Sinan Oğan: Bütün anketleri altüst edeceğiz

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, "Anketlerden çıkarttığımız artık bize karşı oy kaybetmeye başladıkları. Bu şekilde devam ederse günün sonunda ipi göğüsleyen taraf, ikinci tura kalan taraf biz olacağız kanaatindeyiz" dedi.

Sinan Oğan: Bütün anketleri altüst edeceğiz
Yayınlanma:

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Denizli ziyareti kapsamında ilk olarak bir restoranda basın toplantısı düzenledi. İttifak üyesi partililerin katıldığı toplantıda konuşan Sinan Oğan, kendilerinin yaptığı çalışmayla oy oranlarının yüzde 10'un üzerinde olduğunu büyük bir gurur ve keyifle açıklamak istediğini, yapılan bütün anketleri altüst edeceklerine işaret etti.

Oğan, seçimin son haftasına girildiğinde bu rakamların katlanarak kendilerine olan desteğin büyüyeceğini kaydetti.

SEÇİMLERİ İKİNCİ TURA KALACAK

Cumhurbaşkanı adayı Oğan, hep bir plan çerçevesinde işlerini yürüttüklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Hepsinden daha az imkana sahibiz ama hem siyaset aklı hem toplumda ayağımızı bastığımız zemin hepsinden daha sağlam. Biz, Türk milliyetçileri, Atatürkçüler, vatanseverler, tahterevalli siyasetinden bıkanlar, köhne siyasetten yorulanların, Türkiye'nin son 20 senesinden gına gelmiş herkesin ortak adresi haline geldik. Anketlerden çıkarttığımız artık bize karşı oy kaybetmeye başladıkları. Bu şekilde devam ederse günün sonunda ipi göğüsleyen taraf, ikinci tura kalan taraf biz olacağız kanaatindeyiz. Seçimlerin ikinci tura kalacağını artık net bir şekilde söyleyebilirim. Şimdiye kadar bunu tahminler üzerinden ifade ediyorduk. Ama bugün itibariyle seçimlerin ikinci tura kalacağını ve bizim de oy oranımızı giderek artırdığımızı söylemek isterim. Hem kamuoyunda yaptığımız çalışmalar hem il ziyaretlerimiz çok ciddi ses getirmeye başladı."

SEÇİMLERİN KADERİNİ: TÜRK MİLLİYETÇİLERİ BELİRLEYECEK

Seçmende, "Sinan Oğan çok iyi bir isim acaba kazanamaz mı, oylarımız boşa gider mi?" gibi bir algı olduğunu dile getiren Oğan, şöyle devam etti:

"Biz bu algıyla özellikle son bir haftadır mücadele ediyorduk. Artık vatandaşımızda bu algının yavaş yavaş kırılmaya başlandığını, verilen oyların boşa gitmediğini, bir kısım insanların, "Tek bir oy çıksa bile sandıktan, o benim oyumdur', "Benim yerim belli olsun, tarafım belli olsun; iki kötüden birini seçmek zorunda kalmayacağım. En azından vicdanım rahat olarak sandıktan ayrılacağım" dediğini duyuyorduk. Şimdi ise artık, "Hem vicdanım rahat hem de kazanmaya olan ümidimiz çok daha arttı" sözlerini duyuyoruz. O nedenle seçimlerin kaderini, "Türk Milliyetçileri belirleyecek" diye yola çıktığımızda, HDP ve HÜDA PAR'ın artık bu ülkede kilit parti olmayacağını, kilit yapı olmayacağını bir el tarafından HÜDA PAR'ın bir ittifaka, HDP'nin bir ittifaka eklemlendiğini biz Türk milleti ve Türk milliyetçileri olarak bu oyunu bozacağımızı ifade etmiştik. Bugün gururla söyleyebilirim ki Türkiye artık ne HDP'ye ne HDP'li ittifaka ne HÜDA PAR'a ne HÜDA PAR'lı ittifaka mecbur değil. Artık Ata İttifakı var. Atalarımızdan gelen Türk milliyetçilerinin ve Atatürk'ün izinden giden vatanseverlerin oluşturduğu Ata İttifakı var."

İlgili Haberler

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.