MHP’nin 14 Mayıs vekil listesi YSK’da

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi vekil listesini açıklayan ilk parti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu…

MHP’nin 14 Mayıs vekil listesi YSK’da
Yayınlanma:

Türkiye’de gözler bir yanda deprem bölgesinde yaraların sarılmasına çevrilmiş durumda bir yanda da 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde…

Siyaset sahnesinde artan hareketlilikte bugün öne çıkan parti MHP oldu. Milletvekili adaylarını duyuran MHP, seçim listesini de Yüksek Seçim Kurulu’na sundu. Listeyle ilgili ilk açıklamayı yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, şu bilgileri paylaştı: “600 adayımız arasından 510’u erkek 90’ı kadın adayımızdır. 26-40 yaş grubu arasından 195 adayımız listelerde yer bulmuştur. 55 yaş grubunda 117 adayımız vardır. 16 engelli de listelerde yer almıştır.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, memleketi Osmaniye’den 1’inci sıradan aday olduğu listeye göre, mevcut 48 milletvekilinden 43’ü yeniden aday oldu. 5 milletvekili ise listede yer bulmadı.

MHP; Ankara 1. Bölge’de ilk sıradan Mevlüt Karakaya’yı, 2. Bölge’de Sadir Durmaz’ı ve 3. Bölge’den de Yaşar Yıldırım’ı aday gösterdi.

Anadolu’da merakla beklenen kentlerden Kırşehir’de MHP’nin adayları Ali Aydın Akpınar ile Mehmet Ay; Kırıkkale’de ise Halil Öztürk, Melike Boran İsmailoğulları ve Menderes Eray oldu.

MHP’nin 14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimler için YSK’ya sunuduğu il il aday listesi şu şekilde oluştu:

Adana: 1 Muharrem Varlı, 2 Ayşe Sibel Ersoy, 3 Mustafa İzgioğlu, 4 Firdevs Cingözler, 5 Alev Ataş, 6 Uğur Öztürk, 7 Bünyamin Avcı, 8 Yusuf Baş, 9 Adem Gündoğan, 10 Ahmet Reha Yerleşen, 11 Zekeriya Siverekli, 12 Hakan Uykız, 13 Atilla Duygun, 14 Mahmut Tülek, 15 Tufan Bilen.

Adıyaman: 1 İsmail Gümüş, 2 Fevzi Öztürk, 3 Ahmet Bilgiç, 4 Asiye Bulundu, 5 Sıraç Aslan.

Afyonkarahisar: 1 Mehmet Taytak, 2 Yücel Genç, 3 Mehmet Emre Demiral, 4 Mehmet Hakan Çolpan, 5 İsmail Aydoğuş, 6 Mustafa Güllü.

Ağrı: 1 Salih Emir Mutluer, 2 Yasin Özyalçın, 3 Kahraman Hanbaba, 4 İbrahim Arpacı.

Amasya: 1 Mehmet Sarı, 2 Mustafa Güçyetmez, 3 Murat Suşehirli.

Ankara 1. Bölge: 1 Mevlüt Karakaya, 2 Önder Kahveci, 3 Eyyüp Yıldız, 4 İbrahim Çiftçi, 5 Oğuz Yılmaz, 6 Levent Çağlancı, 7 Şeniz Sezgin, 8 Yiğit Yılmaz, 9 Sultan Polat, 10 Funda Gülerer, 11 Murat Karakurt, 12 Ahmet Karagöz, 13 Adnan Yirik.

Ankara 2. Bölge: 1 Sadir Durmaz, 2 Özgür Bayraktar, 3 Nevin Taşlıçay, 4 Ahmet Selim Yurdakul, 5 Cengiz Şahin, 6 Tarkan Toper, 7 Emine Güven Öztürk, 8 İlkay Uyar Kaba, 9 Ümmühani Çoşkun, 10 Yusuf Tanık, 11 Levent Uğurlu.

