Samsun'daki tören iktidarın şovuydu

Samsun'daki tören iktidarın şovuydu

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

A+A-

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, "Samsun'daki tören bir devlet töreni değil iktidar partisi ve ortağının şovuydu. Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini hastanelerden, havalimanlarından silenlerin 23 Haziran'da ihtiyaç duydukları oylar yüzünden soluğu Samsun'dan almaları tam anlamıyla riyadır" dedi.

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle; "Fısıltı gazetesinde dediler ki, "Meral Akşener Samsun'da devlet törenine katılmadı". Evet katılmadık. Ama o tören bir devlet töreni değil iktidar partisi ve ortağının şovuydu. Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini hastanelerden, havalimanlarından silenlerin 23 Haziran'da ihtiyaç duydukları oylar yüzünden soluğu Samsun'dan almaları tam anlamıyla riyadır. Keşke sayın Erdoğan o törene cumhurbaşkanı sıfatıyla katılsaydı. Ama bizi yanıltmadı AK Parti genel başkanı sıfatıyla katıldı."

"Türkiye damat, kayınpederi ve ortağının eliyle uçurumun eşiğine getirilmiştir. Ekonomimiz harikalar diyarında yaşayan damada teslim. Toplumsal eşitliğin kalmadığı bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Dünya bankası verilerine göre Türkiye hukukun üstünlüğü sıralamasında Fas'ın Hindistan'ın gerisinde. Sağlık harcamalarının milli gelire oranın, İran'ın Fas'ın gerisinde kaldığımızı görüyoruz. Şehir hastaneleri gibi görüntüde havalı etkisi şaibeli uygulamalarla olmuyor bu işler. Yüksek Öğretim alanında Türkiye'yi Malezya'nın arkasında konuluyor. Yıllık bazda yüzde 30'lara varan bir gıda enflasyonundan bahsediyoruz. Memleketi tohum, gübre, mazot ithal eden hale getirdiniz. Gıda fiyatları problemi yalnız iktisadi bir sorun değil ülkemizin geleceğini tehlikeye atan bir sorun."

6 MAYIS 28 ŞUBAT'IN ADETA BİR KOPYASIDIR

"6 Mayıs'ta YSK üzerinden milletimizin iradesine bir darbe yapılmıştır. 6 Mayıs 28 Şubat'ın bir kopyasıdır. Millet iradesi hacklenmiştir. Milletin adamı olarak yola çıkan zat milletin kararını mundar etmiştir, mundar etmek istemiştir. Cuntaların bile dokunamadığı sandık bunlar tarafından tekmelendi. İstanbul seçimleri göstermiştir ki bu muhteremlerin beka diye bir dertleri yokmuş. Bütün o yerlilik, millilik nutukları meğer seçim propagandasıymış"

"23 Haziran seçiminde bir karar vereceğiz. Bu karar 10 binlerce kişi belediyelerin kasasından hiç çalışmadan maaş alsın mı almasın mı? Hiç tanımadığınız kişilere binlerce lüks otomobil kiralansın mı kiralanmasın mı? İstanbul adaletli yönetilsin mi yoksa yağmalansın mı? İstanbullunun hakkı olan para vakıf adı altında oğullara, yandaşlara peşkeş çekilsin mi yoksa sana mı harcansın? Bir de terör örgütünün başıyla yenilenen aşkını oylayacaklar. Gitti bebek katili yeniden geldi sayın Öcalan. Oy için yapmadıkları kalmadı. Habur'u Oslo'yu görmezden geldiler. Bu maceranın bedeli 793 şehidimizle ödedik. Şimdi hangi yüzle bu sayfayı açmaya çalışıyorsunuz. Şehitlerimizden utanın, şehit eşlerinden, çocuklarından utanın. Analardan utanın. Ama bunlar utanmazlar” dedi. "31 Mart kinin öfkenin düşmanlığın fişinin çekildiği gündür. Bundan sonra daima sevgi ve kardeşlik kazanacak. Huzur ve refah kazanacak” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.