZAKETSİZLİĞİ ERDOĞAN’LA YARIŞIYOR"

Davutoğlu, çıktığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na teklifiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Muharrem İnce Erdoğan’dan iyi ders alıyor. Siyasi nezaketsizliği Erdoğan’la yarışıyor. Gayet yakışıyorlar birbirlerine. Yan yana dursalar iyi bir ekip olurlar. Yani siyasi nezaketsizlikle Erdoğan’la yarışıyor. Muharrem İnce’ye şunu sorayım ben 18 Mayıs 2022, Muharrem İnce Gelecek Partisi Genel Merkezi’ni ziyarete geldi. ‘At onları kenara’ dediği Davutoğlu’nu ziyarete geldi. İkramda bulunduk, pasta da kestik çünkü partisinin kuruluşunun ikinci yıl dönümüydü. Ve gayet iltifatkâr cümlelerle birbirimize basın toplantısı yaptık. Ne değişti? Neden biliyor musunuz? O haftadan sonraki tabii 29 Mayıs’ta bizim ev sahipliğimizde altılı masa toplandı. Ben bu görüşme öncesinde, aramızdaki fark bu işte. Anlamıyor bunu Muharrem İnce gibi kafalar. Çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Kötü bir çıkış yolu bulmuş, tavsiye etmem. Köprüden önce son çıkış. (Siz üzüldünüz mü?) Yok hiç üzülmedim, çünkü bu nezaketsizliklere alıştık.

"ZAVALLI" ÇIKIŞI

Bu ziyaret öncesinde ben Sayın Kılıçdaroğlu’na söyledim .Bakın bizim siyaset anlayışımız bu. Ben Kılıçdaroğlu’nun haberi olmadan veya onunla istişare etmeden herhangi bir Cumhuriyet Halk Parti ile geçmişi olan biriyle görüşmedim. Sayın Kılıçdaroğlu’na dedim, ‘Sayın Muharrem İnce ziyaret etmek istiyor, sizce mahsuru var mı?’ Memnuniyetle dedi. Hiçbir sakıncası yok diye. Bizimle Kılıçdaroğlu arasındaki hukuk bu, kendisiyle Kılıçdaroğlu arasındaki hukuk da bu. Gelip bize saygıyla gelecek, saygı da görecek. Bugün kapımı çalsa Erdoğan veya Bahçeli gelse, kim olursa olsun kapıyı aynı şekilde açarım. Bu sözlere zavallı derim.”

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.