Kılıçdaroğlu: “Bütün Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine uğurlayacağız"

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’taki mitinginde halka seslendi.

Kılıçdaroğlu: “Bütün Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine uğurlayacağız"
Yayınlanma:

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında şu sözlerle konuştu:

"Sözüm var, 6 liderin sözü var, esnafı sahipsiz bırakmayacağız, onların bakanlığını da kuracağız, esnaf bakanlığı olacak. Hiç endişe etmeyin, bütün köy okullarını yeniden açacağız ve 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız. Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen olacak. İnsanca hakça bir düzeni getireceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın.”

Türkiye’nin ekonomik refaha ulaşmaya az bir zaman kaldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Emekli de geçinemiyor. 2015 yılından bu yana ısrar ettim; bayramda birer maaş ikramiye verin. Önce parayı nereden bulacaksın dediler, bir sürü laf ettiler. Sözüm söz, asgari ücret kadar Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emeklilere birer ikramiye vereceğiz. Kurban Bayramı'nda bankaya gidecek emekli kardeşim, 15 bin liralık ikramiyesini görecek. Kimin sözü? Bay Kemal'in sözü. Bay Kemal sözünden dönmez. Devasa bir bütçemiz var. Herkese para var, emekliye gelince 'Nereden bulacaksın?'. Bütçe nasıl yapılır gayet iyi bilirim, paranın nereye harcanması gerektiğini gayet iyi bilirim. Emekliye para verilecek derseniz, bütçeye ödeneği koyarsınız, para da ona göre harcanır. 418 milyar doları dışarıya götürenler, götürdüğünüz paranın tamamını getireceğim ve bu millete vereceğim. Devlet bakidir, devlet adalet üzerine inşa edilir, parti değildir, parti devletine dönüştürdüler.” dedi.

thumbs-b-c-b490bc82cdf4a5dcdf39cb7a16adb961.jpg

Suriyeli vatandaşlarla ilgili açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Her şeyi adalet üzerine inşa etmeye çalışıyorum. 3 milyon 600 bin Suriyeli en geç 2 yıl içinde bütün Suriyeli kardeşlerimizi kendi ülkelerine uğurlayacağız. Beraber bu ülkeyi değiştireceğiz, artık bir değişime ihtiyaç var, bir değişim olsun artık. Memleketi ne hale getirdiler? Bu memleket bir kuru soğana muhtaç hale gelir miydi ya?” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Ayrıca yatırım yapacağız. Filyos Limanı'nı Kılıçdaroğlu gelirse yapmayacakmış, niye yapmayalım? Yapacağız, daha güzelini, daha iyisini yapacağız. Tershanelerin büyümesi, istihdam yaratması lazım, yapmıyorlar. Para 5'li çetelere gidiyor. Sen 5'li çeteler için çalışırsın ben halk için çalışırım. Bize milliyetçilik dersi verenlerin gerçek anlamda milliyetçi olması lazım. Vallahi billahi de her şey çok güzel olacak. 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım, hiçbir ayrımcılık yapmayacağım, 85 milyonu barıştıracağım, kavgadan bıktık ya, yetmez mi ya. Dünyanın en güzel ülkesinde huzur ve barış içinde yaşayacağız. Gönlüm ve yüreğim sizlerle beraberdir. Sizi saygıyla selamlıyorum.”

İlgili Haberler

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.