Ankara 3. Bölge: 1 Yaşar Yıldırım, 2 Erkan Haberal, 3 Seçkin Odabaşı, 4 Fatih Çetinkaya, 5 Özmen Alp Giray Erdemir, 6 Hayriye Aydın, 7 Erdinç Ölmez, 8 Yaşar Yukarıkır, 9 Bahri Batuhan Kurban, 10 Hüseyin Yılmaz, 11 Uğur Sadık, 12 Öznur Özen.

Aksaray: 1 Ramazan Kaşlı, 2 Mustafa Zavlak, 3 Çiğdem Er, 4 Fatih Doğan.

Ardahan: 1 Onur Ümit Işık, 2 Nursen Opalay.

Antalya: 1 Abdurrahman Başkan, 2 Hilmi Durgun, 3 Mustafa Aksoy, 4 Yusuf Kelleli, 5 Ferhat Sarıbek, 6 İlknur Fidan, 7 Oğuzhan Çelik, 8 Yavuz Çağlar, 9 Serkan Öztürk, 10 Ali Çetin, 11 Hayati Peker, 12 Esmaye Özörmenoğlu, 13 İdris Özcan, 14 Ahmet Ali Coşkun, 15 Mehmet Ali Yalçın, 16 Mustafa Doruatlı, 17 Kutluhan Tozoğlu.

Artvin: 1 Mete Han Özkan. 2 Erkan Çağatay Kuruoğlu.

Aydın: 1 Deniz Depboylu, 2 Burak Pehlivan, 3 Yusuf Keremit, 4 Burhan Uça,ş 5 Etem Yeşilyur,t 6 Çetin Durmaz, 7 Osman Gazi Cihangiroğlu, 8 Cengiz Ataseven.

Balıkesir: 1 Ekrem Gökay Yüksel, 2 Harun Algül, 3 Cem Özışıklıoğlu, 4 Abdullah Sarbay, 5 İlteriş Kağan Sıkıcıkoğlu, 6 Nihat Gezergiç, 7 Ayten Sak, 8 Özkan Öztürk, 9 Cem Kıvılcım.

Batman: 1 Recep Çelikkaya, 2 Tekin Güçlü, 3 Hüseyin Kazak, 4 Hakan Atala, 5 Alperen Özdemir.

Bayburt: 1 Bekir Kasap Karaman, 1 Mahmut Ünüvar, 2 Turan Şener, 3 Soydan Evci.

Bartın: 1 Cemal Akın, 2 Sezai Hangişi.

Bilecik: 1 İbrahim Bağ, 2 Tacettin Güven.

Bingöl: 1 Metin Keskin, 2 Muhammed Köse, 3 Ekrem Çifçi.

Bitlis: 1 Gökhan İdiz, 2 Osman Gülsar, 3 Abdulrahim Şubaşı.

Bolu: 1 İsmail Akgül, 2 Rahmi Aksoy, 3 Muhittin Özel.

Burdur: 1 Servet Olpak, 2 Andaç Özdemir, 3 Esma Özdaşlı.

Bursa 1. Bölge: 1 İsmet Büyükataman, 2 Ahmet Beygirci, 3 Yaşar Türk, 4 Korkut Aktaş, 5 Metin Çoraklı, 6 Canan Tarçın, 7 Ridvan Kılıçoğlu, 8 Suat Ermiş, 9 Erol Comart, 10 Tuğba Şentürk Yılmaz.

Bursa 2. Bölge: 1 Fevzi Zırhlıoğlu, 2 Muhammet Tekin, 3 Ayhan Öna,l 4 Bilal Doğan, 5 Mustafa Narmanlı, 6 Ali Bahadır, 7 Aydın Sancar, 8 Alparslan Karaaslan, 9 Gamze Nur Sarğın, 10 Gülseren Özbek.

Çanakkale: 1 Sıtkı Keçeci, 2 Nahit Özkan, 3 Hasan Babadağlı, 4 Fatih Şahin.

Çankırı: 1 Pelin Yılık, 2 İsmail Arslaner.

Çorum: 1 Vahit Kayrıcı, 2 Ahmet Kurtbaş, 3 İsmail Lek, 4 Mete Çakı.

