İYİ Parti kan kaybetmeye devam ediyor: Bir istifa daha!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz, partisinden ayrıldığını duyurdu. İzsiz'in istifası ile birlikte İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 35'e düştü.

İYİ Parti kan kaybetmeye devam ediyor: Bir istifa daha!
Yayınlanma:

Seyithan İzsiz, resmi sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

İzsiz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizler her halimizle çevremize örnek olmalıyız ki ülke ve millet meseleleri konusunda söylediklerimize itibar edilsin. Yapmama imkan bulunan işleri layıkı ile yapamazsam görev vebalinin altında ezileceğimi hissediyorum."

İYİ PARTİ'YE ELEŞTİRİ

İzsiz, İYİ Parti'nin kuruluş amaç ve ilkelerinden uzaklaştığını belirttiği açıklamasında şu eleştirileri dile getirdi:

"Merkez sağa yeni bir anlayış ve heyecan getirmek üzere kurulan ve bizim de bu boşluğu doldurmak amacıyla dahil olduğumuz İYİ Parti'nin kuruluş amaç ve ilkelerinden uzaklaştığını, genel seçim süreci, genel seçim sonrasında yapılan kongre; yerel seçim süreci ve sonrasındaki yapılanmanın partiyi varoluş amacından kopardığını, sözümün, tavrımın ve ilkelerimin partiyle artık bağdaşmadığını üzüntüyle ifade etmek isterim."

SİYASİ BİRLİKTELİĞE SON VERDİ

İzsiz, İYİ Parti ile olan siyasi birlikteliğini sonlandırdığını şu sözlerle duyurdu:

"Siyasetçi, nesillerin hayatını müspet yönde etkileyip değiştirecek kılavuz olmalıdır. Merhum Cemil Meriç'in dediği gibi, kürenin kanunu hareket, insanının kanunu hürriyettir. Dünya dönüşüyle, siyaset ve insan duruşuyla anlamlı ve açıklayıcıdır. Bu itibarla; İYİ Parti'yle olan siyasi birlikteliğimi nihayete erdirdiğimi, istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım."

İYİ PARTİ'NİN TBMM'DEKİ DURUMU

Seyithan İzsiz'in istifası ile birlikte İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 35'e düştü. İzsiz'in istifası partide ve kamuoyunda geniş yankı buldu. İstifanın ardından İYİ Parti'nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.