Haydar Albayrak'tan Beşir Atalay'a büyük tepki

Haydar Albayrak'tan Beşir Atalay'a büyük tepki

AK Parti’nin gönüllü hizmetkarı, Kırıkkaleli iş insanı Haydar Albayrak, sosyal medya hesabından AK Parti’den istifa ederek yeni partiye geçeceği iddia edilen İçişleri eski Bakanı Beşir Atalay’a sert tepki gösterdi.

A+A-

AK Parti’nin gönüllü hizmetkarı, Kırıkkaleli iş insanı Haydar Albayrak, sosyal medya hesabından AK Parti’den istifa ederek yeni partiye geçeceği iddia edilen İçişleri eski Bakanı Beşir Atalay’a sert tepki gösterdi.

Beşir Atalay’ın Kırıkkale’ye “kıytırık” diyecek kadar vefasız bir isim olduğunu belirten Albayrak, hükümete çağrı yaptı. Kırıkkale Üniversitesi’nin girişinde Beşir Atalay isminin yazılı olmasına tepki gösteren Albayrak, bu vefasızın isminin üniversiteden kaldırılmasını istedi.

“Hadi hayırlısı Beşir Atalay’ın ismi buradan inecek” diyen Albayrak, AK Parti’yi bir dava bildiklerini belirterek, “Bizler partimize ve genel başkanımıza asla ihanet etmedik, etmeyiz. Çünkü bizler bu davada asla şahsi menfaat gözetmedik. Her zaman devlet, vatan ve millet dedik” diye konuştu.

“ATALAY KIRIKKALE’YE ‘KIYTIRIK’ DİYECEK KADAR VEFASIZ”

Haydar Albayrak, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “28 Şubatta Rektörlükten alındın ömrünce görmediğin makamları Liderimiz ve Partimiz sayesinde gördün, Kırıkkale’ye kıytırık diyecek kadar vefasız olduğunu kanıtladın, senden olmayanı muhtar bile yaptırmadın ve engelledin. Kırıkkale’ye bir çivin olmayıp nerede beceriksiz ve basiretsiz on koyun versek kaybedip gelecek beceriksizleri yıllardır makamlarda tuttun. Sen ve sana sadık evlatların kul hakkı bilmezler iftira, algı ve kumpaslar ile kendinden başarılı kişileri istemeyerek bir yerlere gelmelerini engellediler ancak artık maskeleri düştü son duraktalar kulun bir hesabı var ise Allah’ında bir hesabı vardır elbet. Şunuda hatırlatayım yeni bir oyun peşindesiniz onu da bozacağız istediğiniz kişiyi rüyanızda göreceksiniz Atalay’ın evlatları.”

“BAŞARILI İNSANLARA YILLARDIR ENGEL OLDULAR”

Geçtiğimiz dönemlerde milletvekilliği aday adaylığı ve belediye başkan aday adaylığında bulunduğunu hatırlatan Albayrak, “Yine bin bir türlü oyunlarla engellendik partimize asla küsmedik. Partimize ihanet edenlerden olmadık. Partide gözüküp başka partiye destek vermedik. Hatta bize yarın aday olamaz ise partiden çeker gider, küser gider diyenler başta kendileri kaçtı. Biz partimize sırt dönmedik, ihanet etmedik. Liderimizin dimdik yanında duracağız. Kırıkkale’ye hizmet yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kırıkkale’nin hak ettiği yere gelmesi için yolumuza partili partisiz devam ediyoruz. Bu uğurda liderime ve partime ihanet edecek babam olsa gözünün yaşına bakmam ve tanımam. Bir insanda ahde vefa olmalı, yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişmemeli. Ne olduğum değil ne olacağım demeli. Biz Cumhurbaşkanımızı liderimizi AK Parti kurulmadan önce Pınarhisar cezaevinden çıkışından itibaren tanıma şerefine nail olduk. Bu kişiler partide daha başarılı, daha riya katlı kişileri istemediler. Yıllardır hep engel oldular, önlerine set çektiler. Hatta algı, iftira kumpaslarla partide önemli görevler almaları engellendi. Kendinden üstün vasıfta olanları. Zaman haklılığımız ortaya çıkardı” şeklinde konuştu.

“OYUNUNUZU BOZACAĞIZ ATALAY’IN ÇOCUKLARI”

Atalay’ın Kırıkkale’ye bir çivisinin dahi olmadığının altını çizen Albayrak, “Nerede beceriksiz ve basiretsiz on koyun versek kaybedip gelecek beceriksizleri yıllardır makamlarda tuttun. Sen ve sana sadık evlatların kul hakkı bilmezler iftira, algı ve kumpaslar ile kendinden başarılı kişileri istemeyerek bir yerlere gelmelerini engellediler ancak artık maskeleri düştü son duraktalar kulun bir hesabı var ise Allah’ında bir hesabı vardır elbet. Sunuda hatırlatayım yeni bir oyun peşindesiniz onu da bozacağız istediğiniz kişiyi rüyanızda göreceksiniz Atalay’ın evlatları” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.