Dinç: Vicdani olarak evet oyumu verdim

Dinç: Vicdani olarak evet oyumu verdim

Etimesgut Belediyesi Meclisi’nde esnaflara 1.200 TL yardım kararı alması sonrası sular durulmuyor. İYİ Parti Meclis üyesi Bahattin Dinç, “Sayın Demirel’in çıkarmış olduğu 1200 TL’lik desteği vicdani olarak evet oyu verdim” dedi.

A+A-

Etimesgut Belediyesi Meclisi’nde esnaflara 1.200 TL yardım kararı alması sonrası sular durulmuyor. İYİ Parti Meclis üyesi Bahattin Dinç, “Sayın Demirel’in çıkarmış olduğu 1200 TL’lik desteği vicdani olarak evet oyu verdim” dedi.

Pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan esnafa 1.200 liralık nakdi yardım yapılacağı açıklanan Etimesgut Belediye Meclisinde sular bir türlü durulmuyor.

NASIL HAYIR DİBELİRDİM?

İYİ Parti Grubu Meclis Üyesi Bahattin Dinç nakdi yardımla ilgili oylamada sadece kendisin evet oyu kullanmasının ve diğer 5 arkadaşının hukuki gerekçelerle çekimser kalmasını eleştirerek, “İçinde bulunduğum siyasi partimin genel Başkanı Sayın Meral Akşener Türkiye’de il il, ilçe ilçe, köy köy gezip esnafın derdini dinliyor. Bu durum kamuoyunda çok ciddi olumlu bir etki yarattı. Partimin genel başkanının böyle bir çalışma yaptığı bir dönemde, bizlerde burada Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in öncülüğü ile esnafa yapılan maddi desteğe şahsim adına nasıl hayır diyebilirim” dedi.

ÇEKİMSER KALDILAR

Etimesgut Belediye Meclisi, Başkan Enver Demirel başkanlığında esnafa yapılacak yardımı görüşmek için olağanüstü toplandı. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıda yapılacak nakdi yardımın hukuki dayanaklarını, yardım miktarını ve yararlanma şartlarını içeren Başkanlık Yazısı'nı ilgili komisyonlara havale etti. Komisyon raporu oy çokluğuyla MHP, AK Parti, CHP ve İYİ Parti grubundan Bahattin Dinç oyları ile kabul edilirken, İYİ Parti Grubunun diğer 5 üyesi 'Belediyenin böyle bir yetkisi yok' diyerek çekimser kaldı.

PARTİMİZE DUYGULAN GÜVENİ ÇOK ARTIRMIŞTIR

İyi Parti grubunda oylamada çekimser kalan arkadaşlarını eleştiren Dinç şunları söyledi; “Ben 50 yıldır Etimesgut’ta yaşayan, hem sefasını hem de cefasını çeken biri olarak Etimesgut’u çok iyi biliyor ve burada bulunan esnafın çoğunu da tanıyorum. İçinde bulundukları zorlu süreçte neler yaşadıklarını da çok iyi biliyorum. İçinde bulunduğum Siyasi Partimin genel Başkanı Sayın Meral Akşener, Türkiye’de il il, ilçe ilçe, köy köy gezip esnafın derdini dinlemesi kamuoyunda çok ciddi olumlu bir etki yarattı. Buda partimize duyulan güveni daha da çoğalttı.

HAYIR DİYEMEZDİM

Partimin genel başkanının böyle bir çalışma yaptığı bir dönemde, bizlerde burada Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in öncülüğü ile esnafa yapılan maddi desteğe şahsim adına nasıl hayır diyebilirim. Ogün yapılan oylamada grubumda bulunan diğer arkadaşlar hukuki yönden uygun değildir diyerek çekimser kalmışlardır.  Başkanlık yazısının havale edildiği komisyonda biz İYİ Parti olarak grup kararı almayacağız herkes serbest istediği gibi oy kullanacaktır dedikten sonra Sayın Demirel’in çıkarmış olduğu 1200 TL’lik desteği vicdani olarak evet oyu verdim.

PARTİ GENEL MERKEZİMİZ FİKRİMİ OLUMLU BULDU

Parti Grubumda bulunan arkadaşlarımla fikir ayrılığına düşmemiz, genel başkanımız orada esnafa destek verin diyerek hükümete seslenirken arkadaşlarımın burada verilecek desteğe hayır demesi partimiz adına hiç iyi olmamıştır. Oylama yapılmadan önceki gece arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerde 4 arkadaşımız evet oyu kullanacakken, onlarında oylamada hayır oyu kullanmaları beni hem şaşırttı hem de üzdü. Genel merkez benim desteğimi olumlu görürken, çekimser kalan arkadaşlarımıza eleştiride bulundular” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.