Şirin Çeken: Merkez Parti siyasetin yeni adresidir

Şirin Çeken: Merkez Parti siyasetin yeni adresidir

2014 yılından bugüne Merkez Parti çatısı altından siyaset yapan MYK Üyesi Şirin Çeken, “Vatan ve millet menfaati” sloganı ile yola çıktıklarını belirterek, “Siyasetin yeni adresi Merkez Parti”dir ifadelerini kullandı.

A+A-

2014 yılından bugüne Merkez Parti çatısı altından siyaset yapan MYK Üyesi Şirin Çeken, “Vatan ve millet menfaati” sloganı ile yola çıktıklarını belirterek, “Siyasetin yeni adresi Merkez Parti”dir ifadelerini kullandı.

2014 yılından bugüne kadar Merkez Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı ve Yurtdışı Temsilcisi ve MYK Üyesi Başkanı olarak görev yapan Şirin Çeken, Anadolu Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamada hem gündemi değerlendirdi, hem de koronavirüs salgını ile ilgili hükümete tavsiye ve önerilerde bulundu. Anadolu Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan  Şirin Çeken şunları söyledi:

Halil Metin: Merkez Parti’nin çizgisini nasıl anlatırsınız?

Şirin Çeken: Merkez Parti 2019 seçimlerine katılmadığı için 2019 yerel seçimlerinde Küçükçekmece Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldum. Siyasetin merkezi olan Merkez Parti; insan odaklı, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için kirlenmemiş, son eli yılın siyasi ihtiyacından doğan bir oluşum. Kirlenmemiş tarafsız siyasetçilerin ve yeni siyasetin diğer siyasi partilerden farklı olarak “Bölmek için değil, tam tersi birleştirmek için” doğan bir partidir. “Vatanın ve milletin menfaati için” benimsediğimiz sloganımız “önce insan” insan odaklı olup Türkiye’de yeni bir siyasi anlayıştır. Kısacası siyasetin yeni adresi  Merkez Partisi’dir. Merkez Parti 2014 tarihinde hukuk profesörü Sayın Abdurrahim Karslı tarafından kurulmuştur.

Halil Metin: Merkez Parti olarak önümüzdeki dönem hedeflerinizi bize anlatır mısınız?

Şirin Çeken: Merkez Parti olarak önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirmek ve hayata geçirmek istediğimiz hedeflerimizi şöyle sıralayacak olursak; Din üzerinden siyaset yapmayacağız, ülkemizde hukukun ve adaletin üstünlüğünü yeniden tesis edeceğiz. Eşitlik, özgürlük vazgeçilmezimiz olacaktır. Öncelikli görevimiz tarafsız olup halkımızın bütünlüğünü sağlamaktır. Siyaseti menfaatten uzaklaştırmak, bu vicdansız çağın vicdanı olacağız ve bizler herhangi bir zümrenin, herhangi bir sınıfın siyasetini yapmayacağız.

Halil Metin: Merkez Parti ,Türkiye genelinde ne kadar kendini tanıtabildi, ne kadar il ve ilçede teşkilat kurabildi?

Şirin Çeken: Merkez Parti bu süreçte 70 il ve 465 ilçede teşkilatlanmıştır ve teşkilatlanmayada devam etmektedir. Merkez Parti’nin tanıtımına gelince, zorlu şartlar altında teşkilatlanmaya çalışan partimiz bu süreçte pek çok engellemelerle karşı karşıya kalmıştır. Buna rağmen çalışmalarına devam etmektedir.

Halil Metin: Koronavirüs günlerindeyiz, bu konuda çalışmalarınız var mı, neler yapıyorsunuz?

Şirin Çeken: Evet, maalesef çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu doğrultuda siyaset üstü bir durum olduğundan dolayı ancak yetkililerimizin talimatlarına uymamızın dışında herhangi bir faaliyet yürütmemekteyiz. Ancak Merkez Parti olarak, tarafımıza yetkililerimizden gelecek olan istek ve önerilerde her türlü yardıma hazırız.

Halil Metin: Ekonomimiz bu salgında çok zorlanıyor, hükümete öneri ve tavsiyeleriniz var mı?

Şirin Çeken: Evet maalesef, bu salgında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik sıkıntı göz ardı edilemez. Hükümetimize önerilerimiz ve tavsiyelerimiz olacaktır. Öncelikle Sağlık Bakanlığımız bu konuyla ilgili büyük bir hassasiyet gösteriyor ve göstermeye de devam ediyor. Kapatılan aşı enstitülerimizin yeniden faaliyete geçmeleri, alınacak olan sağlık personelleri arasında virolog ve mikrobiyologların sayılarının çoğaltılması, yardımcı personellerden ziyade çok yüksek sayıda biyologların bulunması gerektiğinin kanaatindeyim. Çeken, ayrıca bariz olarak görülmektedir ki, bu bir sistem savaşıdır. Dijital çağa geçmenin bir virüs ile bir çok sayı kamufle edip,  dünyaya yeni düzeni, dijital düzeni getirmek isteyen “üst akıl projelerinin bir ürünüdür” dedi.

Halil Metin: Sayın Şirin Çeken vakit ayırıp sorularımızı cevapladığınız için Anadolu Gazetesi adına teşekkür ediyorum.

ŞİRİN ÇEKEN KİMDİR?

Şirin Çeken 1968 Bulgaristan (Şumnu) doğdu. Eğitimini ilkokuldan, yükseköğretime kadar Bulgaristan’da tamamladı. Çalışma hayatında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Yatırım A.Ş. biriminde Aile ve Kadın Sağlığı projelerinde tanı değerlendirme görevinde bulunduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Sağlık Yatırım A.Ş. biriminin pek çok Sosyal faaliyetlerinde bulundu. Şirin Çeken, ayrıca 2017 yılında kurulan ve İstanbul’da ilk olan İstanbul Uyuşturucuyla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği (İSUMDER) Kurucu Başkanlığı görevini yaptı. Siyasi hayatına Merkez Parti’nin kuruluşu olan 2014 yılından itibaren Merkez Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı olarak başlayıp aynı zamanda Merkez Parti Yurtdışı Temsilcisi ve Merkez Parti MYK üyesi olarak devam etmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.