Denizli: 1 Ferudun Ünal, 2 Yusuf Garip, 3 Ebru Leman Kalkan, 4 Emre Erdoğan, 5 Mehmet Altıntaş, 6 Raşit Özdemir, 7 Hüseyin Yüklet.

Diyarbakır: 1 Hasan Özmen, 2 Ahmet Güzel, 3 Zülküf Aslan, 4 Gülşah Süvarioğlu, 5 Feyzi Yiğitkan, 6 İlknur Yılmaz, 7 Ahmet Tuncalp, 8 Mahsum Yılmaz, 9 Abdurrahman Mustafa Uğurlu Köprü, 10 Gökalp Kayacan, 11 Okan Demir, 12 Yunus Bostan.

Düzce: 1 Ümit Yılmaz, 2 Rümeysa Ataseven, 3 Ömer Albayrak.

Edirne: 1 Ali Özer, 2 Ayvaz Yalaza, 3 Hatice Ser, 4 Hülya Balkan.

Elazığ: 1 Semih Işıkver, 2 Oğuzhan Demir, 3 Hakan Kuzu, 4 Yunus Genç, 5 Fatma Sevinç Oğuzhan.

Erzincan: 1 Cemil Yavuz Aksu, 2 Aziz Gün.

Erzurum: 1 Kamil Aydın, 2 Muhammet Hanifi Macit, 3 Ömer Haluk Pirimoğlu, 4 Naim Karataş, 5 Mehmet Musa Çakır, 6 Sinan Demircioğlu.

Eskişehir: 1 Bülent Maşaoğlu, 2 Leman Sivri, 3 Muhammed Bahadır Ayas, 4 Mustafa Enes Süzen, 5 Emre Karabacak, 6 Oğuzhan Ünal.

Gaziantep: 1 Sermet Atay, 2 Mustafa Bozgeyik, 3 Ali Muhittin Taşdoğan, 4 Mahmut Cüneyt Göz, 5 Abdullah Şaşuşağı, 6 Elif Aslı Ercihan, 7 Ayşegül Köroğlu, 8 Ender Özkarslıgil, 9 Ramazan Yıldız, 10 Fatih Yunus, 11 Fahri Çevik, 12 Gürkan Kıraç, 13 Ahmet Durmuş Yılmaz, 14 Alpaslan Savaş.

Giresun: 1 Ertuğrul Gazi Konal, 2 Fatih Meşe, 3 Hami Pekdemir, 4 Salih Türk.

Gümüşhane: 1 Musa Küçük, 2 Birol Tuğlu.

Hakkari: 1 Fatih Özbek, 2 Murat Taşyürek, 3 Ulaş Albayrak.

Hatay: 1 Lütfü Kaşıkçı, 2 İsmail Başar, 3 Mehmet Bilgili, 4 Hüseyin Zaroğlu, 5 Hüseyin Akgöl, 6 Ahmet Gedik, 7 Nigar Özer, 8 Uygar Polat, 9 Hasan Kendir, 10 Yunus Türk, 11 Mehmet Özgür Yıldırım.

Isparta: 1 Hasan Basri Sönmez, 2 Selim Öncel, 3 Ahmet Kaya, 4 Cennet Toker.

Iğdır: 1 Yaşar Karadağ, 2 İbrahim Dizman.

İstanbul: 1. Bölge 1 Edip Semih Yalçın, 2 İzzet Ulvi Yönter, 3 Memet Bülent Karataş, 4 Nevzat Ünlütürk, 5 Murat Şahin, 6 Şahin Gürz, 7 Fadime Ersoy Dursun, 8 Büşra Düzgün Kaya, 9 Hilal Dilber, 10 Afşin Birben, 11 İrem Çelik, 12 Erdem Doğruer, 13 Yiğit Emre Altun, 14 Fatih Eryılmaz, 15 Fevziye Hasasu, 16 Bayram Binici, 17 Aysun Turgut Beşoluk, 18 Can Ildırı, 19 Göksal Beşkaya, 20 Fikri Ay, 21 İlker Çakıroğlu, 22 Yunus Emre Durmuş, 23 Şenel Ustabaşı, 24 Gökmen Kayıkçı, 25 Cemal Altunhan, 26 Fatih Kaya, 27 Mahmut Coşkun, 28 Murat Can Aydın, 29 Serdar Bıyıkoğlu, 30 Mücahit Güngör, 31 Mustafa Yeter, 32 Halil İbrahim Uz, 33 Suat Altunkaynak, 34 Umut Akbulut, 35 Okan Ertorun.

