Erdoğan'dan vatandaşa müjdeli haber

Erdoğan'dan vatandaşa müjdeli haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yeni dönemde polislerimiz emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600’e çıkarıyoruz. Yükseköğrenim mezunlarında emekli olduklarında alacağı maaşlarda yüzde 21 civarında artışa gitmiş oluyoruz" dedi.

A+A-

“Aklını ve şerefini Pensilvanya’daki şarlatana kiraya vermeyen emniyet güçlerimiz sayesinde bu süreci atlattık” İftar programında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak donanım, eğitim, kapasite ve disiplin açısından dünyada parmakla gösterilen emniyet teşkilatlarından birine artık sahibiz. Bugün emniyet teşkilatımız 173 yıllık köklü bir birikimi temsil ediyor. Güçlü bir emniyet teşkilatı ülkemiz için bir tercih değil zorunluluktur. Çünkü Türkiye güvenlik tehditleri bakımında son derece zorlu bir coğrafyada bulunuyor. Terörden düzensiz göçe, uyuşturucu ticaretinden insan kaçakçılığına kadar küresel emniyeti gerektiren pek çok sorunla doğrudan yüzleşiyoruz. Ülkemiz yanında bölgemizin güvenlik açısından sorun oluşturan bu durumla en ön cephede mücadele yürütüyoruz. Sadece coğrafi olarak değil aynı zamanda stratejik bakımdan da küresel güçlerin kavşağında olan bir ülkenin askeri, istihbarat ve güvenlik açısından güçlü olması şarttır. Bu alanların herhangi birinde yaşanacak eksiklik devletimize ve milletimize çok ağır maliyetleri olacaktır.

Son birkaç yılda pek çok acı örneğine şahit olduk. Güvenlik birimlerimizin kritik noktalarına sızan FETÖ Türkiye’nin mücadelesine çok büyük darbeler vurdu. Bu hain yapı, terör örgütlerinin içindeki istihbarat elemanlarımızın ifşasından karartma operasyonlarına, hatta ve hatta sabotajlara kadar terörle mücadeleyi akamete uğratacak pek çok yönteme başvurdu. Bu örgüt ülkemizi uluslararası planda zor duruma düşürmek amacıyla siyasi suikastlar dahil sayısız provokasyona teşebbüs etti. Ülkeyi tekrar 70’lerdeki gibi kardeş kavgasına sürüklemek için toplumumuz farklı kesimlerini karşı karşıya getirmeye çalıştılar. 7 Şubat MİT kriziyle başlayan 17-25 Aralıkla devam eden ve 15 Temmuzla zirveye çıkan bu sancılı dönemde ciddi sıkıntılar yaşadık. Önce Allah’ın yardımı ve milletimizin feraseti sonrada aklını ve şerefini Pensilvanya’daki şarlatana kiraya vermeyen polislerimizin, askerlerimizin ve yargı mensuplarımızın sayesinde bu süreci atlattık. Ben buradan sizlerin aracılığıyla vatanına ve yeminine sadakat gösteren polislere teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.