Murat Köse, Mansur Yavaş'ın 1 yılını değerlendirdi

Murat Köse, Mansur Yavaş'ın 1 yılını değerlendirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediyesinin 1 yıllık faaliyetlerini düzenlenen basın toplantısında değerlendirdi.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediyesinin 1 yıllık faaliyetlerini düzenlenen basın toplantısında değerlendirdi.

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Merkezinde düzenlenen basın toplantısında, seçimlerin üzerinden 15 ay geçmesi ile birlikte ilk defa bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını belirten ABB AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Köse,

“1 milyar lira paranın ilave olarak kullanılmasına izin veren, meclis gündemine gelen kararların yüzde 97’sini oy birliği ile onaylayan bir meclisi, böyle bir zan altında kimse bırakamaz. Evet onay vermediğimiz bir kredi talebi var. 11 ayda istenen 350 milyon liralık ASKİ kredisine onay vermedik. Niye onay vermedik? Şundan dolayı; O tarihlerde Belediye kasasında 500 milyona yakın para vardı” şeklinde konuştu.

Mansur Yavaş’ın seçim döneminde bütçe ile ilgili konuşmalarını hatırlatan Köse, “Yavaş’ın bütün bunları söylediğini bildiğimiz halde biz Güzel Ankaralı hemşehrilerimize kıyamadık. Yavaş’ın iş bilmezliğinin bedelini Ankara halkı ödemesin isledik. Biz AK Parti ve MHP olarak, Cumhur İttifakı olarak Meclise gelen borçlanma taleplerini sağduyu ve vicdan ile değerlendirdik hep olumlu baktık ve öyle karar verdik. Bakın hangi borçlanma taleplerine evet dedik. Yavaş, seçimde kapatacağını söylediği Şirketlere sermaye aktarımı yapacağım dedi, para talep etti biz de tamam dedik. Tam 350 milyon lira verdik. Sayın Yavaş, EGO’ya otobüs alacağım dedi, tamam dedik ve 500 milyon lira kredi verdik.  Yavaş, itfaiyeye araç alacağım dedi, tamam dedik ve 40 dediler biz 50 milyon lira kredi verdik. Sayın Yavaş, Salgın dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine maddi destek yapacağım dedi, tamam dedik. 100 milyon lira verdik. Bunu harca, daha da ihtiyaç olursa yine veririz dedik. Meclisten, bahsedilen bu işlerde kullanılmak üzere 1 milyarlık ilave bütçe kullanması için Yavaş’a yetki verdik. Bu rakam, bütçenin yaklaşık onda biri demektir” dedi.

Programa Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Ünal, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Başer, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut katıldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.