İstanbul 2. Bölge: 1 Celal Adan, 2 Cemal Çetin, 3 Ferhat Çakıroğlu, 4 Nur Tuba Aktay, 5 Niyazi Paksoy, 6 Birol Gür, 7 Yüksel Kaleci, 8 Güllü Yener, 9 Mahmut Yalçın, 10 Tuğrul Gök, 11 Ayhan Aras, 12 Feime Akıncı, 13 Nevra İmamoğlu, 14 Mehmet Çetin, 15 Recep Yavaş, 16 Ali Atabeyoğlu, 17 Erhan Üstünbaş, 18 Serkan Büyük, 19 Murat Sancak, 20 Erkan Özçelik, 21 Caner Öner, 22 Beyda Nur Ayçetin, 23 Ferda Kapucuoğlu, 24 Necdet Öztürk, 25 Serdar Doyuran, 26 Alican Erdoğan, 27 Celal Deniz.

İstanbul 3. Bölge: 1 Feti Yıldız, 2 İsmail Faruk Aksu, 3 Hayati Arkaz, 4 Arzu Erdem, 5 Gökhan Türkeş Öngel, 6 Davut Haskırış, 7 Ahmet Savaş Çolak, 8 Özge Tekoğulları, 9 Aylin Yüksel Ülker, 10 Metin Arı, 11 Bahattin Şengül, 12 Osman Büyükkaya, 13 Uygar Oral Öztürk, 14 Alparslan Çatak, 15 İlkay Kaymak, 16 Dilara Erkut, 17 Aslıhan Soylu, 18 Mustafa Sepin, 19 Jasmina Türkoğlu, 20 Volkan Büyükusta, 21 Nergis Gök, 22 Okan Demir, 23 Mesut Yıldırım, 24 Mustafa Alp, 25 Mehmet Başak, 26 Mehmet Şener Çelik, 27 Bekir Sıtkı Karausta, 28 Mehmet Galip Dere, 29 Enes Yılmaz, 30 Mehmet Sıddık Kaplan, 31 Hakan Öztürk, 32 Mehmet Gürbüz, 33 Fatih Mehmet Çetinkaya, 34 Mehmet Ali Özel, 35 Muhammed Rafet Yiğit, 36 Bülent Özcan.

İzmir 1. Bölge: 1 Hasan Kalyoncu, 2 Bahadır Bumin Özarslan, 3 Cihan Aslan, 4 Selahattin Şahin, 5 Ufuk Aksoy, 6 Sıdıka Topal, 7 Salim Arduçlu, 8 Lokman Kızılörenli, 9 Nihal Baş, 10 Ali Durut, 11 Abdullah Batuhan Gürbüz, 12 Hülya Aykaç, 13 Halit Göndüz, 14 Kayhan Derya.

İzmir 2. Bölge: 1 Tamer Osmanağaoğlu, 2 Abdulkadir Bektaş, 3 İsmail Obuz, 4 Ayşegül Ekşi, 5 Recep Akan, 6 Eyüp Erim Ergören, 7 Çetin Altın, 8 İhsan Gürkan Taşkın, 9 Ahmet Deha İmal, 10 Yiğit Fikri Atalı, 11 Hasan Sekin, 12 Erhan Elibol, 13 Mustafa Çintaş, 14 Mehmet Mert Dolğaç.

Kars: 1 Taner Gökçek, 2 Uğur Boy, 3 Halil Kerem Aydın,

Kastamonu: 1 Emin Çınar. 2 Alperen Özmen. 3 Engin Uzuner.

