Kırşehirli bürokratlara önemli görevler

Kırşehirli bürokratlara önemli görevler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kararname ile; 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı. Resmi Gazete'nin dünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Bartın Valisi Sinan Güner, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı. 

20 İLİN VALİSİ DEĞİŞTİ

Kararnameye göre; Şanlıurfa, Bolu, Van, Diyarbakır, Bartın, Kayseri, Uşak, Karaman ve Isparta Valileri görevden alınarak merkeze çekildi. Alınan karara göre 9 ilin valisi görevden alındı, 20 ilin valisi değişti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığından, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanmıştır. Yayımlanan kararname ile; 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı" denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi, "Yeni kararname ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyon Karahisar'a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne'ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu'ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak'a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın'a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir'e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli'ye, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde'ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat'a vali oldu."

Kararname ile vekaleten görev yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Volkan Barış Göçmez asaleten atandı. Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine ise Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan getirildi.

GÖREVDEN ALINAN VALİLER

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Bartın Valisi Sinan Güner, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Bolu Valisi Ahmet Ümit ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın.

GÖREV YERİ DEĞİŞEN VALİLER

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Batman Valiliği'ne, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır Valiliği'ne, Malatya Valisi Aydın Baruş, Isparta Valiliği'ne, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valiliği'ne, Batman Valisi Hulusi Şahin, Malatya Valiliği'ne, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Valiliği'ne, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Valiliği'ne, Sivas Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Valiliği'ne, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Şırnak Valiliği'ne ve Tokat Valisi Ozan Balcı Van Valiliği'ne getirildi.

KIRŞEHİRLİ BÜROKRATLARA ÖNEMLİ GÖREVLER VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile 20 ilin valisi değişirken Kırşehirli bürokratlara da önemli görevler verildi. Başarılı çalışmaları ile Kırşehirlilerin gönlünde taht turan Vali İbrahim Akın yeni kararname ile İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı. Ankara’nın Çankaya ilçesinin başarılı Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara da, İbrahim Akın’dan boşalan Kırşehir Valiliğine atandı. Daha önce Mülkiye Müfettişliği görevini yürüten aslen Kırşehirli olan Selçuk Aslan da İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine atandı. 1979 Ankara doğumlu olan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Kübra Güran Yiğitbaşı da Afyonkarahisar valiliğine atandı. Yiğitbaşı ilk türbanlı kadın vali olarak Türk siyaset tarihine de geçmiş oldu. Anadolu Gazetesi olarak değerli bürokratlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.