MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: 650 binden fazla çadır ve 50 binden fazla konteyner kuruldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisinin Hatay İl Başkanlığınca afetzedelerin de katıldığı Belen ilçesindeki Doğapark Tesisleri'nde düzenlenen "Bereket Sofrasında Gönül Birliği" iftar programında konuştu.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: 650 binden fazla çadır ve 50 binden fazla konteyner kuruldu
Yayınlanma:

Büyükataman, depremlerin yaşandığı ilk andan itibaren devletin bütün kurum ve kuruluşlarının bölgeye sevk edildiğini söyledi.

MHP TEŞKİLATI DEPREM BÖLGELERİNDE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla parti heyetinin de deprem bölgesinde görevlendirildiğini söyleyen Büyükataman, "Tüm belediyelerimiz, teşkilatlarımız ve Ülkü Ocaklarımız, arama kurtarma faaliyetlerine katılmak ve yardımların bölgeye ulaştırılmasını sağlamak için deprem bölgelerinde çalışmaya başladı. Dünya üzerinde yaşanmış en yıkıcı depremlerden birini yaşamamıza rağmen devletimiz ve hükûmetimiz ivedi şekilde ihtiyaçlarının karşılanması için olağanüstü bir gayretle çalışmıştır. Yaşanan can kayıplarının telafisi maalesef mümkün değildir. Şunu bilmenizi canıgönülden isterim ki yaşanan acılar ve kayıplar hepimizindir. Milletimiz bu büyük felaketin yıkımıyla mücadele ederken yurdun hiçbir yeri emin olun huzurlu değildir. Tüm Türk milletinin olduğu gibi hepimizin yüreği gece gündüz Hatay'da ve tüm deprem bölgelerinde sizlerle birlikte atmaktadır." diye konuştu.

"KİM NE DERSE DESİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ GÜÇLÜDÜR"

Büyükataman, mümkün olan en kısa sürede barınma ve gıda ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, "Şehirlerimizin yeniden eski haline kavuşması ve hayatın normale dönmesi için gereken her şey yapılmaktadır. Bu büyük yıkıma rağmen devletimizin tüm kurumlarıyla burada verdiği büyük mücadelenin en yakın şahidi sizlersiniz. Mümkün olan en kısa sürede barınma ve gıda ihtiyacı karşılanmış, çadır kentler kurulmuş, hemen ardından konteyner kentler tüm hızıyla kurulmaya başlanmıştır. Kim ne derse desin Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, milletinin yanındadır ve yıkımın yarattığı mağduriyetleri gidermeye muktedirdir." dedi.

"MİLLETİMİZ BÖYLESİNE DERİN ACILAR YAŞARKEN SİYASET YAPMAYI AKLIMIZDAN DAHİ GEÇİREMEYİZ"

Büyükataman, Cumhur İttifakı olarak tek gayelerinin milletinin yanında olmak olduğunu söyledi. Büyükataman, şunları kaydetti:

"Milletimiz böylesine derin acılar yaşarken siyaset yapmayı aklımızdan dahi geçiremeyiz. Bütün gündemimiz Hatay'dır, Kahramanmaraş, Adıyaman'dır. Bunun aksini düşünmemiz elbette mümkün olmayacaktır. Cumhur İttifakı olarak tek gayemiz sizlerin yanında olmak ve yıkılan şehirlerimizi yeniden eski günlerine kavuşturmaktır. Bölgenin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayacağımızdan, devletimizin bunların gereğini yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Öncelikle geçici barınma sorununun çözülmesi için şu ana kadar Türkiye genelinden 650 binden fazla çadır ve 50 binden fazla konteyner kurulmuş, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve yetkili bakanlarımızın açıkladığı üzere Hatay'da afet konut yapım seferberliği kapsamında 216 bini merkezde 34 bini köylerde olacak şekilde toplamda 250 bin konutun yapım süreci başlatılmıştır."

"CUMHUR İTTİFAKI OLARAK ŞEHİRLERİ YAŞANABİLİR GÜNLERDE KAVUŞTURACAĞIZ"

Büyükataman, tüm vatandaşların mümkün olan en kısa sürede kalıcı konutlarına kavuşacağına ve hayatın normale döneceğine dikkat çekerek, "Tarihte eşine az rastlanmış bir dayanışma örneği ve devlet kararlılığıyla Cumhur İttifakı olarak bu enkazları kaldıracak ve şehirleri yaşanabilir günlerde kavuşturacağız." ifadesini kullandı.

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.