Kayseri: 1 İsmail Özdemir, 2 Mustafa Baki Ersoy, 3 Adnan İncetoprak, 4 Mete Kurt, 5 Mülayim Gül Akarsu, 6 Ergün Eryılmaz, 7 Ertuğrul Yücebaş, 8 Kayhan Saraç, 9 Mustafa Bozkurt, 10 Batuhan Berke Başpınar.

Karabük: 1 Ahmet Dönmez, 2 Murat Karagül, 3 Dilek Ünver.

Kahramanmaraş: 1 Zuhal Karakoç Dora, 2 Turan Şahin, 3 Ertuğrul Doğan, 4 Ömer Özkan, 5 Aziz Kömürcü, 6 Hüseyin Çiçek, 7 Sermet Yıldız, 8 Mesut Çakar.

Kırıkkale: 1 Halil Öztürk, 2 Melike Boran İsmailoğulları, 3 Menderes Eray.

Kilis: 1 Mustafa Demir, 2 Fatih Kaya.

Kırklareli: 1 Nur Aybüke Baybaş, 2 Gamze Bozdemir, 3 Alaattin Ersan Şenyiğit.

Kırşehir: 1 Ali Aydın Akpınar, 2 Mehmet Ay.

Kocaeli: 1 Saffet Sancaklı, 2 Yudum Kaşıkçı, 3 Emre Külcü, 4 Haktan Kalıntaş, 5 Hasan Galyan, 6 Celalettin Yaylak, 7 Serkan Günaydın, 8 Halil Maya, 9 Murat Balta, 10 Havva Köse, 11 Muhteren Çay, 12 Hacı Ertan, 13 İsa Araz, 14 Abdülkadir Danışmaz.

Konya: 1 Mustafa Kalaycı, 2 Konur Alp Koçak, 3 Celil Çalış, 4 Güzide Çıpan, 5 Hüseyin Kavas, 6 Bilal Yiğit, 7 Mustafa Yağan, 8 Mehmet Turhan, 9 Yasin Yakar, 10 Salih Akça, 11 Songül Gizem Yücel, 12 Ramazan Uyar, 13 Aytekin Mart, 14 Yakup Kocabaş, 15 Fatih Toklucu.

Kütahya: 1 Ahmet Erbaş, 2 Murat Gül, 3 Mehmet Dinç, 4 Arzu Kurnaz, 5 Ülkü Gökçen Kehribar.

Malatya: 1 Mehmet Celal Fendoğlu, 2 Ömer Ekici, 3 Mesut Samanlı, 4 Selma Çiçek, 5 Muhsin Yiğit, 6 Uğur Sevim.

Manisa: 1 Erkan Akçay, 2 Ali Uçak, 3 Şehnaz Güvendik Arık, 4 Mustafa Ünveren, 5 Güngör Dinçer, 6 Seval Başkesen, 7 Hüseyin Şahin Erturan, 8 Nadi Sarı, 9 Deniz Sevim, 10 Öztürk Demir.

Mersin: 1 Levent Uysal, 2 Serdar Soydan, 3 Mustafa Akın, 4 Olcay Kılavuz, 5 Mehmet Şahin, 6 Kürşat Türker Ercan, 7 Mustafa Yaşar, 8 Kıvanç Derya, 9 Zeynel Korkmaz, 10 Ferda Er, 11 Fatih Önge, 12 Ali Arı, 13 Ali Kaya.

Mardin: 1 Ferhan Bozkuş, 2 Mehmet Erboğan, 3 Mehmet Sait Tezdönen, 4 Zeyni Albayrak, 5 Bedrettin Aslan, 6 Oktay Şengül.

Muğla: 1 Özlem Balcı, 2 Ertuğrul Avcı, 3 Mevlüt Kiriş, 4 Abdulkadir Tekin, 5 Şevket Tokur, 6 Hilmi Başpınar, 7 Neslihan Doğangül Önder.

Muş: 1 Levent Özmen, 2 Haluk Zeki Öğreten, 3 Yaşar Furkan Bingöl.

Nevşehir: 1 Filiz Kılıç, 2 Mustafa Çiftçi, 3 Emre Aktaş.

Niğde: 1 Cumali İnce, 2 Emrullah Türe, 3 Ahmet Yasin Şentürk.

Ordu: 1 Naci Şanlıtürk, 2 Erol Bayram, 3 Doğukan Ak, 4 Alpaslan Türkkan, 5 Tuncer Usta, 6 Ahmet Topal.

Osmaniye: 1 Devlet Bahçeli, 2 Ruhi Ersoy, 3 Hakan Hakkoymaz, 4 Ali Fuat Kardaş.

Rize: 1 Recep Bakırcı, 2 Remzi Kutanoğlu, 3 Yunus Emre Öztürk.

Sakarya: 1 Muhammed Levent Bülbül, 2 Ahmet Ziya Akar, 3 Hüseyin Ekşi, 4 Sezer Şengöz, 5 Yaşar Aygüneş, 6 Şükür Salih, 7 Nesrin Burnazoğlu, 8 Ali Halil.

Samsun: 1 İlyas Topsakal, 2 Abdullah Karapıçak, 3 Hüseyin Demir, 4 Berfin Kara, 5 Yunis Aksu, 6 Yaşar Dursun, 7 İbrahim Yüksel, 8 Hami Korkmazlı, 9 Abdülvahit Vardar.

Siirt: 1 Necdet Kayra, 2 İsmail Keskin, 3 Okan Işıktaş.

Sinop: 1 İsmail Büyükkayıkçı, 2 Hasan Ataman.

Sivas: 1 Ahmet Özyürek, 2 İlker İpek, 3 Kenan Çarboğa, 4 Murat Sevinç, 5 Bahadır Gökmen.

Şanlıurfa: 1 İbrahim Özyavuz, 2 Halil Bakış, 3 Halit Yıldız, 4 Osman Mutlu, 5 Mehmet Arpaci, 6 Mahmut Polat, 7 Kemal Güneş, 8 Havva Birsen Deger, 9 İsmail Akçakaya, 10 Mustafa Ayğırcı, 11 Ali Kurt, 12 Ahmet Ergün, 13 Hasan Koruk, 14 Hakkı Kaya.

Şırnak: 1 Halil Tatar, 2 Fikret Kaya, 3 İdris Barkın, 4 Bahattin Seven.

Tekirdağ: 1 İlker Yücel, 2 Koray Önsel, 3 Murat Turna, 4 Gökhan Baylan, 5 Mustafa Süleyman Kurtar, 6 Filiz Orman Akın, 7 Hasan Memişoğlu, 8 Necmi Özgül.

Tokat: 1 Yücel Bulut, 2 Recep Bozdemir, 3 Ayhan Özçelik, 4 Ayla Bedirhan Çelik, 5 Ufuk Değerliyurt.

Trabzon: 1 Bekir Sıtkı Tarım, 2 Yavuz Tellioğlu, 3 Şener Pul, 4 Edanur Altıntaş, 5 Yusuf Çakmak, 6 Murat Aksoy.

Tunceli: 1 Nilgün Dalkılıç.

Uşak: 1 Ayhan Kınden, 2 Oğuz Çakmak, 3 Muzaffer Sait Dönmez.

Van: 1 Yahya Cancan, 2 Ayhan Kahraman, 3 Fatih Şahin, 4 Abdulselam Arvas, 5 Sunullah Keleş, 6 Abdulhakan Üçdal, 7 Abdulaziz Gülbay, 8 Serpil Taşkıran.

Yozgat: 1 İbrahim Etem Sedef, 2 Kazım Ergün, 3 Ülkü Yılmaz, 4 Sezer Yozgat.

Yalova: 1 Namık Öz, 2 Cemil Tanrıkulu, 3 Erkan Akçal.

Zonguldak: 1 Murat Kotra, 2 Bayram Bozkurt, 3 Özlem Taşkın, 4 Engin Sunat, 5 Semih Aydın.”

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.